Beş yıldızlı Sony HX850 BRAVIA TV Türkiye’de satışa çıktı

 

Sony, ilk olarak CES 2012’de görücüye çıkardığı yeni HX850 BRAVIA TV modeli ile tüm tüketicileri, televizyonları aracılığıyla biraz daha ötesini görmeye davet etmişti.
Sony’nin ilk olarak dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2012’de tanıttığı ve Ev Eğlencesi Sektörünün Oscar’ları olarak bilinen What Hi-Fi Ses ve Görüntü Ödülleri’nin resmi İnternet sitesinde beş yıldız alan Sony HX850 BRAVIA TV modeli, bugünden itibaren
Türkiye’deki tüketiciler ile buluşuyor. Sony HX850, Monolithic Design’a sahip ince ve şık tasarımında, geliştirilmiş X-Reality PRO teknolojisi ile çarpıcı bir görüntü kalitesinin yanı sıra, daha keskin Tam HD ve daha gerçekçi 3 Boyutlu (3B) bir deneyim sunuyor.
Her zaman tüketicilerine en mükemmel izleme keyfini sunmak için çalışan Sony, şimdi de, mükemmel görüntü kalitesi ve incecik, şık tasarımı ile öne çıkan HX850 modelini Türkiye’deki tüketicilerinin beğenisine sunuyor. HX850, akıllı tasarımı ve sahip olduğu eşsiz özellikleri sayesinde 35 yılı aşkın süredir Ev Eğlencesi Sektörünün Oscarları olarak ün yapan What Hi-Fi Ses ve Görüntü Ödülleri’nin resmi İnternet sitesinin incelemelerinde beş yıldızlı ürünler kategorisinde değerlendiriliyor.

Üstün görüntü teknolojisi ve yenilikçi tasarım
HX850 BRAVIA TV modeli, Sony’nin görüntü geliştirme teknolojisi X-Reality PRO sayesinde bir yandan düşük kaliteli sinyalleri iyileştirip bunları Tam HD kalitesine yakın bir düzeye taşırken, diğer yandan da iki ve üç boyutlu görüntüleri daha da netleştirecek şekilde geliştiriyor. Sony’nin eşsiz Monolithic Design kavramını temel alan ince tasarımıyla HX850, oturma odalarının şıklığına şıklık katıyor.

Akıllı Sony teknolojileri ile hayal gücünüzü ateşleyecek görüntü kalitesi
Sony’nin görüntü geliştirme işlemcisi X-Reality PRO sayesinde teknoloji artık daha da akıllı hale gelmiş durumda. HX850 BRAVIA’nın içindeki X-Reality PRO, siz ne izlediğinizi daha kendiniz bilmeden sizin ne izlediğinizi biliyor. Ekrana çıkan bir yüzü veya daha fazla detay gerektiren bir arka planı anında ayırt ediyor ve görüntüyü uygun şekilde ayarlıyor. Aynı zamanda, sayısal TV, çevrimiçi video, fotoğraf, DVD ya da Blu-ray Disk olmak üzere ne tür bir içerik izlediğinizi de fark edip, yine görüntüyü uygun şekilde ayarlıyor.

3B’de daha keskin ve mükemmel görüntüler
Ayrıca Sony, HX850 BRAVIA TV’de, X-Reality PRO görüntü işlemcisi büyülü görüntüleri, 3B içeriğe taşıyor. Super Resolution özelliği 3B içeriği, High Definition’a da yükseltiyor. Sonuçta da ortaya, 3B’de daha da keskin görüntü kalitesi ve daha pürüzsüz sahneler çıkıyor. Siz, ne izlerseniz izleyin, bugüne kadar karşılaştığınız en heyecan verici görüntü kalitesini yeni Sony HX850’de bulabiliyorsunuz.

