Turkcell teknolojisi ve projeleriyle “engel”leri ortadan kaldırıyor


 

Turkcell’in engel tanımayan hizmetleri, ‘istihdam’, ‘teknolojik çözümler’ ve ‘sosyal sorumluluk projeleri’ altında toplanıyor.
Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları daha fazla hayatın içine katmak için, en yeni teknolojilerini kullanarak; müşteri hizmetlerinden istihdama, özel haberleşme paketlerinden spor olanaklarına kadar pek çok farklı alanda gerçekleştirdiği hizmet ve projelerini “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birleştirdi.
Turkcell, teknolojiyi kullanarak toplumun her kesimine fırsat eşitliği sağlama hedefi doğrultusunda, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve daha çok hayata katılımlarını sağlamak amacıyla “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birçok hizmet ve çözüm sunuyor. Turkcell, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” dolayısıyla, engellilere yönelik hizmetlerini bir basın toplantısı ile tanıttı. Engelleri önce zihinlerden kaldırmanın gerekli olduğu düşüncesiyle, ‘engel tanımayan’ bir deneyim yaşanarak, toplantının bir kısmı zifiri karanlıkta gerçekleştirildi. Galata Diyalog Derneği’nde gerçekleştirilen basın toplantısında, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell’de engelli istihdamı ve engelliler için gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, “Turkcell Hayal Ortağım” servisi, işitme engelliler için görüntülü çağrı merkezi ve “Turkcell’in Parmakları Konuşuyor” gibi yeni hizmetlerini de basın mensuplarına aktardı.

Koray Öztürkler: “Mobil iletişim pek çok engeli kaldırıyor”
Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Aslında engeller zihindedir. Fırsat eşitliği sağlandığı takdirde, engelli vatandaşlarımızın ne kadar büyük başarılara imza attıklarına şahit oluyoruz” dedi. Fırsat eşitliğinin önemine inanan, sosyal sorumlu bir şirket olarak, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için “Engel Tanımayanlar” projesi kapsamında birçok hizmet geliştirdiklerini ifade eden Öztürkler, “Bugün mobil haberleşme teknolojilerinin sunduğu imkanlar; istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok engeli kaldırıyor. Biz onların yeteneklerini ön plana çıkararak, onları ‘ötekileştirmeden’ topluma daha fazla katmayı amaçlıyoruz. Sadece iş ve haberleşme ihtiyaçlarını değil, sosyal yaşamlarını da düşünerek projeler hayata geçiriyoruz” dedi.

İstihdamdan iletişim paketlerine tüm ihtiyaçlar bu çatının altında
Turkcell Grup bünyesinde 500 engelli istihdam eden, çalışanların yarısı engellilerden oluşan Karaman ve Van-Erciş çağrı merkezleri ve homeagent (evden çağrı merkezi müşteri temsilcisi hizmeti) projesi ile de engellilerin iş hayatına katılımını destekleyen Turkcell, mobil haberleşme olanaklarını kullanarak teknoloji ve bilgiye erişimde kolaylıklar sunuyor. Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı haberleşme ihtiyaçlarına yönelik indirimli ve çok avantajlı konuşma, kısa mesaj, İnternet içeren “Destek Paketleri”, ücretsiz olarak sunulan sesli fatura ve sesli sözleşme seçeneği, işitme engelli aboneler için ücretsiz görüntülü çağrı merkezi, işitme engelliler için ücretsiz ÇalarkenDinlet hizmeti ve Turkcell mağazalarında işitme engelliler için işaret diliyle müşteri hizmeti bu çözümlerden sadece birkaçı.
Turkcell, sosyal sorumluluk projeleriyle de engelli vatandaşlara sosyal hayatın daha çok içinde olma imkanı sunuyor. “Geleceğe Koşanlar” projesi kapsamında Türkiye’de ilk defa Turkcell tarafından başlatılan Görme Engelli Bisiklet sporu ile Tokat, Denizli ve İzmir’de görme engelli okulunda okuyan gençler destekleniyor. Sporcuların, ağustos ayında Londra’da gerçekleşecek Paralimpik Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmeleri hedefleniyor.

