Digiturk televizyon üzerinden haberleşme hizmetini başlattı: Digiposta

Artık televizyon üzerinden GSM telefonuna, e-posta adresine ve televizyona mesaj atmak ve televizyondan mesajlarınızı almak mümkün.

DIGITURK, bir 'ilk'e daha imzasını atarak televizyondan haberleşmeyi başlattı. 21. yüzyılın teknolojisini tüm olanaklarıyla kullanan DIGITURK, hizmete sunduğu bu servis ile üyelerine iletişimin kapılarını açıyor.
Bir posta merkezi gibi çalışan DIGIPOSTA'dan GSM telefonuna, Internet e-posta adresine ya da televizyona mesaj ve tebrik kartı gönderiliyor. Üyeler, aynı zamanda GSM telefonundan, Internet'ten ve televizyondan mesaj alabiliyorlar ve dilerlerse bu mesajlara hemen cevap verebiliyorlar. Tanıtım amacıyla bu hizmet Aralık ayı boyunca üyelere ücretsiz olarak sunuldu.
DIGIPOSTA servisinin en büyük özelliklerinden biri mesaj varsa üyenin otomatik olarak uyarılması. GSM telefonundan, Internet'ten ya da televizyondan mesaj geldiği zaman DigiKutu'nun sol tarafındaki kırmızı ışık yanıyor. Bu şekilde kullanıcılar, yeni mesaj geldiğini anlayıp mesajlarını okuyabiliryorlar.
Servisin bir diğer özelliği de ibaşka bir hesaba gelen e-postaların evdeki televizyondan kontrol edilebilme özelliği.
Bu hizmetten nasıl faydalanılacak?
DIGITURK 500.000 üyesinin hepsine adsoyad@digiposta.com kullanıcı adı ve şifresi vermiş durumda. Üyeler kendilerine ait kullanıcı adı ve şifrelerini, DIGITURK faturalarından ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebiliyorlar. Kullanıcı adı ve şifresini öğrenen üyeler bu hizmetten anında faydalanmaya başlıyorlar.

Digiturk'ün diğer etkileşimli kanalları nelerdir?

DIGITURK üyeleri, etkileşimli TV kanalları sayesinde televizyonlarını oyun oynamak, anket ve yarışmalara katılmak, bilgi ve haber almak, mesaj göndermek, borsayı takip etmek, DIGITURK üyelikleri satın almak ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için kullanmaktalar.

TV BORSA
Artık bir tuşa dokunarak istenilen borsa bilgileri anında ekranda yer alıyor. Ekranın sağ alt köşesinde TV BORSA logosu göründüğünde üyeler DigiKumandanın OK tuşuna basarak; İMKB 30 hisse senetlerinin güncel fiyatlarını ve IMKB endeks hareketlerini takip edebilecekler. Ve çok yakında da üyeler, TV BORSA'yı kişiselleştirerek sadece takip etmek istedikleri hisse senetlerini ekranından izleyebilecek.

TV ANKET
TV ANKET sayesinde üyeler, DigiKumandalarını kullanarak, televizyonları üzerinden anket yapabiliyor, referanduma katılabiliyor, herhangi bir programı beğenip beğenmediğini bildirebiliyor.
TV ANKET'in işleyişi ise çok kolay. Ankete katılmak isteyen üyeler, DigiKumandanın OK tuşuna basarak TV ANKET'i aktif hale getiriyor ve yine DigiKumandanın tuşlarıyla anket sorularını cevaplandırıyor.
Türkiye'de ilk kez DIGITURK tarafından uygulanan TV ANKET, dünya genelinde sayılı sayısal platform tarafından gerçekleştirilen bir uygulama. DIGITURK, TV ANKET uygulamasını, her türlü ürün ve hizmet gelişimi konusunda kararı üyelerine danışarak alabilmesi açısından da çok önemli görüyor.

TV YARIŞMA
LİG TV üyeleri üyeleri, Coca-Cola'nın sponsorluklarında maçın yıldızını seçerek hediyeler kazanabilmekteler.
DIGITURK'ün LİG TV üyelerine, canlı yayınlanan maçlarda sunduğu bu yarışmalar 777 no'lu LİG TV kanalından futbolseverlere ulaşıyor.
DIGITURK üyeleri, "Coca-Cola Maçın Yıldızı"yarışmasına, DigiKumandalarını kullanarak, televizyonları üzerinden katılıyor.

