Akıllı telefonlar kadar yetenekli DECT telefon FRITZ!Fon MT-F

 

Almanya’nın en büyük geniş bant cihazları üreticisi AVM tarafından üretilen DECT telefon FRITZ!Fon MT-F, Bircom dağıtıcılığında Türkiye’de satışa sunuldu.
Benzerlerine ancak akıllı telefonlarda rastlanan gelişmiş özellikleri ile standart DECT telefonlardan ayrılan FRITZ!Fon MT-F, 320x240 piksel renkli geniş ekran, arka aydınlatmalı tuş takımı, geniş kapsama alanı, bebek telsizi, İnternet radyosu, RSS ve e-posta görüntüleme gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Ürün, hem sabit hat hem de VoIP görüşmelerinde HD ses kalitesi sunuyor.
Almanya’nın en büyük geniş bant cihazları üreticisi AVM tarafından üretilen DECT telefon FRITZ!Fon MT-F, Bircom distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunuldu. İlk bakışta standart bir DECT telefon gibi görünen ürün, benzerlerine ancak akıllı telefonlarda rastlanan gelişmiş özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor. Geniş renkli ekran, arka aydınlatmalı tuş takımı, geniş kapsama alanı, bebek telsizi, İnternet radyosu dinleyebilme, RSS ve e-postaları görüntüleyebilme FRITZ!Fon MT-F’nin benzersiz özelliklerinden sadece birkaçını oluşturuyor.

Yüksek çözünürlüklü geniş ekran
Hem sabit hat hem de VoIP görüşmelerinde kullanılabilen FRITZ!Fon MT-F, (320x240) piksel çözünürlüğe sahip renkli ekranıyla, piyasada bulunan birçok akıllı telefonla aynı görüntü kalitesini sunuyor. Geniş ekranın yüksek görüntü kalitesi sayesinde e-posta, RSS ve video ‘podcast’lerin görüntülenmesi kolaylaşıyor. 300 isim kapasiteli telefon rehberine kaydedilen numaralardan gelen çağrılarda, arayan kişinin fotoğrafı ve adı ekranda görüntülenebilirken; arka aydınlatmalı tuş takımı loş ortamlarda konforlu bir kullanım sağlıyor.

180 saat bekleme, 10 saat konuşma süresi
Geniş kapsama alanı ile açık alanda 300, kapalı alanda ise 40 metreye kadar sinyal erişimi sağlayan FRITZ!Fon MT-F, alarm, çağrı yönlendirme ve bebek telsizi gibi kullanışlı işlevleriyle günlük hayatı kolaylaştıracak çözümler sunuyor. Bebek telsizi özelliği, cihaz sessiz bir ortamdayken yüksek bir ses çıktığında devreye giriyor ve önceden tanımlanan telefon numarasını arayarak haber veriyor. Bu özellik aynı zamanda ortamdaki sıra dışı gürültülerin telefonla haber verilmesini sağlayan bir tür hırsız alarmı olarak da kullanılabiliyor. Ürünün bekleme süresi 180 saate, konuşma süresi ise 10 saate kadar çıkıyor.

Hem sabit hatta hem VoIP’de HD ses kalitesi
FRITZ!Fon MT-F, HD ses özelliği ile gerek sabit gerekse VoIP telefon görüşmelerinde doğal berrak ses iletimi sağlarken, güçlü ve kaliteli hoparlörü sayesinde ahizesiz kullanımda da HD ses kalitesi sunuyor. İnternet radyosu ve ses ‘podcast’ yayınları cihazın üzerinde yer alan giriş aracılığı ile kulaklıkla dinlenebildiği gibi, hoparlörle dışarı da verilebiliyor.

Ev ve ofis kullanımı için ideal
Ergonomik kullanıma sahip kullanıcı dostu menüsü ile gelişmiş özelliklerinden yararlanmayı son derece kolaylaştıran FRITZ!Fon MT-F’nin çoklu telesekreter hizmeti, mesajlara uzaktan erişim, çağrı bekletme, çağrı aktarma ve yönlendirmeye ek olarak, üç katılımcılı konferans özellikleri, onu sadece ev kullanımı için değil, ofis kullanımı için de ideal bir cihaz yapıyor.
Yazılım güncellemeleri ile farklı özellikler eklenebilen ve DECT baz istasyonu içeren tüm FRITZ!Box ürünleri için mükemmel bir eklenti olan FRITZ!Fon MT-F, baz istasyonuna tek tuşla kolayca tanıtılabiliyor.
Almanya’da üretilen ve Türkiye’de Bircom güvencesiyle sunulan FRITZ!Fon MT-F, ücretsiz kurulum desteği, 2 yıl garanti ve 30 gün iade garantisi ile birlikte, (hepsibukutuda.com) adresinden satın alınabiliyor.