Üçüncü boyuttan daha fazlasını yaşayın
Söz konusu olan, gerilim, coşku ve vücudunuzu adrenaline boğacak heyecan ise hiçbir şey büyük bir spor etkinliğinin yerini tutamaz. Şayet maça gidemediyseniz, bu deneyimi yakalayabileceğiniz bir sonraki ortam, maçı, büyük 3B ekran üzerinden izlemek olacak. Sony HX850 BRAVIA TV’de, dört kat daha hızlı ekran tarama hızı ile daha pürüzsüz görüntü sunarak ağlarla buluşan topun mükemmel şekilde takip edilebilmesini sağlayan yüksek hızlı 3B işlemci bulunuyor. Televizyonda en üst seviye 3B görüntü sağlamak için otomatik 3B derinlik ayarlaması, 3B içerik içindeki derinlik algısını düzeltiyor. Bu da seyirciye, özellikle İnternet, televizyon veya 3B video kameralardan 3B içerik izliyorsa mükemmel bir seyir keyfi sunuyor. Karşısındaki daha net ve izlemesi daha rahat görüntü ile filmin içine daha da dalarak, ekrandaki hareketlere bizzat katılabiliyor.

Ağın daha da derinlerine doğru bir yolculuğa çıkın
Yeni Sony HX850 BRAVIA TV’nin kalbinde bağlanabilirlik yatıyor. Dahili Wi-Fi’ye sahip olduğundan, kullanıcı, çevrimiçine daha hızlı girebiliyor, izleyebileceğinden daha fazla seçeneğe kavuşuyor, çeşitli video servislerindeki içerikleri büyük ekrana taşıyor. Sony Entertainment Network de hızla büyüyerek daha fazla kanal ile yeni uygulama ve hizmeti kullanıcılarına ulaştırıyor. HX850’de yeni uygulamaların yanı sıra; Twitter, Facebook ve Skype’a erişim imkanı da sunuluyor.

Siz nerede, eğlence orada
Kullanıcıların diz üstü bilgisayarında bulunan filmler, televizyon programları ve videolar, hatta akıllı telefonunda bulunan fotoğraflar, Intelligent Connect ve Wi-Fi Direct ile yeni bir yaşama kavuşuyor. Televizyonunu ev ağına bağladıktan sonra istediği her şeyi, kablosuz olarak televizyona gönderebiliyor. Sadece tek bir tuşa dokunarak televizyonuna fotoğraf ve şarkı atabiliyor veya göz attığı bir Web sitesini yakalayabiliyor ve beraberinde götürebiliyor. Her şey tamamen kullanıcının seçimine bağlı ve eğlencesi kendi nerede istiyorsa, onunla birlikte, yanında geliyor.

Yeni TV modeline, yeni TV stant ve sehpa tasarımı
Hayatınızda hiç dalgalanan TV gördünüz mü? Sony, tasarım ruhunu daha da ileri götürerek, Sony HX850 BRAVIA TV için havada duruyormuş izlenimini veren ve tamamen sağlam şekilde durmasını sağlayan bir stant yarattı. Aynı zamanda, yüksek kaliteli ses için tümleşik hoparlörlere sahip ve alçak mobilyalar için ideal şık bir stant da üretti. 3B gözlüklerinin bile görünümü tamamen değişti. Şık spor tasarım ve daha hafif titanyum çerçeveleri ile göze çarpan 3B gözlükler, akıllı tasarımları ile sadece iyi görünmekten çok daha fazlasını yapıyor.

Yüzde 40 daha az enerji harcıyor
Bir televizyon ne kadar akıllı olabilir? Televizyonunuz ne izlediğinizi bilebilir ve görüntüyü ona göre ayarlayabilir mi? Sadece enerji tasarrufu yapmayıp ayrıca size en uygun görüntü ayarını sunabilir mi? Yeni HX850 BRAVIA TV, görüntüye göre kullanılan enerjiyi iyileştiren tasarruflu teknolojilere sahip. Bu verimli aydınlatma şekli, netlikten, kontrast ve görüntü kalitesinden ödün vermeden enerji kullanımını yüzde 15-20 oranında azaltıyor, önceki modellere oranla yüzde 40 daha az enerji harcıyor. Bu da doğayı koruyan HD görüntü anlamına geliyor.