Tüm dünyadan güncel haberler sesli olarak GSM telefonunda
Turkcell, görme engelli abonelerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak için çok yeni ve ücretsiz bir hizmet olan “Turkcell Hayal Ortağım” servisini sunmaya hazırlanıyor. Young Guru Academy (YGA) işbirliği ile gerçekleştirilen servis sayesinde aboneler Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberlerden, dünya klasiklerine ve bilgi paketlerine kadar birçok konudan faydalanacak. Milli Kütüphane Başkanlığı’na ait 4,000 seslendirilmiş kitabı ve YGA Kütüphanesi’nde bulunan 10,000 sesli kitabı dinleyebilecekler. Ekonomik ve sosyal hayata Uyumları için vazgeçilmez olan birçok YGA eğitimine sesli olarak ulaşabilecekler. Uygulamanın GSM telefonundan kullanılabilir olması sayesinde de, bilgiye her an her yerden ulaşılabilecek. Turkcell Hayal Ortağım servisi 8020’yi GSM telefonundan arayarak kullanılabiliyor.

Turkcell şirketler için “online-çevrimiçi gelişim platformu” kurdu
Turkcell Mobil Şirket Gelişim Net kapısı, (www.mobilsirket.com) adresinde hizmete girdi. Bu platform sayesinde Turkcell’in tüm kurumsal müşterileri, teknolojiden ekonomiye, pazarlamadan kişisel gelişime pek çok kategoride İnternet üzerinden eğitim alabilecek. Yaklaşık 2000 TL değerindeki eğitimler, Turkcell Mobil Şirket Gelişim Net kapısında tamamen ücretsiz. Turkcell, küçük ve orta ölçekli işletmelerin eğitim ihtiyaçlarına yönelik Turkcell Mobil Şirket Gelişim Net kapısını hizmete sundu. Türkiye’nin kurumlara açık çok geniş kapsamlı çevrimiçi eğitim platformu olma özelliğini taşıyan ve (www.mobilsirket.com) adresinden erişilebilen platform, kurumsal hat sahibi tüm Turkcell’lilere açık.

Teknolojiden, kişisel gelişime geniş yelpazede eğitimler
Turkcell Mobil Şirket Gelişim Net kapısında, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere yönelik pek çok kategoride eğitim veriliyor. Platformda, Teknoloji, Ekonomi-Finans, İş Yaşamı-Kişisel Gelişim, Girişimcilik, Destekler, Pazarlama-Satış, Liderlik ve Yönetim başlıklarında eğitim paketleri, videolar, sanal sınıf dersleri ve makaleler yer alıyor. Sitede yer alan tüm içerikler Turkcell Akademi eğitmenleri ve danışmanları tarafından hazırlandı.

Selen Kocabaş: “Turkcell Mobil Şirket Eğitim Platformu ile işletmeler büyürken bir çok konuda bilgiye anında erişebilecek”
Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, platformla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye’nin Turkcell’i olarak, teknoloji ve mobilitenin hüküm sürdüğü yeni dünyaya uyum sağlamak isteyen şirketlere ulaşabilmek için MobilŞirket projemizi geliştirdik. Bu proje çerçevesinde bir yılı aşkın süredir Anadolu’nun dört bir yanını dolaşarak şirketlerin başarısına daha fazla katkı sağlamak için teknolojiyi somutlaştırarak anlatıyoruz. Bu ziyaretlerimizde, işletmelerin pek çok farklı alanda eğitim ihtiyacı duyduklarını fark ettik ve harekete geçtik. Açtığımız Turkcell Mobil Şirket Eğitim Platformu sayesinde artık tüm kurumsal hat sahibi müşterilerimiz diledikleri zaman diledikleri yerden bu zengin eğitim içeriğini takip edebilecekler.” Turkcell Mobil Şirket Eğitim Platformu’nda çeşitli sektörlerin yetkin isimleriyle “webinar”lar (Web’de seminer) gerçekleştirilecek. Buna ek olarak Turkcell Akademi tarafından atanan farklı alanlardaki uzmanlara hızlı ve pratik sorular sorulmasını sağlayacak “Uzmanına Sor” bölümü ile de Türkiye’nin dört bir yanındaki şirket çalışanları istedikleri tüm soruları uzmanlara sorabilecek.

