Avea 800 engelliyi daha iş sahibi yapacak


 

Avea’nın desteğini sürdürdüğü proje kapsamında, 2012 yılında 800 engelliye yeni iş imkanı yaratılması hedefleniyor.
FEV ile 7 yılda 3 bin engelliye istihdam yaratan Avea, “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi” ile yeni hedeflerini açıkladı: Avea ve Fiziksel Engelliler Vakfı İşbirliği ile yürütülen “Özrümüzle Üretiyoruz” projesi 7. Yılında 800 engelliyi daha iş sahibi yapacak.
Avea’nın 2005 yılından bu yana destek verdiği, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) himayesinde geliştirilen, alanında Türkiye’nin en kapsamlı engelli Kariyer çalışması niteliğindeki “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi”nin 2012 yılı hedef programı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda açıklandı. Bugüne kadar 3 bine yakın engellinin, iş sahibi olmasını sağlayarak önemli bir başarıya imza atan “Özrümüzle Üretiyoruz” projesinde 7. Yıl hedefi “800 engelliye yeni istihdam fırsatı” sunmak.
Türkiye'nin geleceğine yatırım yapma hedefi çerçevesinde; engelli vatandaşlarımızın istihdamı, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama uyumu konularında yenilikçi ve sürdürülebilir projeler geliştiren Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliği ile 7 yıldır sürdürdüğü, engelli istihdamına yeni bir anlayış getiren “Özrümüzle Üretiyoruz” Projesinin 2012 yılı, hedef programını Engelliler Haftası’nda açıkladı. 2005 yılından beri aldığı başarılı sonuçlar nedeniyle bu yıl 7. Çalışma dönemine giren “Özrümüzle Üretiyoruz” projesi; 2011 çalışma döneminin bitişi olan 29 Şubat 2012 tarihine kadar 2921 engelliye istihdam sağladı.

Avea, engelli istihdamına 7 yıldır kesintisiz destek veriyor
Projenin Türkiye’deki en kapsamlı engelli kariyer çalışması olduğunu vurgulayan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, “Avea olarak toplumsal sorunlara kalıcı çözümler getirmek amacıyla, öngörülebilir ve uzun vadeli sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesine katkı sağlamayı öncelikli görevlerimiz arasında görüyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sürdürülebilir ve kalıcı çözümler sunmayı da bu noktada önemsiyoruz. Bu proje ile 2005 yılından bu yana, Türkiye’nin temel sorunlarından biri olan istihdama katkı sağlamaktayız. Türkiye’de birçok kurum, engellilerin kişisel gelişimleri için eğitimler düzenlemektedir ancak Özrümüzle Üretiyoruz projesi, engellilerin özel sektörde iş sahibi olmasına yönelik hayata geçen en somut ve en kapsamlı proje. Bu proje ile 3 bine yakın engelli vatandaşımız iş sahibi olarak ekonomik olarak kendi başlarına ayakta durmayı başarırken, ailelerine de destek oldu. Ama bundan da önemlisi, sosyal yaşamın içerisine girdiler ki bunun bizim için taşıdığı önemin değeri gerçekten ölçülemez. Bu kapsamda da projemizi 7. Yılında da sürdürüyoruz” dedi. (www.avea.com.tr)

Avea, TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nu ağırladı
Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın başkanlığında çalışmalarını sürdüren TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Avea’nın Maçka’daki Merkez Binasını ziyaret etti. Avea Başkanı Erkan Akdemir ve Avea yöneticileri tarafından karşılanan araştırma komisyonu üyeleri ile fikir alışverişinde bulunan Avea üst düzey yöneticileri, sektörü de değerlendirdi.
TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, araştırma komisyonu üyesi vekiller ve uzmanlardan oluşan grup, 28 Mayıs Pazartesi günü Avea merkezini ziyaret etti. Avea Başkanı Erkan Akdemir ve üst düzey yöneticileri tarafından karşılanan araştırma komisyonu, Avea’nın Maçka’daki merkezini gezerek, proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı ARGE merkezine sahip Avea’nın teknoloji yatırımları ve ARGE çalışmaları hakkında bilgi alan araştırma komisyonu üyeleri, sektöre katkı sağlayacak çözüm önerilerine dönük görüşlerini dinledi.
Avea’nın teknoloji üretimi konusunda Türk telekomünikasyon pazarına öncülük ettiğini vurgulayan Avea Başkanı Erkan Akdemir, “Avea olarak teknolojiyi insan için kusursuz hale getirmek, mükemmel ürünler ve yenilikçi hizmetler geliştirmek ve müşterimizin her türlü ihtiyacını önceden görüp karşılamak üzere çalışıyoruz. TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’yla yaptığımız görüşmede, sektöre yön verecek projelerimizi paylaşmanın yanı sıra, sektörün büyümesi ve adil rekabet koşullarının sağlanması için yönetmelik tarafında yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüşlerimizi de paylaştık. Yenilikçi hizmetlerin, yeni teknolojilerin insanlara ulaştırılması için, sektördeki tüm oyuncuların pazarın içinde kalması ve sağlıklı finansal koşullar içinde yatırımlarını sürdürmesi esas. Bir hizmet veya müşteri grubunu ayırmaksızın tüm tüketicilere yansıyacak bir vergi indirimin pazara büyük katkısı olacağına inanıyoruz” dedi.