Sony ve Skype’tan mobil eğlence deneyiminde bir ilk
Sony ve Skype’ın mobil eğlence deneyiminde bir ilk olarak hayata geçirdiği işbirliği sayesinde artık PlayStationNetwork üzerinden indirilebilen Skype uygulaması ile PlayStation üzerinden görüntülü arama yapılabiliyor.
Sony’nin yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi PlayStationVita (PS Vita) üzerinden Skype ile görüntülü arama yapılabiliyor. Sony ve Skype arasındaki bu işbirliği ile Skype görüntülü arama yetenekleri ilk defa bir mobil oyun cihazına kazandırılmış oldu. 22 Şubat’ta Avrupa, Amerika ve Orta Doğu bölgelerinde eş zamanlı olarak “Dünyayla, Yerinden Oyna” sloganıyla pazara sunulan PS Vita sistemi, hem Wi-Fi hem de 3.Nesil (3N) modelleri üzerinden görüntülü arama yeteneği ile sesli arama özelliği sunuyor*. PS Vita kullanıcıları uygulamayı PlayStationStore üzerindeki “Sosyal” kategorisi altından ücretsiz olarak indirebiliyor.
Sony PlayStationVita ile yaptıkları işbirliğinin yeni bir çığır açtığını vurgulayan Skype Gelişen Fırsatlardan Sorumlu Kıdemli Yöneticisi Manrique Brenes “Kullanıcılarımız, istedikleri yerden istedikleri zamanda Skype’ın sunduğu özelliklere erişebilmekten çok memnun. PS Vita için Skype’ın tanıtımını ile Skype üzerinde görüntülü aramaları, dünyanın her yerinde, tüm platformlardan erişilebilir hale getirme nihai hedefimize ulaşmak ve mevcut PlayStation kullanıcılarının bir oyun konsolu üzerinden video aramaları taleplerini karşılamak yönünde önemli bir adım atmış bulunuyoruz” dedi.

PS Vita ile eğlenceyi doyasıya yaşarken hiçbir aramayı kaçırmayın
PS Vita sistemi üzerindeki Skype uygulaması, kullanıcılar, oyun oynarken veya diğer uygulamaları kullanırken “arka plan seçeneğinde çalışıyor, kullanıcılara da oyunu “durdurma,” arama yapma, ardından da bir önceki faaliyetlerine geri dönme imkanı tanıyor. Buna ek olarak, PS Vita sistemi, cihazın hem önüne hem de arkasına bakan iki ayrı kameraya sahip olduğundan, kullanıcılar Skype üzerinden gerçekleştirdikleri aramalar sırasında her ikisi arasında gidip gelebiliyor. Bu sayede, oyun oynanırken veya diğer bir uygulama kullanılırken hiçbir görüşmeyi de kaçırmıyor.

Oyunun kurallarını değiştiren mobil eğlence sistemi
PS Vita, bugüne kadar üretilen herhangi bir taşınabilir oyun sistemi için belirlenen en yüksek standartlara sahip. Nefes kesici 5 inç (16:9), (960x544) piksel, yaklaşık 16 milyon 770 bin renk, organik ışık yayan (OLED) çoklu dokunmatik ekran, güçlü ana işlemci/grafik işlemci, dokunmatik arka yüzey, çift analog kontrol, hareket algılayıcıları ve çift kamera, bu standartların en başında yer alıyor. Oyun tutkunlarına, diledikleri her zaman ve her yerde taşınabilir oyun deneyimleri sağlayan PS Vita’nın yaklaşık 279 gram ağırlığındaki 3N/Wi-Fi kristal siyahı modeli 959 TL ve yaklaşık 260 gram ağırlığındaki Wi-Fi kristal siyahı modeli ise 799 TL tavsiye edilen satış fiyatıyla sunuluyor.(skype.com) veya (tr.playstation.com/psvita)