C5 Mobile BenQ bayileriyle birlikte Çin'deydi

 

BenQ, Siemens Mobile anlaşmasının yürürlüğe girdiği 30 Eylül tarihinin hemen ardından,

C5 Mobile'ın gezisine katılan 20 GSM telefon bayii, BenQ'nun Şuzo'daki fabrikasını gezdi.

C5 MOBİLE yönetimi tam kadro Çin'de bayilerle birlikteydi. Çin gezisi, C5 Mobile & BenQ işbirliğinin ilk gezisi değil ancak üretim tesislerine bayiler ile gidilen ilk ortak gezi oldu. Grubun başında, daha önce dünya distribütörler toplantısı için Çin'de BenQ yönetimi ile bir araya gelen C5 Mobile Serhat Özeren vardı.

Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Korur Kalender, Atilla Kutlu ve Gaffar Akkel de Şangay ve Şuzo'da bayiler ile birlikteydiler.

“Siemens Mobile tabelaları Şangay'da”

C5 Mobile Serhat Özeren, Siemens'in Mobil bölümünün satın alınmasının ardından, Türkiye pazarına yeni giren BenQ markasına ilgisinin farklılaştığını belirtti. Özeren; “Çin gezisi zamanlama olarak doğruydu. Çin'de kaldığımız 5 gün içinde Şuzo'daki BenQ fabrikasını gezmek bizim için son derece önemliydi. Bayilerimiz, BenQ'nun üretim kabiliyetini ve iş yapım biçimini gördüler. Bu fırsat, 2000'in üzerinde mühendis çalıştıran bir yapının gücünü görmek, açısından da son derece önemliydi. Bu gezinin en önemli katkısı,bayilerin sattıkları ürünün ne şekilde üretildiğini görmeleri değil, teknoloji ve üretim yeteneğini tasarım ve pazarlama ile destekleyen bir dünya devini tanımaktır. Şangay'dan Şuzo'daki fabrikaya giderken yol boyunca, BenQ tesisleri içi ve çevresinde pek çok ‘Siemens Mobile' tabelası ile karşılaştık. Hemen tüm çalışanların memnun, mutlu görünümleri de dikkat çekiciydi. Fiziksel olarak rahatlıkla algıladığımız birleşme emareleri, bayilerin güven duygusunu iyice yükseltti.

Türkiye'deki yeni yapılanma önemli. Bunu da, üretimdeki kadar başarı ile gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Ancak, her alanda büyük atılım gösteren BenQ'nun Türkiye'ye verdiği önemi de gördük. Misafirimiz olan bayilerin, geziden büyük memnuniyetle döndüğünü gördük. Bunun, BenQ ürünlerinin satışına olumlu yansıyacağı konusunda da kuşkumuz yok”.

“Türkiye sadece AB'nin değil, Uzak Doğu'nun da gözdesi”

C5 Mobile Yönetim Kurulu Üyesi Korur Kalender de, Çin gezisinin, BenQ yönetiminin Türkiye'ye verdiği önemi bir kez daha vurguladığına dikkat çekti. Kalender; “BenQ yönetimi neredeyse her cümleye ‘genç ve atılım yapan nüfusu ile Türkiye' sözleri ile başlıyor. Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilişkilerini dikkatle izliyorlar. Üstelik BenQ'nun Siemens operasyonunun ardından Mobil Telefon Yönetim Merkezi'ni Almanya'ya alması, bu ilgiyi biraz da zorunlu kılıyor. Tüm düzenlemeler ve işlemler zaten AB ülkeleri ile eşzamanlı ve uyumlu gerçekleşiyor. Dolayısıyla, bu güçlü yapının bayilere tanıtılması açısından da son derece olumlu bir geziydi. Türkiye, BenQ'nun pek çok alandaki atılımı için en önemli pencere olmaya adaydır ve pazar bunu iyice görüyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın tercihi yine BenQ projeksiyon cihazı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi Başkanlığı'nın ihalesi sonucu,

BenQ, 3000 adet MP720 modeli projeksiyon cihazı tedarik edecek. İhale uyarınca bu sayının 3600'e çıkması bekleniyor.

Milli Eğitimin tercihi değişmedi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi Başkanlığı, 2004 yılında da aynı ihaleyi açmış, yine BenQ tercih edilmiş, 2605 adet BenQ projeksiyon cihazı, Türk eğitiminin desteğine sunulmuştu.

“Pazarın tercihi BenQ, bu yüzden iddialıyız”

BenQ Türkiye Genel Müdürü Çağatay Çopuroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ihalesini üst üste iki yıl BenQ projeksiyon cihazlarının kazanmasının tesadüf veya sürpriz olmadığını söyledi. Çopuroğlu; “BenQ 2004 yılında Türkiye pazar lideri konumundaydı.Bu yıl da aynı yerdeyiz. Türkiye pazarında 11 farklı ürünle yer alıyoruz. Projeksiyon cihazında pazar lideri, LCD-Sıvı Kristal Monitörlerde pazar 5incisi, tarayıcıda dünya birincisiyiz. Hedef, LCD monitörün ardından 2006'da LCD TV'lerle de pazara güçlü girmek, projeksiyon cihazı ve çok fonksiyonlu yazıcılarda yerimizi korumak, BenQ ürünlerini ve teknolojisini Türk tüketicisinin tercihi konumuna getirmektir” dedi.