BTK Başkanı’ndan Avea ARGE üssüne anlamlı ziyaret
BTK-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer; Kurul II. Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan ile Kurul Üyeleri Galip Zerey, Dr. İhsan Kulalı ve Yaşar Gök’den oluşan heyet; Avea Başkanı Erkan Akdemir ve Avea Yönetim Takımı eşliğinde Avea ARGE merkezini gezerek, proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi’nde sergilenen teknolojileri de inceleyen Acarer, Türkiye’nin ilk sanal asistanı Rıfkı ile sohbet etti.
Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı ARGE merkezine sahip Avea, Ümraniye’deki ARGE merkezinde BTK Başkanı Tayfun Acarer, Kurul II. Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan ile Kurul Üyeleri Galip Zerey, Dr. İhsan Kulalı ve Yaşar Gök’den oluşan heyeti ağırladı. Avea Başkanı Erkan Akdemir ve Avea Yönetim Takımı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Dr. Acarer; Avea’nın yılsonu rakamları, son dönem hayata geçirdiği projeleri ve geleceğe yönelik planları hakkında detaylı bilgi aldı.
Avea’nın finanstan eğlenceye, akıllı evden akıllı şehre, eğitimden yerel yönetimlere uzanan birçok kavram uygulamasının sergilendiği AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi’ni gezen Dr. Acarer; Türkiye’nin ilk sanal asistanı “Rıfkı” ile de tanışarak, uzun uzun sohbet etti.
Dr. Acarer ayrıca, Avea’nın dünyaca ünlü ABD’li Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “ARGE kardeşliği” projesi hakkında da detaylı bilgi alarak; bu tür projelerin Türkiye’nin gelecek teknolojilerini geliştirmesindeki önemine dikkat çekti. Dr. Tayfun Acarer’e gezisi sırasında eşlik eden Avea Başkanı Erkan Akdemir, ziyaret kapsamında yaptığı değerlendirmede; “Dünyanın en değerli telekom şirketleri arasında yer alan Avea, Türkiye’nin ARGE sertifikasına sahip tek GSM operatörü olarak teknoloji üretimi konusunda da Türk telekomünikasyon pazarına öncülük ediyor. “Teknoloji Hayal Gücünün Emrinde” sloganıyla burada, ARGE merkezimizde geleceğe yön verecek uygulamaları geliştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de birçok ilke imza atan bu merkezimizde Sayın Acarer’i ağırlamaktan ve teknolojinin günlük hayatımıza kattığı ya da katabileceği değeri uygulamalı olarak göstermekten çok memnunuz” dedi.

Mobil sağlık ürünleri GSM sektöründe ilk kez Avea bayilerinde
Medisana’nın Goldmaster hizmet güvencesi ile Türkiye’ye getirdiği, iPhone ve iPad ile uyumlu çalışan Medisana Vitadock medikal sağlık ölçümü cihazları; tüketicinin sağlık yönetimini dört alanda cebe taşıyor. İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan; kilo, tansiyon, ateş ve kan şekeri ölçümleri, Medisana Vitadock sayesinde; evde, sokakta, iş yerinde güvenli ve konforlu bir şekilde yapılabiliyor. Yapılan ölçümler VitaDock uygulaması sayesinde raporlanabiliniyor, istatistik tutulabiliyor ve istenildiği anda tüm bu raporlamalar doktor ile paylaşılabiliyor.
Kan şekerini kolayca ölçmeye yarayan “GlucoDock Kan Şekeri Modülü”; iPhone ve iPad’leri çok amaçlı birer kızılötesi termometreye dönüştüren ThermoDock Kızılötesi Termometre Modülü; patentli 3 MAM teknolojisi ile sınıfında rakipsiz bir ölçüm sistemi olan CardioDock Tansiyon Modülü ve etkileşimli olarak beden kütle indeksini (BKI – BMI), yağ, kas ve kemik oranını anında iPhone veya iPad’e aktaran TargetScale Hedef Fonksiyonlu Vücut Analizi Tartısı, Avea İletişim Merkezleri’nde, Avealılara özel fiyatlarla satışa sunuluyor.
Medisana VitaDock ürünleri aracılığıyla yapılan ölçümler, AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebilen Vitadock uygulaması ile kayıt altına alınarak, kullanıcıya; değerlendirme ve takip olanağı da sağlıyor.
Avea olarak, toplumsal yaşama fayda sağlayan ve yaşam kalitesini artıran sürdürülebilir projelerin içinde yer almayı, temel sorumlulukları arasında gördüklerini hatırlatan Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, “Avea bir mobil haberleşme şirketi olmanın ötesinde, Türkiye'de ve dünyada pek çok ilke imza atan lider bir teknoloji şirketi. Mobil sağlık uygulamaları ise, topluma verdiğimiz önem doğrultusunda öncelikli ürün geliştirme alanlarımız içerisinde yer alıyor. Avea olarak ‘Mobil Sağlık’ konusunda kendi bünyemizde yaptığımız çalışmalarla da iddialıyız. Mobil Tahlil ve Akıllı Tansiyon Ölçer gibi uzaktan mobil sağlık hizmetlerinin örneklerini halen sergilemekteyiz. Şimdi de Mobil Sağlık alanına verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak; yüksek Alman teknolojisine sahip Medisana ürünlerini, GSM sektöründe ilk kez Avea mağazalarında satışa sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Mobilitenin öneminin gittikçe artırdığı günümüzde, teknoloji şimdi de Avea mağazalarında; sağlığını şansa bırakmayanların emrinde…” dedi.