TV BANKA
DIGITURK'ün TV BANKA kanalları ile üyeler, 'Evden Bankacılık' olarak adlandırılan yeni bir bankacılık uygulaması ile DIGITURK sayesinde tanıştı.
DIGITURK'te 2 adet İnteraktif TV BANKA kanalı yer alıyor. Türkiye'nin en büyük bankalarından Yapı Kredi ve Pamukbank'a ait olan bu kanallarda, DIGITURK üyeleri bankacılık işlemlerini, evlerinin konfor ve rahatlığında DigiKumandalarını kullanarak gerçekleştiriyor.
Uygulaması ve teknik altyapısı DIGITURK tarafından gerçekleştirilen TV BANKA kanalları, uluslararası güvenlik Standart Paketlerine uygunluğu açısından da güvenli bir bireysel bankacılık metodu olarak nitelendiriliyor.
TV BANKA kanalları, DIGITURK üyelerine tüm bu işlemler dışında daha pek çok avantaj sunuyor. Üyeler, bu etkileşimli banka kanallarından bankalardaki yeniliklerden anında haberdar olabiliyor, bankacılık hizmetleri ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi edinme ve kampanyalara anında katılabilme olanağı buluyor.

Yapı Kredi 'TeleVİZYON'
Yapı Kredi'nin banka şubesini DIGITURK üyelerinin evine taşıyan "TeleVİZYON" uygulaması, 515 no'lu DIGITURK kanalından üyelere ulaşıyor. TeleVİZYON'u kullanan üyeler, DigiKumandalarını kullanarak televizyonları üzerinden, vadesiz ve portföy hesap detaylarını, kredi kartı limit, bakiye ve ekstre bilgilerini inceleyebiliyor, talimatlı faturalarını inceleyip, ödeme yapabiliyor, kendisine veya başkasına ait DIGITURK ve TURKCELL faturalarını talimat olmaksızın ödeyebiliyor. DIGITURK üyeleri, hesapları arasında havale işlemlerini, TeleVİZYON'u kullanarak evlerinden çıkmadan gerçekleştiriyor.

Pamukbank 'TV Şubesi'
Pamukbank'ın banka şubesini DIGITURK üyelerinin evine taşıyan "TV Şubesi" uygulaması, 510 no'lu DIGITURK kanalından üyelere ulaşıyor.
Pamukbank TV Şubesi'ni kullanan üyeler, DIGICARD ve Pamukbank kredi kartı ödemelerini, DIGITURK, TURKCELL, elektrik, su, doğalgaz fatura ödemelerini gerçekleştiriyor. Üyeler ayrıca hesapları arasında para transferi yapabiliyor, vadeli ya da vadesiz her türlü hesap bilgilerine evlerinden çıkmadan, DigiKumandalarını kullanarak ulaşıyor.

TV İSTATİSTİK
TV İstatistik sayesinde LİG TV üyeleri canlı yayınlanan maçlar sırasında takım kadroları hakkında detaylı bilgiler alabiliyor, güncel puan durumunu takip edebiliyor. Ayrıca maç sırasında oluşan istatistik bilgilerini de istediği zaman inceleyebiliyor.

TV OYLAMA
51 no'lu X-TV kanalında yayınlanan Biri Bizi Gözetliyor yarışmasına etkileşimli kanaldan oy kullanan üyeler hem yarışmada kazananı belirliyor, hem ŞOV programı sırasında ödüller kazanıyordu. (20 Aralık 2001'de yarışma sona erdi)

TV OYUN
DIGITURK'ün sunduğu etkileşimli kanallar arasında hem çocukları hem de büyükleri televizyonları başına toplayan etkileşimli oyunlar da yer alıyor.
Üyeler; Gool,Tavla, Bowling, Vız Vız Arı ve Magma Zone isimli oyunları DigiKumandalarını kullanarak, televizyonlarına karşı oynayabildikleri gibi, Bowling ve Tavla oyunlarında kendi aralarında turnuva da yapabiliyor.

Gool:
DIGITURK'ün 577 no'lu kanalı üzerinden üyelere ulaşan oyunda üyeler, dilediği futbolcuyu seçip, en iyi skoru tutturmaya çalışırlar. En iyi skoru yapanlara DIGITURK'ten sürpriz hediyeler verilmekte.

Vız Vız Arı:
16 bölümden oluşan "Vız Vız Arı" bir çocuk oyunu.
DIGITURK'ün 562 no'lu kanalı üzerinden üyelere ulaşan oyunda arı, kendisini yemek isteyen böcek, balık ve kurbağalardan kaçarak, ormanın içinde çiçekten çiçeğe dolaşıyor ve kendine yiyecek topluyor.

