Akbank, SmartSoft’un ‘OCEAN Üye İşyeri Modülü’ ile altyapısını güçlendiriyor


 

Türkiye’nin en büyük üye işyeri yelpazesine sahip bankalarından biri olan Akbank, Üye İşyeri Yönetim Sistemini yeniledi. CARDTEK’in Türkiye ve dünyadaki yaratıcılığa yönelik ilklerini gerçekleştiren grup şirketi SmartSoft’un OCEAN çözümü ile Akbank’ın tüm üye işyeri ve saha süreçleri otomatize ediliyor.
SmartSoft’un OCEAN ödeme sistemleri çözümü sayesinde, Akbank artık üye işyeri ile ilgili değişik bilgileri temel alan, esnek ve parametrik ücret tanımlaması yapabiliyor, firmaya özel kampanyalar düzenleyip firma tanımlamalarını farklılaştırabiliyor.
Ocean ürünü, Akbank’ın sahadaki PoS'larının yönetimi için kullanılmakta olan programla da tümleşik çalışıyor. Ayrıca, OCEAN’ın sunmuş olduğu kural tabanlı esnek iş akış sistemi, çok farklı taleplerin minimum kullanıcı müdahalesi ile tamamlanmasını sağlıyor.
Akbank’ın BT-Bilişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Güney, “Smartsoft’un Ocean üye işyeri sistemini bankamıza bütünleştirdik ve tüm işyerlerimizi bu yeni sisteme geçirdik. Bu yeni sistemle üye işyeri yönetim süreçlerimizi şube ve genel merkez tarafında uçtan uca daha sağlıklı ve hızlı bir biçimde takip ediyoruz. Ayrıca üye işyerlerimize değişik çalışma koşullarıyla değişik fiyatlama modelleri sunarak müşteri memnuniyetini daha da artırıyoruz.“ dedi.
Cardtek Genel Müdürü Murat Güzel ise, konu hakkında “OCEAN esnek ve parametrik altyapısı ile yüksek performanslı, güvenilir bir ödeme sistemleri çözümüdür. Akbank bu proje ile işyeri başvuru aşamasından, kampanyalar, fiyatlama, hesap özeti ve saha uyumuna kadar tüm işlemleri otomatize etmiş, üye işyerlerine özel çözümler sunarak karşılıklı kazanç sağlayan bir model hayata geçirmiştir. Her iki gruba da özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.