Ödüllü BenQ MP3 çalar; Joybee 102R Türkiye'de

Cesur tasarımını çağdaş malzemesiyle birleştirerek ileri teknoloji imajını zarif bir tasarımla buluşturuyor. Joybee 102R, farklı ve canlı biçimi ile, bir kolye, bir bilezik hatta özel olarak tasarlanmış kişisel bir aksesuar kimliğine bürünüyor.

Görkemli tasarımda dilerseniz iyi müzik, dilerseniz depolayıcınız

BenQ Joybee 102 R, 10 saat aralıksız olarak MP3/WMA/WAV formatında sayısal müzik dinleme fırsatı sunuyor. Yeniden şarj edebilmek için bilgisayarınıza kolayca bağlayabiliyorsunuz. Flash bellek sürücüsü ile veri depolayabilir, taşıyabilir, kolaylıkla aktarımını yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, keyif veren özellikler

BenQ Joybee 102 R ile müzik dinlemeye ara verdiniz. Ama aklınız son dinlediğiniz şarkıda. Listenizi baştan dinlemek zorunda değilsiniz. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üstelik IF Ödülü sahibi, şık tasarımlı seçkin bir ürün ile. Önce şarkıları sonra kalbinizi çalacak.

Joybee 102R özellikleri

Bellek Kapasitesi 256 MB

Ses Formatı MP3/WMA/WAV

Renk Yeşil, kavuniçi

Flash Drive bellek Var

FM Yok

Bağlantı USB 2.0

Pil Li-On USB den şarj edilebilir

Pil Ömrü 10 SAAT

Ölçüler (4.1 X 4.1 X 8) mm

Ağırlık 16 gr

Aksesuar Boyuna asılabilir stero kulaklık

Diğer USB den şarj edilebilir pili, kullanım kolaylığı ve şık tasarım

Ödüller IF tasarım ödülü

Distribütör Koyuncu Elektronik

Fiyat 69 Dolar + KDV

BenQ bayileri bölgesel eğitimleri başladı

BenQ, GSM bölümü ile başlattığı atılımı BT-Bilgi Teknolojileri bölümü ile sürdürüyor. GSM'de Siemens Mobile Devices Bölümünü satın alarak dünyanın 4., Türkiye'nin 2. büyük markasına dönüşen BenQ, BT ürünlerindeki iddiasını da koruyor.

GSM'in ardından bilişim sektörü atağı

Geçen yıl, MOBİSAD işbirliği ile 7 ilde iftar yemeklerinde bayilerle buluşan BenQ, bu yıl aynı atılımı bilişim sektörü bayileriyle yapıyor. Ege Bölgesi'nde İzmir'de 100'e yakın BT ürünleri bayisi ile bir araya gelen BenQ, ardından güneyde Adana'da 80, son olarak da İç Anadolu'nun 150'yi aşkın bayisiyle Ankara'da bir araya gelerek ürün ve teknolojilerini ilk ağızdan tanıtma fırsatı buldu.

Tüm katılımcılara sertifika

Bilgiyi birinci ağızdan sunan BenQ, eğitimlerinde Genel Müdür Çağatay Çopuroğlu'nun yanısıra, Ülke Satış Müdürü Hasan Koçyiğit ve Ürün Müdürleri Füsun Göker ve Ergin Yavuzol'dan yararlandı.

“Türkiye hedef pazar”

BenQ toplantıları için Türkiye'ye gelen Ortadoğu Genel Müdürü Robert Dung, Türkiye pazarını çok iyi incelediklerini söylüyor. Dung; “Genç ve atılım yapan nüfusu ile Türkiye, BenQ ürünlerinin en önemli kullanıcılarını sunuyor. BenQ'nun batıya açılımında Türkiye en önemli pencere olacaktır” dedi.

“Tüketici odaklı sayısal çözümler”

BenQ Türkiye Genel Müdürü Çağatay Çopuroğlu, bu eğitim ve tanıtım toplantıları ile, satış kanalındaki güçlü hamlenin süreceğini belirtti. Çopuroğlu; “ bu toplantılarla bayilerle aramızdaki ilişkiyi de güçlendiriyoruz. Marka bilinirliğimiz iyice yükseliyor.

Ayrıca, 2400'ü aşkın patentli buluşu, BenQ'nun teknoloji yatırımını ortaya koyuyor. Bu ürün ve teknolojileri bayilerimize ilk ağızdan anlatmak elbette önemli. Bayilerimizin öncelikle şunu idrak etmesini hedefliyoruz: tüketici odaklı sayısal çözümlerimiz, yaşamı kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda keyifli tasarımlar sunuyor” dedi.

“Ürünler kadar teknolojimiz de özel ve önemli”

BenQ Türkiye Satış Müdürü Hasan Koçyiğit, bayilere ürünlerin yanısıra, BenQ teknolojilerinden AMA ve Senseeye hakkında da bilgi verdi. Koçyiğit; “ Joybook adını verdiği diz üstü bilgisayarları, Joybee adlı MP3 Çalarları, LCD monitörleri, sayısal fotoğraf makineleri, projeksiyon cihazları, yazıcı ve tarayıcılarının yanısıra, CD/DVD medyaları ile de Türkiye teknoloji sektöründe iddialı ve tanınan bir markayız. 2006'da LCD televizyon pazarında ciddi bir oyuncu olacağız. Bayilerin, bu toplantılardaki memnuniyet ve ilgileri bu inancımızı pekiştirmiştir” dedi.