Bircom, VoIP’de dünya lideri AudioCodes’un ‘Master Dağıtıcısı’ oldu
Bircom, 2010 yılında ‘Gold Partner’ olarak seçildiği, VoIP alanında dünyada lider konumda bulunan AudioCodes firmasının ‘Master Distribütör’ü olarak önemli bir başarıya daha imza attı.
40 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli iletişim çözümleri sunan Bircom, VoIP alanında dünyada lider konumda bulunan AudioCodes firmasının ‘Master Distribütör’ü oldu. Bircom böylece, 2010 yılında ‘Gold Partner’ olduktan sonraki süreçte AudioCodes ürünlerinin dağıtımının yanı sıra iş kalitesi ve iş sürekliliği gibi kıstaslarda gösterdiği yüksek performansla önemli bir başarıya daha imza attı.
VoIP ağ ürünleri ve teknolojileri geliştirmeye odaklanan AudioCodes’un alanında dünya lideri konumunda bulunduğunu vurgulayan AudioCodes Ülke Müdürü İlhan Aşık, “2010 yılında ‘Gold Partner’ olarak çalışmaya başladığımız Bircom, satış öncesi ve sonrası süreçlerde yaptığı büyük sistem ve personel yatırımlarının yanında, katma değerli telekom ürünleri dağıtımı konusunda gösterdiği çok büyük başarıyla Türkiye’de ürünlerimizi en iyi dağıtabilecek firma olduğunu kanıtladı. AudioCodes olarak biz de bu önemli kararı alarak Bircom’u ‘Master Distribütör’ olarak seçtik. Her yıl yüzde 50 gibi önemli oranlarda büyümeyi hedefleyen Bircom’la birlikte Türkiye pazarında hızla büyümeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
Bircom’un 2012’de 40’ıncı yılını kutladığını kaydeden Bircom Başkanı Burcin Bircanoğlu ise, “Bizim için çok anlamlı bir yılda, alanının bir numaralı firması AudioCodes’un böylesine önemli bir görevde Bircom’u tercih etmesinden gurur ve mutluluk duyuyoruz. ‘Gold Partner’lık sürecinde, Türkiye genelinde hizmet veren telekom ürünleri odaklı 600’den fazla çözüm ortağımızla dağıtımını üstlendiğimiz AudioCodes ürünleriyle ilgili bundan sonra da alınacak çok yol var ve biz tüm enerjimizle buna hazırız” dedi.
Bircom’un ülkemizde sunduğu AudioCodes ürünleri arasında analog ve sayısal ağ geçitlerinin yanı sıra HD ses kalitesine sahip IP telefonlar da yer alıyor. HD ses kalitesine sahip VoIP telefonlar, sundukları çok yüksek ses kalitesi ile haberleşmeden kaynaklanan hataları ortadan kaldırıyor ve maliyetleri düşürüyor. HD VoIP telefonlar özellikle iş süreçlerinde ses kalitesinin büyük önem taşıdığı banka ve aracı kurumlar, seyahat acenteleri, kamu kurumları, sağlık hizmeti sağlayıcıları, hava trafik kontrolü gibi sektörlerde tüm dünyada tercih ediliyor.

Bircom
40 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli haberleşme çözümleri sunan Bircom, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmekte. Pek çok küresel markanın ülke çapında dağıtım, yerelleştirme, eğitim, saha kurulum desteği, merkezi yönetim hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri Bircom tarafından sunulmakta. Bircom, kurumların bilişim ve telekom alanındaki ihtiyaçlarına en gelişmiş teknolojiler doğrultusunda en kapsamlı çözümleri, en yüksek müşteri memnuniyetiyle sunma anlayışına sahip bulunmakta. Pazara sunduğu ürünler, Türkiye’nin her bölgesinde sertifikalı bayi kanalı ya da telko operatörleri üzerinden temin edilebiliyor. Bircom ürünleri ülkemizin dört bir yanında tüketici açısından en yüksek fiyat/fayda oranını sağlayacak bir yaklaşımla sunulmakta. 2002 yılından bu yana kendi ARGE birimine sahip olan Bircom, TTGV ve TÜBİTAK ile ortak projeler üretmekte. Bircom, ülkemiz telekomünikasyon pazarına yeni ürünler sunmakta yakaladığı başarıyı, 2011 yılında, ilgili ARGE bölümünü Bircom Teknoloji A.Ş. yatırımına dönüştürerek Yıldız Teknik Üniversitesi Teknokent yerleşkesine taşımış durumda. Yazılım geliştirme alanında da çalışmalar yürüten Bircom, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısını göstermiş, yine Deloitte tarafından hazırlanan 2007, 2009 yılları Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinde ‘En Hızlı Büyüyen Teknoloji Firmaları’ listelerine girerek ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.