Hayatınızı kolaylaştıracak Türkçe cep ofisleriniz K.V.K.’dan

İlk defa dergimiz tarafından 13 ay önce, 83.sayımızda kapaktan duyurduğumuz komünikasyon harikası ürün, K.V.K. güvencesi ile Türkiye’de de satışa sunuldu.

TASARIMI Carrier Devices (CD) ‘CEO’su Jim Morrison tarafından yapılan, yazılımı ise Microsoft tabanlı bilgisayar-telefon çeşitli ülkelerde, çeşitli isimlerle pazarlanmakta.
K.V.K. ürün yelpazesine iki yeni komünikasyon ürününü daha ekledi. Yazılımını Microsoft’un gerçekleştirdiği ve avuç içi bilgisayar piyasasına imzasını atacak Qtek 1010 ve mobil telefon sektöründe ses getirecek Microsoft Windows CE işletim sistemli ilk GSM telefon i-Mate Smartphone tüm K.V.K bayilerinde.
Yeni nesil GSM telefon i-Mate Smartphone ve avuç içi bilgisayar Qtek 1010, Türkiye’de ilk defa K.V.K.’da. Pazara sunulan her iki ürün de Türkçe.

i-Mate Smartphone
i-Mate Smartphone, kapsama alanındaki her yerde her zaman bilgiye erişebilme imkanı sağlıyor. SD genişleme yuvası ile Bluetooth, GPS, WiFi özelliklerini destekleyebilen, kamera kullanımına ve hafıza yükseltmeye olanak tanıyan bir telefon. Geliştirilebilen bir cihaz olan i-Mate Smartphone, geniş ekranı sayesinde çoğul ortam uygulamalarında performans ve işletim sistemi ile Windows tabanlı bilgisayarlarla rahatça ortak çalışabilme özelliklerini sunuyor.

Teknolojinin hayatınızı kolaylaştıran olanakları Qtek 1010’la yanınızda
Qtek 1010 ile yeniden şekillenen mobil yaşamınız hiç bir ek donanım

gerektirmeden, GPRS ile İnternet erişimi, ofis dışında da verimli çalışabilme özgürlüğü sağlıyor. Sıcak satış uygulamalarında merkez ofis ile GPRS üzerinden anında erişimli bağlantı olanağı, mobil çözümlerde bir avuç içi bilgisayardan istenen özellikler, dağıtım-satış-anket vb. gibi uygulamalarda verimli çözümler sunuyor.
Qtek 1010; World, Excel ve ajanda gibi Microsoft Office uygulamaları ile yaşam planlama asistanınız olacak. İstediği yerde, istediği saatte telefon ve bilgisayarını yanında isteyenler için uygun bir cihaz olan ve Türkçe çalışabilen Qtek 1010; gelişmiş bir GSM telefonunda bulunmasını istediğiniz birçok özelliğe sahip.
i-Mate Smartphone, KDV dahil 710 Dolar, Qtek 1010 ise 885 Dolar bedelle ve tüm ülke çapında yaygın K.V.K. Teknik Servis güvencesiyle, 2 yıl garantili olarak müşterilerin beğenisine sunuldu.


Yeni ürünlerle ilgili sıkça sorulan soruları, K.V.K ürün sorumlusu Mehmet Şen yanıtladı:

Qtek 1010

Qtek 1010 nedir?
Qtek 1010, avuç içi bilgisayar ve GPRS uyumlu telefonun bir arada bulunduğu tümleşik bir cihazdır.
Qtek 1010’da hangi işletim sistemi mevcuttur?
Qtek 1010’da Microsoft Windows Pocket PC Phone Edition 2002 işletim sistemi mevcuttur.
Qtek 1010 hafızası ve işlemcisi nedir?
Qtek 1010, 64 MB RAM’a ve 32 MB ROM’a sahiptir. İşlemcisi ise Intel Strong ARM 206 MHz’dir.
Qtek 1010 ekran özellikleri nelerdir?
Qtek 1010, (240x320) piksel çözünürlüğünde, 4096 renk destekli, TFT ve dokunmatik bir ekrana sahiptir. Arka ışık aydınlatması ile her ortamda rahatça kullanılabilir.
Qtek 1010 Türkçe olabilir mi?
Evet, Qtek 1010 İngilizce ve Türkçe seçenekli olarak piyasaya sunulmuştur.
Qtek 1010 bilgisayarla beraber kullanılabilir mi?
Evet. Ürünün içinden çıkan Microsoft Active Sync programını bilgisayarınıza yükledikten hemen sonra bilgisayarınız ve Qtek 1010 senkronize çalışmaya başlayacaktır.
Qtek 1010 ile İnternet’e bağlanabilir miyim? Nasıl?

