Bir GSM telefondan çok daha fazlası: Siemens SL 45

Sevdiğiniz MP3'leri dinleyebilir, Microsoft Outlook'taki adreslerinizi GSM telefonunuza aktarabilirsiniz.

Teknoloji devlerinden Siemens, pazara sunulduğu ülkelerde büyük ilgi gören yeni GSM telefonu SL45'i Lütfi Kırdar Kongre Salonu'nda düzenlediği bir toplantı ile tanıttı.
SL45, bir GSM telefonun çok ötesinde özelliklere sahip: MP3 çalar, PC ve Microsoft Outlook ile senkronizasyon, 5 saate kadar kayıt yapabilen sayısal ses kaydedici, tek tuşla arama, 2000 adete kadar adres saklama, çoklu ortam kartı ile 32 MB'a kadar bilgi depolama bunlardan sadece birkaçı. Toplantıda konuşan Siemens Genel Müdürü Dr. Zafer İncecik, mobil iş dünyası ve elektronik pazar gibi ortamların vazgeçilmez hale geldiği son günlerde, mobil iletişimi verimli ve en kolay biçimde sağlayacak ürünlere de ihtiyaç olduğunu ifade etti. Siemens SL 45'in beklentilere fazlasıyla cevap verecek bir telefon olduğunu anlatan İncecik, "SL 45'i fihristi olan, oyun oynamaya imkan tanıyan klasik bir GSM telefonun ötesinde, yüksek teknolojili bir ürün olarak değerlendiriyoruz" dedi.
Türkiye'nin Siemens için kilit ülkelerden biri olduğuna dikkat çeken Siemens GSM Telefonları Güneydoğu Akdeniz Bölgesi Koordinatörü Jürgen Kohls ise, önümüzdeki yıllarda piyasaya sunacakları yeni ürün ve teknolojiler ile kısa sürede pazar lideri olmayı hedeflediklerini belirtti.
Özel tasarımı, metalik rengi, yenilikçi ve öncü özellikleri ile dikkat çeken Siemens SL 45 müzikseverlere 45 dakikaya kadar CD kalitesinde MP3 dinleme fırsatı sunuyor. Internet'ten ya da CD'den kolayca MP3 yükleme imkanı veren SL 45'e taşınabilir çoğulortam kartlarıyla sayısız müzik parçası kaydetmek mümkün.
PC, Palm ve PalmOS uyumlu el bilgisayarlarıyla senkronize çalışabilen Siemens SL 45, Word, Excel, Powerpoint dosyalarını, Microsoft Outlook'taki adres ve randevuları, GSM telefonuna aktararak, yine çoğulortam kartları aracılığıyla taşınabilir hale getiriyor. Ayrıca bmp biçimindeki resim ve grafikleri ekrana yükleyebiliyor.
Sayısal ses kaydedici sayesinde toplantıları ve konuşmaları 5 saate kadar kaydedebilen Siemens SL 45, ses dosyalarını PC'ye aktarak, PC'de dinleme ya da e-posta ile gönderme imkanı sunuyor. Siemens SL45'in tüm bu özelliklerini sağlayan çoğulortam kartları telefonun içinde yer alan küçük bir bölmeye yerleştirilerek kullanılıyor. Her biri 32 MB'lık hafızaya sahip olan bu kartların sayısını artırarak, sonsuz miktarda bilgi depolamak mümkün.
2000 adete kadar adres saklayabilen Siemens SL 45'in, sesli arama, (100 kısa mesaj hafızası) WAP 1.1, kızılötesi iletişim, titreşim, çift bant, ek zil melodileri, tek tuşla arama, akıllı mesaj yazımı, kronometre, yüksek çözünürlüklü amber rengi 7 satır grafik ekran, posta gönderip-alma özellikleri bulunuyor. Yaklaşık 88gr. ağırlığındaki telefon, 170 saate kadar bekleme, 240 dakikaya kadar da konuşma süresine sahip.
Ses kontrollü stereo kulaklık, SyncStation, 32 MB'lık çoğulortam kartı ve yazılım destekli
CD-Rom ile pazara sunulan Siemens SL 45'in satış fiyatı ise 1.380 DM olarak belirlendi.
Siemens, dünyada ve Türkiye'de aynı anda başlattığı "Be inspired" temasını yeni Siemens SL 45'le de sürdürüyor. İnsanları nerede ve ne zaman olurlarsa olsunlar ilham aramaya yönlendiren "Be inspired" olgusu, bir reklam kampanyasının ötesinde hayata farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

Be inspired

Siemens GSM Telefonları Bölümü'nün, tüm dünya ve Türkiye'de aynı anda başlayan "Be inspired" reklam kampanyası yayınlandığı her ülkede büyük ses getirdi.
"Be inspired" olgusu, insanları nerede ve ne zaman olursa olsun ilham aramaya yönlendiriyor. Siemens'in geliştirdiği yeni ürünlerin teknolojik özelliklerinin gündelik hayatı ne kadar renklendirebileceğini ve insanların istedikleri her şeyi yapmalarının mümkün olabileceğini anlatıyor. Reklam dilindeki yeni ve taze söylem, özellikle genç kitleleri kendine çekmeyi amaçlıyor.
Artan rekabet ortamında, Siemens, ana hedef olarak farklılıklar yaratarak yeni bir marka konumlandırması yapma yolunu izledi. Bu reklam kampanyası müşterilerini ve şirket çalışanlarını yaşamın içinde her zaman farklılık yaratmaya, Siemens GSM telefonlarla kendilerini ve zihinlerini özgür kılmaya davet ediyor.
Siemens "Be inspired" kampanyası, sıradan bir reklamın ötesinde, hayata farklı bir bakış açısı kazandırma yönünde bir görev üstleniyor.
Kampanyayı değerlendiren Siemens Mobil iletişim Bölüm Müdürü Peter Zapf, yaptığı açıklamada "Be inspired, kurum içi yeni ve dinamik kültürümüzün temelini oluşturuyor. Umarız ki bu kültür; sadece şimdiki ve gelecekteki müşterilerimizi değil, Siemens Mobile çalışanlarını da etkiler. Umuyoruz ki bu felsefe, Siemens içinde bizi de özgür kılacak. Hayal gücümüzü herşeye farklı açılardan bakmak için kullanacağız." diyor.