Alcatel teslim ettiği 50 milyon DSL hattı ile yeni bir geniş bant rekoruna imza attı

Alcatel, dünya çapındaki müşterilerine 50 milyon sayısal abone hat teslimi ile önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Böylelikle, Alcatel'in pazar payındaki liderliği en yakın rakibinin dört katına çıkmış oldu.

VENEDİK'te 20-23 Eylül 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Broadband World Forum'a katılan Alcatel, DSL teknolojileri ile ilgili en son yeniliklerini aktarırken, elde ettiği pazar payı ile dünya liderliğini de bir kez daha ortaya koydu. Dünya çapında 120'den fazla servis sağlayıcısının ağlarını oluşturan ve 2004 yılının ikinci çeyreğinde % 41 pazar payına sahip olan Alcatel'in DSL çözümlerinin temelinde, yenilik, deneyim ve yerel müşteri desteği yatıyor. Dünyada geniş bant erişimi sayısında yaşanan artış dikkate alındığında, Alcatel her 1,5 saniyede bir DSL hattı teslim ediyor.

Teslim edilen 50 milyon hat, ev ve iş yerleri kullanıcılarına sunulan tüm DSL çözümlerini, geniş çaplı olarak Alcatel 7300/7301 Advanced Services Access Manager (ASAM) ürünleri ve Alcatel Litespan Yeni Nesil Sayısal Loop Taşıyıcıları üzerinde bulunan DSL yuvası ile birlikte çalışan uzaktan DSL teknolojileri içeriyor. Alcatel, aynı zamanda FTTU ve DSL çözümleri, yönetim sistemleri ve geniş bant uygulamaları olmak üzere sektörün en tümleşik ve uçtan uca geniş bant erişimi ürün portföyü ile liderliğini koruyor.

Alcatel Sabit İletişim Servisleri Operasyon Başkanı (COO) Michel Rahier yaptığı açıklamada; “Pazarda güçlü olmamızın en büyük nedeni, müşteri odaklı profesyonel hizmetler ve sahada kendini kanıtlamış yüksek kaliteli ürünlere sahip olan 'güvenilir bir ortak' kimliğimizden kaynaklanıyor. Aynı zamanda, geleceğin geniş bant erişim çözümleri için gerekli yolu açmaya başarılı bir şekilde devam ediyoruz. Burada da DSL üzerinden video hizmetlerinin hala artarak talep gördüğü ve VoIP-İnternet üzerinden ses iletimi gibi, kullanıcı merkezli geniş bant servislerinin yoğun olduğu bir pazar ile karşı karşıyayız” dedi. Rahier sözlerini şöyle noktaladı: “Dünya çapında deneyimimiz ile telekom operatörlerine çok özel geniş bant servisleri sunabilecek bir ortağız.”

Alcatel Teletaş

1965 yılından beri, başta sayısal santral, fiber optik transmisyon sistemleri, İnternet ve mobil altyapı konularında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ar-Ge, üretim çalışmaları ve anahtar teslim altyapı kurulmasında operatör, servis sağlayıcılar ve kurumlara hizmet vermektedir.

( www.alcatel.com.tr)

Alcatel

Sabit ve mobil geniş bant ağları, uygulamaları ve hizmetleri konusunda lider olan Alcatel, telekomünikasyon taşıyıcılarına, İnternet hizmet sağlayıcılarına, kurumlara, kurumsal müşteri ya da çalışanlarına ses, veri ve video uygulamaları alanında iletişim çözümleri sağlar. Sahip olduğu konum ve uzmanlığı, dünya çapındaki müşterilerine kaliteli hizmet ve en son teknolojiyi sunmak amacıyla kullanır. 2003 yılında 12.5 milyar Euro'luk satış gerçekleştiren Alcatel, 130'dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Alcatel OPEN

Hem devre anahtarlamalı ses hatları hem de sayısal abone hatları (DSL) konusunda dünyanın en büyük iletişim teçhizat sağlayıcı olan Alcatel, her çeşit şebekede her tür servis sağlayıcı ile çalışma konusunda oldukça tecrübe sahibidir. Alcatel OPEN (Open Path to Enhanced Networking) programı birleştirilmiş paket altyapısına aşamalı bir geçişle, halihazırdaki ses gelirini koruyarak gelişmiş geniş bant servisleri sunabilmek için tasarlanmıştır. NGN OPEN ürün yelpazesi servis sağlayıcıların ihtiyacı olan geniş bant erişim çözümleri, medya omurgası, yazılım anahtarlaması, uygulama ve medya sunucuları, veri omurga çözümleri, uçtan uca yönetim ve sistem bütünleştirme içermektedir. (http://www.alcatel.com/ngn/)