Evet .GPRS hizmetini kullanarak İnternet’e erişebilirsiniz. GPRS ile İnternet’te kaldığınız süre için değil, yaptığınız veri alışverişi üzerinden ücret ödersiniz.
Qtek 1010 ile e-posta alıp, gönderebilir miyim?
Evet. GPRS ile İnternet’e bağlandıktan sonra, Web tabanlı e-postalarınızı kontrol edebilir, Qtek Inbox sayesinde de şirket e-postalarınıza da ulaşabilir ve ileti alıp gönderebilirsiniz.
Qtek ile bilgisayarımdaki ofis dokümanlarını kullanabilir miyim?
Evet. Qtek üzerinde bulunan Microsoft Pocket Word ve Pocket Excel sayesinde bilgisayarınızdaki tüm Word ve Excel dokümanlarınızı yanınızda taşıyabilir, istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.
Qtek 1010 ile müzik dinleyebilir miyim?
Evet. Windows Media Player ile MP3 formatında müzik dinleyebilir, video klipler izleyebilirsiniz.
Qtek ile Net’te sohbet yapabilir miyim?
Evet. MSN Messenger sayesinde birçok konu ile ilgili sohbet odalarına katılabilir yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Qtek 1010 ile oyun oynayabilir miyim?
Evet. Microsoft tarafından hazırlanan birçok oyunu oynayabileceğiniz gibi İnternet’ten de avuç içi bilgisayarlar için yazılmış binlerce oyunu indirebilir, Qtek 1010 ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.
Qtek 1010’a hangi tür programlar yükleyebilirim?
Bilinen ve yaygın kullanılan binlerce programın yanı sıra, keşfedeceğiniz daha birçok İnternet sitesinden ilgilendiğiniz birçok konu ile ilgili binlerce program yükleyebilirsiniz.
Qtek 1010’un satış sonrası desteğini hangi firma verecek?
KVK Teknik Destek Merkezleri Qtek 1010 ve i-Mate Smartphone ürünlerinin satış sonrası desteğini bizzat kendisi verecektir.
Qtek 1010 ile beraber gelen yazılımlar nelerdir?
Qtek 1010 ile Microsoft Reader, Microsoft Pocket Word, Pocket Excel, MSN Messenger, Inbox, Internet Explorer, Windows Media Player, File Explorer, Calender, Contacts beraber gelmektedir.
Qtek 1010 genişleme seçeneği var mı? Var ise nasıl?
Qtek 1010 üzerinde 1 adet SD yuva mevcuttur. SD yuva sayesinde cihazın hafızasını yükseltebilirsiniz.
Qtek 1010’u telefon olarak nasıl kullanabilirim?
Qtek 1010 normal GSM telefon gibi kullanılacağı gibi kutu içerisinden çıkan kulaklık ve mikrofon ile de kullanılabilir.
Qtek 1010 pil ömrü nedir?
Qtek 1010’un bekleme süresi 150 saat, konuşma süresi ise 3,5 saattir.
Qtek 1010 saha uygulamalarında kullanılabilir mi?
Qtek 1010, hem üzerindeki işletim sistemi hem de GSM/GPRS özelliği sayesinde mobil uygulamalarda kullanılabilen bir cihazdır.
Qtek 1010 ile başka neler yapılabilir?
Sesli mesajlarınızı e-posta olarak atabilir, İnternet’ten faturalarınızı ödeyebilir, güncel haberleri istediğiniz yerden öğrenebilirsiniz.

