Türkiye GSM pazarında yeni bir oyuncu: BenQ


Merkezi Tayvan'da bulunan BenQ, Acer Group'dan sadece 2,5 yıl önce ayrılarak kurulan genç bir şirket olmasına rağmen kısa sürede sayısal teknoloji sektöründe yenilikçi, kaliteli ve eğlenceli ürünleriyle dikkat çekti.

SAYISAL teknolojiyi bir hayat tarzı haline getirmenin eğlenceli ürünler geliştirmekten geçtiğine inanan BenQ'nun ismi yaşama keyif ve kalite katmaktan (Bringing Enjoyment and Quality to Life) geliyor.

Türkiye pazarına girmeden önce yaptıkları araştırma sonuçlarına göre, 2003'te içinde bulunduğu bölgede (Ortadoğu ve Afrika) yapılan toplam GSM satışlarının beşte birinin Türkiye'de gerçekleştiğini ve nüfusun dörtte birinin GSM sahibi olduğunu söyleyen BenQ Ortadoğu Genel Müdürü Robert Dung, ”BenQ için Türkiye'nin önemi azımsanamaz. Bu yüzden en yeni ve yaratıcı GSM'lerimizin bu bölgede ilk defa Türkiye'de sunulmasına karar verdik” dedi.

Dünya çapında 37 ulusal satış ofisine sahip olan Benq Türkiye pazarına ilk olarak GSM telefonları ile merhaba dedi. Ağ ve görüntü sistemleri, sayısal medya, görüntüleme sistemleri ve telekomünikasyon temel ürün grupları başlığında tasarım ödüllü ürünlere sahip olan Benq'nun Türk tüketicilerin beğenisine ilk etapta sunduğu iki ürün: Benq S660C ve S670C.

BenQ'nun S660C modeli ile S670C modeli arasında ki tek fark üst model olan S670C'nin kameralı olması. bütünleşik sayısal kamerasıyla kaliteli fotoğraflar çekebilen ve çektiği fotoğraflardaki yüz ifadesini, 3D Face Morph (3 boyutlu yüz değiştirme) teknolojisiyle farklı ve eğlenceli ifadelere dönüştüren S670C bu özelliği ile teknolojiyi yaygınlaştırmakta eğlencenin önemini hatırlatıyor. 12 farklı yüz efekti, 5 kademede istenilen yüz ifadesini veriyor. Fotoğrafını çektiğiniz arkadaşınızın yüz ifadesini kolaylıkla, bir koalaya ya da mutlu, kızgın, üzgün, neşeli, yaramaz ifadelere dönüştürebiliyorsunuz.

Yüz değiştirme özelliği ile yeniden yaratılan fotoğrafları ya da diğer grafik ve animasyonları S670C'yle gönderilen mesajlara da eklemek mümkün.

S670C'nin 300K piksel bütünleşik çok boyutlu sayısal kamerası ile 4 farklı ışık ayarıyla (normal, iç mekan, dış mekan, gece) günün herhangi bir saatinde ya da herhangi bir mekanda çekeceğiniz fotoğrafların görüntü kalitesi daha da yükseliyor. Ayrıca, 4 farklı çözünürlükte çektiğiniz fotoğrafları Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, bilgisayarınıza ‘BenQ Handset Manager' eşleme programı ile rahatlıkla aktarabiliyorsunuz.

Yüksek parlaktıkta OLED ekranı, oldukça geniş LCD ekranı, Benq'nun hayata ‘keyif ve kalite katma' hedefine uygun olarak tasarlanmış.

S660C ve S670C'nin dikkat çeken diğer özellikleri ise; 500 numara ve isim, 100 zil sesi, 100 sabit duvar kağıdı, 100 animasyonlu duvar kağıdı, Java uygulamaları için 300KB, 500 kısa mesaj kaydedebilen geniş hafıza, 40 polifonik zil sesiyle birlikte 20 şarkı seçeneği, zil düzenlemeleri için 128 farklı enstrüman, WAP 2.0, SMS, EMS-GMS-Gelişmiş Mesaj Sistemi, MMS-ÇOMS-Çoğul Ortam Mesaj Servisleri, GPRS Class10, önceden ayarlanabilen 6 profil, 10 dakikaya kadar ses etiketi, ajanda notları için 200 alarm seçeneği, sesle arama.