Motorola'nın ilk bluetooth kulaklığı çok yakında

Motorola ve GN Netcom, Bluetooth teknolojisine sahip yeni kulaklığı üretmek üzere anlaşma imzaladı. Motorola'nın kablosuz teknolojisi ile GN Netcom'un kulaklık ergonomisi ve akustiği konusundaki uzmanlığını biraraya getiren Bluetooth kulaklığı yaklaşık 5 cm çapında ve 26 gramdan daha hafif. 4 saate kadar konuşma ve bir hafta bekleme süresine sahip kulaklık, Bluetooth teknolojisine sahip olduğundan 10 m'lik bir alanı kapsıyor.
2001 yılının ikinci yarısında piyasaya sunulması planlanan Motorola Bluetooth kulaklıklar, kullanımı kolay açma-kapama ve ses düğmelerine sahip ve Motorola'nın kablosuz telefon modellerini bütünlüyor. Bu ayın sonunda sadece ABD'de kullanıma sunulacak olan
Motorola Timeport 270c GSM telefonu ile Motorola, kablosuz bir telefonda Bluetooth bağlantısını sağlayan ilk şirketlerden birisi olacak.

UEFA ile teknoloji ortaklığı

Motorola, UEFA ile Avrupa futbolunu yöneten grubun resmi Internet sitesi olan "uefa.com"u geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla yeni bir teknoloji ortaklığı anlaşması imzaladı.

2002-2003 sezonunu kapsayan ve Motorola'yı doğrudan "uefa.com"a bağlayan bu anlaşma, içerik ve hizmetleri güçlendirmek amacıyla yapılmış ortak planların en önemli parçalarından birini oluşturuyor. UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası ve Süper Kupa'nın resmi tedarikçisi olan Motorola, mobil ve ilgili teknoloji fırsatlarının
geliştirilmesi için UEFA'nın stratejik ortakları arasında yer almakta. Ayrıca UEFA ve Motorola, başka projeler geliştirmek üzere planlar yapmakta.
UEFA Genel Başkanı Gerhard Aigner, ortaklık hakkında şunları söyledi: "Bu anlaşma, UEFA, Avrupa futbolunun taraftarları ve Motorola için çok büyük bir anlaşmadır. Gerçek bir teknoloji lideri olan Motorola ile kuracağımız yaratıcı ve yenilikçi bir ilişkiyi sabırsızlıkla bekliyoruz."
UEFA ve Motorola ortaklığı şunları sağlayacak:
- Yeni bir "uefa.com" Taraftar Forumu - Taraftarların, "uefa.com" hakkında doğrudan geri bildirim ve yorum almaları için ilk şans.
- Canlı kısa mesaj (SMS) hizmetleri - Bu sezonun geri kalan oyunları için, skor ve gol haberleri hizmetleri, takım sıralamaları, grup durumları, kura güncellemeleri dahil olmak üzere, gelecek sezon için yeni özellikler.
- WAP hizmetleri - Bu sezon için, 2001-2002'de devam edecek olan bir deneme hizmeti.
Motorola Avrupa Ortadoğu Afrika Bölgesi - Kişisel İletişim Sektörü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Fernando Gomez şunları söyledi: "UEFA ile ortaklığımız, Motorola'nın, kablosuz dünyadaki en zorlayıcı oyun deneyimini yaratma görevini üstlenmesinin bir başka kanıtıdır. UEFA ile çalışarak; Internet, SMS ve kablosuz teknolojilerin bir karışımı aracılığıyla, piyasanın geniş bir kesimine yönelik, zamana karşı duyarlı ve eğlenceli bir içerik sunmak olan amacımıza ulaşmış oluyoruz."