Başarı Ticaret bayilerine İnternet'ten satışa hazırlıyor

Fatma Ağaç

Akkaya, hazırlıklarını tamamladıkları “Mobil Satış Projesi” kapsamında Başarı Ticaret bayilerinin bu yılın sonuna kadar GPRS kullanarak mobil terminaller üzerinden siparişlerini verebileceklerini söyledi.

Satış, dağıtım ve pazarlamaya yönelik bir kampanya düzenlediklerini anlatan Akkaya, kampanyanın 21 Eylül'!de başladığını ve 15 Kasım'a kadar süreceğini kaydetti.

BAŞARI Ticaret Genel Müdürü Tunca Akkaya, pazar paylarının bir önceki yıla göre arttığını belirterek, 2005 yılı hedeflerinden en önemlisinin iş hacmi düşük olan bayilere İnternet üzerinden satış olanağı sunmak olacağını dile getirdi. Akkaya, hazırlıklarını tamamladıkları “Mobil Satış Projesi” kapsamında Başarı Ticaret bayilerinin bu yılın sonuna kadar GPRS kullanarak mobil terminaller üzerinden siparişlerini verebileceklerini söyledi. Satış, dağıtım ve pazarlamaya yönelik “Axess'le Peşin Fiyatına 10 Taksit” kampanyası düzenlediklerini anlatan Akkaya, kampanyanın 21 Eylül'de başladığını ve 15 Kasım'a kadar süreceğini kaydetti. Akkaya kampanyanın 850 satış noktasından yürütüldüğünü dile getirerek, kampanyaya ilişkin ayrıntılı bilgilere www.sibermarket.com.tr adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

Akkaya, Başarı Ticaret'in Philips GSM telefonlarının Tek Yetkili Temsilcisi, Samsung ve Siemens telefonlarının ise Yetkili Satıcısı olduğunu belirterek, 21 bin müşteriye Başarı Ticaret Haber bültenini elektronik ortamda ilettiklerini söyledi. Haber bülteninde yeni ürünler, kampanyalar ve geleceğe dönük ürünler hakkında müşterilerine bilgi verdiklerini kaydetti.

Akkaya, Başarı Ticaret'in kurumsal kaynak planlama (ERP-Enterprise Resource Planning) sistemlerine yatırım yaptığını anlatarak, SAP R3 sistemini kullandıklarını ve bunun da insan kaynaklarını verimli kullanmalarını sağladığını ifade etti. Başarı Ticaret'in 7 binin üzerinde satış noktası bulunduğunun altını çizen Akkaya, satış noktalarına klasik yöntemlerle ulaşmanın maliyetli olduğunu, bu nedenle elektronik iş yapış yöntemlerini kullandıklarını söyledi.

Akkaya, önümüzdeki dönemde GSM telefonlarının yanı sıra kısa mesafe kullanım için tasarlanan kablosuz telsiz telefonlar ile sayısal fotoğraf makinelerini de satış portföylerine ekleyeceklerini dile getirdi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Trabzon ve Erzurum'da hizmet verdiklerini anlatan Akkaya, İstanbul ve Ankara Merkez depoları ile Atatürk Hava Limanı Serbest Bölgesi'nde depoları bulunduğunu kaydetti.