Kişi başı yaklaşık 2000 TL’lik eğitimler bedava
Turkcell, şu anda (www.mobilsirket.com) adresinde 100’e yakın uzmanla, müşterilerine 500 video ve 70 e-öğrenim sunuyor. Turkcell Akademi tarafından bu sayının gün geçtikçe artması ve platform içeriğinin genişlemesi hedefleniyor. Turkcell Mobil Şirket Gelişim Net kapısında halen yer alan eğitimlerin piyasa değeri kişi başı yaklaşık 2,000 TL. Turkcell kurumsal hat sahipleri bu zengin içerikten tamamen ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Turkcell’den yepyeni bir ayrıcalıklar dünyası: Turkcell Patronlar Kulübü
Turkcell, kurumsal müşterileri için yepyeni bir ayrıcalıklar dünyası daha tasarladı. Turkcell Patronlar Kulübü; şirket patronlarına özel, verimliliklerini arttıracak, işlerini büyütecek ve hayatlarına değer katacak fırsatlar zinciri sunacak. Yaklaşık 6,000 patronun üye olacağı bu kulüpte, özel mobil eğitimler, ücretsiz ürün servisler, marka işbirlikleri, kıdemli liderlerden seminerler gibi pek çok ayrıcalık Turkcell Patronlar Kulübü üyelerini bekliyor.
Turkcell, Patronlar Kulübü ile Turkcell’li kurumsal müşterileri için yepyeni bir ayrıcalıklar dünyası daha tasarladı. Turkcell’le çalışan tüm kurumsal şirketlerin içinden belli kıstaslar doğrultusunda belirlenen 5,200 firmadan yaklaşık 6,000 patron artık kişisel gelişimden, eğitimlere, sektörel etkinliklerden eğlenceye sayısız avantajın tadını çıkaracak.

Selen Kocabaş: “Yoğun iş temposunda, pek çok farklı noktada patronların yanındayız”
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş hayata geçirdikleri Patronlar Kulübü hakkında yaptığı açıklamada: “Bugün 81 ilde binlerce şirketimiz Turkcell’le çalışmayı tercih ediyor. Başarılı her 10 şirketten 9’u Turkcell’le çalışıyor. Onların başarısına “daha fazla” katkı yapabilmek amacıyla işlerinde başarı, fark ve değer yaratacak hizmetler ve mobil haberleşmenin sağladığı olanakları sunuyoruz. Ama müşterilerimiz kurumsal olsa da işimiz her zaman insan. Sunduğumuz olanakları daha da kişiselleştirmek istedik. Turkcell’li olmayı tercih eden, yoğun iş temposuna sahip şirket patronlarına teşekkür etmek, onlara özel fırsatlar yaratmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek için özel fırsatlar içeren Patronlar Kulübü’nü tasarladık. Artık, yoğun iş temposunda çalışan, iletişim ve eğitim ihtiyaçları farklı olan şirket sahiplerini, seminerler, eğitimler ve hayatın hemen her alanında hoş sürprizler ve kolaylıklar bekliyor” dedi.

Patronlara özel ayrıcalıklar dünyası
Turkcell Patronlar Kulübü, iş sahiplerinin sadece haberleşme ihtiyaçları değil, kişisel ve sosyal hayatları da düşünülerek tasarlandı. “Haberleşme ihtiyaçları neler?”, “Hangi markaları kullanır?”, “Sosyal yaşamında neleri tercih eder?” gibi soruların yanıtları bulunarak, bu cevapların adreslendiği çözümler sunuldu. Patronların yüzde 78’in üzerinde iPhone ve Blackberry sahibi oldukları ve ortalamanın yüzde 50 üzerinde veri kullanımları olduğu göz önünde bulundurularak hayatlarına hız ve kolaylıklar getirecek çözümler üretildi.

Patronları güçlü markalardan özel indirimler bekliyor
Turkcell Patronlar Kulübü’ne üye olan yaklaşık 6,000 patron, pek çok markadan özel indirimlere ve avantajlara sahip olacak. Kişisel gelişim eğitimleri, dünyada ve Türkiye’de önde gelen uzmanlar ve kıdemli iş adamlarından seminerler, Turkcell ürün ve servislerinden ücretsiz hediyeler, hizmet verdikleri sektöre özel etkinlikler ve yoğun iş yaşamlarına hız katmak dışında özel yaşamlarını renklendirecek hoş sürprizler de onları bekliyor.