Magma Zone:
14 bölümden oluşan "Magma Zone", klasik bir Arcade oyunu.
DIGITURK'ün 571 no'lu kanalı üzerinden DIGITURK üyelerine ulaşan oyunda, hedef bir sonraki bölüme geçebilmek için en hızlı şekilde duvarı yıkmak.

Tavla:
DIGITURK'ün yetişkin üyeleri için klasik tavla oyunu.
572 no'lu DIGITURK kanalından üyelere ulaşan "Tavla"'yı tek başınıza televizyona karşı oynayabildiğiniz gibi, iki kişi birlikte de oynamak mümkün.

Bowling:
Ailenin tüm bireylerinin birlikte oynayabileceği klasik bowling oyunu. Bowling DIGITURK'ün 573 no'lu kanalı üzerinden üyelere ulaşıyor. Bowling'i aynı evde 5 ayrı oyuncu birbirine karşı oynayabildiği gibi tek bir oyuncu TV'ye karşı da yarışabiliyor.

TV ÜYELİK
TV ÜYELİK, DIGITURK üyelerinin diğer üyelik seçeneklerini kolaylıkla satın almalarını sağlayan etkileşimli kanaldır. TV ÜYELİK DIGITURK'ün 555 no'lu kanalında bulunmaktadır.
Üyeler, TV ÜYELİK'den haftanın her günü, günde 24 saat DigiKumandalarını kullanarak STANDART PAKET, SİNEMA PAKETİ, SPOR PAKETİ , SUPER PAKET VE DIGITURK Dergi üyeliklerini anında başlatabilirler.

DIGIAKTİF
DIGITURK üyelerinin etkileşimlikanallara kolayca ulaşaması için yapılmış bir uygulamadır. 500 no'lu kanalı tuşlayan üyeler diledikleri etkileşimlikanalın üzerine gelerek kanalı yükleyebilirler.
DIGITURK'ün diğer etkileşimlikanallarında, üyelerin gündelik hayatta ihtiyaç duyabilecekleri birçok bilgiye ulaşmak mümkün. DIGITURK'ün bilgi içerikli etkileşimlikanalları ise DIGIBİLGİ, TV HABER, TV HAVA DURUMU ve TV FUTBOL.

DIGIBİLGİ
DIGIBİLGİ, DIGITURK'ün 505no'lu kanalı aracılığıyla üyelere DIGITURK ile ilgili bilgileri ulaştıran bir kanaldır. DIGITURK'teki yenilikler, kampanyalar, üyelerden gelen ve merak edilen soruların cevapları, haftanın filmleri, Vizyon Salonlarındaki programların geniş özetleri, Teknik Servis ve Satış Noktaları'nın listesi gibi her türlü bilgi mevcut.

TV HABER
TV HABER, DIGITURK'ün 540 no'lu kanalı üzerinden üyelerine güncel haberleri ulaştırdığı bir kanal. Kanalda, Türkiye ve dünyadan güncel haberler, ekonomi, borsa, sağlık, yaşam, teknoloji, kültür-sanat, spor, burç, önemli telefonlar gibi çeşitli konu başlıkları altında birçok bilgi yer alıyor.
TVHABER'iniçeriği NTVMSNBC tarafından sağlanıyor.

TV HAVA DURUMU
TV HAVA DURUMU, DIGITURK'ün üyelerine sunduğu Türkiye'nin en geniş kapsamlı meteoroloji kanalı. Üyelere 545 no'lu DIGITURK kanalından ulaşan TV HAVA DURUMU'nda dünya genelinde 100 merkezin, Türkiye'de ise 81 ilin saatlik ve 5 günlük hava durumu bilgileri yer alıyor.
TV HAVADURUMU, saat başı güncellenen bir kanal. Bu kanalda ayrıca, hava tahmini alınan yerlerdeki nem oranı, rüzgar hızı ve yönü gibi detaylara da ulaşmak mümkün.

TV FUTBOL
2005'e kadar Türkiye Ligi'nin naklen yayın hakkını elinde bulunduran DIGITURK,
547 no'lu TV FUTBOL kanalı ile güncel haberlere ulaşılabiliyor. Ayrıca kanalda Avrupa'dan Futbol Haberleri, Süper Lig Fikstürü, Puan Durumu, her hafta oynanan maçların yorumları ve Süper Lig Takımları hakkında detaylı bilgilere yer veriliyor.
TVFutbol'u içeriği NTVMSNBC tarafından sağlanıyor.