Sebit’e ABD’den bir ödül daha

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, Türkiye’de üretip geliştirdiği Vitamin’in ABD sürümü ‘Adaptive Curriculum’ ile uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Dünya İletişim Ödülleri, CODiE, ComputED, Best Educational Software gibi birçok ödül kazanan ‘Adaptive Curiculum’, şimdi de ABD’de EdTech Digest tarafından 2012 yılının “En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü” olarak gösterildi.
‘Adaptive Curriculum’ ayrıca, EdTech Digest 2012 Ödülleri’nin “Eğilim Belirleyenler” kategorisinde de yer aldı. ‘Adaptive Curriculum’, öğrencileri matematik ve bilim alanında olağan ezberleme yöntemleri yerine, derin kavramsal analizlere yönlendiren yaratıcı ve zengin içeriği ile Web tabanlı eğitim açısından yeni bir model olarak sunuldu. Öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içeriğin yanı sıra; etkileşimle harmanlanarak kişisel bir öğrenme süreci yaşatan Vitamin’in ABD sürümü Adaptive Curriculum, ABD’nin eğitim alanında lider yayınlarından EdTech Digest tarafından düzenlenen "Cool Tool" 2012 ödüllerine damgasını vurdu. Adaptive Curriculum, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında (STEM-Science, Technology, Engineering, Mathematics) K-12 eğitim fırsatlarının gelişimini amaçlayan ve öğrencilerin geleceklerinde fark yaratmak isteyen kurumlara, bu alandaki en iyi örnekleri sunan ABD’nin çevrimiçi yayını EdTech Digest’in 2012 ödüllerinde “En İyi Eğitim Çözümü” seçildi.
Sebit, eğitim standartlarını iyileştirmek ve geleceğe yön vermek için 23 kategoride düzenlenen EdTech Digest 2012’de dünyaca ünlü şirketleri, ‘Adaptive Curriculum’ ile geride bıraktı. Sebit böylece, öğrencilerin bireysel farklılıklarını ve değişik öğrenme düzeylerini gözetmesi, teknolojinin üst düzey kullanımını sağlaması, kullanıcıya her aşamada geri bildirim vererek yönlendirmesi, görsel ve yazılım yapısıyla öğrenimi daha kolay hale getirmesi gibi özellikleriyle eğilimleri belirleyen şirketler arasında da yer aldı.