“iGO primo app Turkey” ile canlı trafik dostluğu

Zeynep Kurtpınar

Lider yol-bul çözümleri şirketi NNG LLC, iGo primo app Türkiye sürümü için, kullanıcı dostu uygulamalar üretmeye devam ediyor.
Teknolojideki ilerlemelerle birlikte geliştirilen çözümler her alanda kendini gösteriyor. iGo prima app Türkiye, yol bul alanında kullanıcılarına büyük keyif yaşatacak ve zamandan tasarruf etmelerini, hayatlarını kolaylaştırmalarını sağlayacak şekilde bir yazılım geliştirdi. NNG LLC Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Müdürü Andras Szanto, “Bu yazılım sayesinde trafik sorunu en aza indirgenmiş olacak. iGo primo yol bul uygulaması size kısa yolları bularak zamandan kazanmanızı sağlayacak” dedi. Türkiye’nin her köşesinden, kalabalık bir trafikte veya sahil kıyısında kolayca yönünüzü bulmanıza yardımcı olur. Bu kullanıcı dostu uygulama sayesinde yeni başlayanlar için rota planlaması yapmak ve talimatlara uymak çok daha kolay olacak.

“En”lerin yazılımı
Yazılımın içinde “En”leri barındırdığını söyleyen NNG LLC Doğu Avrupa ve Gelişen Pazarlar Proje Müdürü Onur Özgüç, “Bu husustaki püf nokta, bizi akıllı yapanın ne olduğudur. Bizi akıllı yapan, bütün ‘En’leri bir araya toplamış olmamızdır. En kısa süre, en iyi yol, en az yakıt, en iyi park alanları, en yakın petrol ofisleri… Sürüş esnasında sürücülerin akıllarına gelebilecek her düşünceyi biz onlardan önce düşünüp, onlara sunmayı amaçlayarak bu sistemi geliştirdik. Bizim hedefimiz hayatı daha kolay hale getirmek. Sürücülerin gidecekleri yere ne kadar sürede varacakları, en güvenilir park yerini nerede bulacakları, yolda trafik durumunun nasıl olduğu, sürüş hızının ne kadar olduğu ve olması gerektiği gibi birçok durumda sürücülerimize yardımcı olmayı amaçlayan sistemleri barındırıyoruz. Bilinen yol bulma uygulamalarının sunduğu özelliklerden farklı olarak sürücülerimizin ortalama hızını hesaplayarak tünel görüntüsünü de verebiliyoruz. Oluşturduğumuz şoför profillerimiz ile birçok sürücü bu sistemin kullanıcısı olabilir. Diğer yol-bullar rotadan çıkıldığında; rotaya dönmeniz için size uyarı gönderir, fakat biz neden yön değiştirdiğinizi düşünerek size farklı tavsiyeler sunarız. Ayrıca, Türkçe menü olarak tasarlanan ve kolaylıkla anlaşılabilen yeni yazılım herkes için rahat bir anlayış oluşturacak” dedi.

Alim Küçükpehlivan: “81 il sisteme bütünleştirilmiş durumda”
İçerisinde kapı numaraları dahil olmak üzere 576,000km yol barındıran, kapsama alanı 81 il ve 957 ilçe olan bu uygulama sisteme bütünleştirilmiş durumda. Yapılan her tür yenilik ise, sisteme işlenmeye devam ediyor. Değiştirilen sokak adları, numaralar gibi bir çok değişiklik ise belirli sürelerde bir gerçekleştirilen güncellemeler ile sürücülere ulaşma imkanı buluyor. Canlı trafik hizmeti, trafik yoğunluğu, kazalar ve kapanan yollar, tahmini gecikme süresi, alternatif yollar sunma özellikleriyle güvenilir ve gerçek zamanlı bilgiler içerdiği için büyük önem taşıyor. Başarsoft Genel Müdürü Alim Küçükpehlivan, yazılımlarıyla ilgili temel özellikleri şu şekilde sıraladı: “Ücretsiz trafik bilgileri, kolay kullanım, gerçekçi 3 boyutlu görüntüler, gerçekçi kavşak görünümü, ilginç noktalar(POI), alternatif yollar, yol bul yöntemleri, güvenlik kameraları, ücretsiz trafik.”

3 boyutlu haritalar ve binalar sisteme dâhil ediliyor
Yazılım içerisinde bulunan merkezi, önem taşıyan ve ünlü alanlar 3 boyutlu olarak tasarlandı. Gelecek planlamaları arasında daha fazla 3 boyutlu merkez ile bütünleşeceklerini açıklayan Küçükpehlivan, “ Önemli kavşaklar, yollar da bu sisteme ayak uyduracak ve kullanıcılarımız görüntüleri daha gerçekçi veriler halinde görüntüleyebilir duruma gelecekler. Kullandığımız haritalarda da 3 boyutlu nesli getirmek istiyoruz bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, haritalarımızı stratejik anlamda ortaklık sağlayarak NNG ve Başarsoft arasında güvenilir bir dayanışma ve iş ortaklığı ile gerçekleştirdik” dedi.

Iphone ile ücretsiz yol kazancı
Canlı trafik özelliğini sağlayan yazılımı ücretsiz indirebilme imkanı ile Iphone kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir çalışma olan sistem kullanıcıları sevindirecek. Kullanıcılar, güncelleştirmeleri cihazlarına isteğe bağlı olarak yükleyebilecekler. Yol bul yazılımını İnternet’e iGO üzerinden indirme fiyatı 24,99 dolar olmakla birlikte, en uygun yazılımlar arasında yer alıyor. Haziran’dan itibaren  anten seçeneği ile satışa sunulacak.

NNG LLC
NNG LLC, otomotiv, kişisel ve kablosuz yönleme (yol-bul) sanayileri için lider konumdaki yol bul sunucularından biri konumunda ve cihaz üreticilerine, otomobil üreticilerine ve her bir müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak yapılan OEM markalarına araçta kullanılabilen, tamamıyla kişiselleştirilebilir, 3 Boyutlu (3B) yol-bul uygulamaları sunmakta. NNG LLC’in gelişmiş teknolojisi, dünya çapında milyonlarca yönleme cihazında kurulu olan ödüllü ‘iGO My way’ yazılım motoruna dayanmakta.
Şirkete bağlı alt kuruluşlar, kendi sayısal haritalarını geliştirmekte. NNG’nin ilk uluslararası ürünü, CeBIT 2006’da Almanya’da piyasaya sürüldü. O zamandan beri, NNG 115 ülke için 46 farklı dilde yenilikçi ve güvenilir yol bul çözümleri sunacak şekilde dünya çapında 150’den fazla donanım üreticisiyle ortaklık kurmuş bulunmakta.
NNG hakkında daha fazlasını öğrenmek için, (www.igomyway.com)