i-Mate Smartphone

i-Mate Smartphone nedir?
i-Mate Smartphone Microsoft Windows işletim sistemli ilk GSM telefon olup, işletim sistemi sayesinde yazılım dünyasındaki gelişmelere açık bir telefondur.
i-Mate Smartphone’un hafızası ne kadar?
i-Mate Smartphone 16 MB RAM’a sahiptir. Ancak üzerindeki SD giriş-çıkış yuvası ile bu hafızayı dilediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.
i-Mate Smartphone’un ekran özellikleri nelerdir?
i-Mate Smartphone (176x220) piksel çözünürlüğünde, 64K renk destekli, 2,2” TFT LCD bir ekrana sahiptir.
i-Mate Smartphone Türkçe olabilir mi?
Evet. Çok yakında Türkçe işletim sistemli sürümü de satışa sunulacaktır.
i-Mate Smartphone bilgisayarla beraber kullanılabilir mi?
Evet. Ürünün içinden çıkan Microsoft Active Sync programını bilgisayarınıza yükledikten hemen sonra bilgisayarınız ve i-Mate Smartphone’unuz senkronize çalışmaya başlayacaktır.
i-Mate Smartphone ile İnternet’e bağlanabilir miyim? Nasıl?
Evet. GPRS hizmetini kullanarak İnternet’e erişebilirsiniz. GPRS ile İnternet’te kaldığınız süre için değil, yaptığınız veri alışverişi üzerinden ücret ödersiniz.

i-Mate Smartphone ile e-posta alıp, gönderebilir miyim?
Evet. GPRS ile İnternet’e bağlandıktan sonra, Web tabanlı e-postalarınızı kontrol edebilir, i-Mate Smartphone Inbox sayesinde de şirket e-postalarınıza ulaşabilir ve ileti alıp gönderebilirsiniz.
i-Mate Smartphone ile müzik dinleyebilir miyim?
Evet. Windows Media Player ile MP3 formatında müzik dinleyebilir, video klipler izleyebilirsiniz.
i-Mate Smartphone ile Net’te sohbet yapabilir miyim?
Evet. MSN Messenger sayesinde birçok konu ile ilgili sohbet odalarına katılabilir yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
i-Mate Smartphone ile oyun oynayabilir miyim?
Evet. Microsoft tarafından hazırlanan birçok oyunu oynayabileceğiniz gibi İnternet’ten de Smartphone’lar için yazılmış birçok oyunu indirebilir, Smartphone ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.
i-Mate Smartphone’un satış sonrası desteğini hangi firma verecek?
KVK Teknik Destek Merkezleri Qtek 1010 ve i-Mate Smartphone ürünlerinin satış sonrası desteğini bizzat kendisi verecektir.
i-Mate Smartphone’un genişleme seçeneği var mı? Var ise nasıl?
i-Mate Smartphone üzerinde 1 adet SD giriş-çıkış yuvası mevcuttur. SD yuva sayesinde cihazın hafızasını yükseltebilir, Bluetooth, Wi-Fi, GPS gibi modüller takarak cihaza farklı özellikler kazandırabilirsiniz.
i-Mate Smartphone’un pil ömrü nedir?
i-Mate Smartphone’un bekleme süresi 90 saat, konuşma süresi ise 3 saattir.
i-Mate Smartphone ile beraber gelen programlar nelerdir?
i-Mate Smartphone ile, MSN Messenger, Inbox, Internet Explorer, Windows Media Player, Calender, Contacts beraber gelmektedir.
i-Mate Smartphone saha uygulamalarında kullanılabilir mi?
i-Mate Smartphone, hem üzerindeki işletim sistemi hem de GSM/GPRS özelliği sayesinde mobil uygulamalarda tercih edilebilecek bir cihaz.

K.V.K. Teknoloji Ürünleri
Yeni ürünleriyle yılın son çeyreğinde adından sıkça bahsettireceğini tahmin ettiğimiz K.V.K.’nın misyonu ve vizyonu üzerine, Genel Müdür Yardımcısı Tufan Donat ile görüştük. Tufan Donat K.V.K.’nın dünü, bugünü ve yakın geleceğini sizler için özetledi:
“Türkiye’nin lider GSM telefon dağıtıcılarından K.V.K., sayısı 1000’e ulaşan satış noktasıyla ülke genelinde en yaygın satış ağlarından birine sahip teknoloji firması unvanını korumakta. Her türlü mobil teknoloji ürünlerini tüketiciyle buluşturan K.V.K., dünyada en hızlı büyüyen 5.operatör Turkcell’in SIM kart dağıtıcılığını da yürütüyor.
K.V.K.’nın başarısının temelinde müşteri memnuniyetine ve servis kalitesine verdiği stratejik önem yatıyor. Hizmet standardını ve kalitesini garanti altına almak için ürünlerinde Alman Merkez Bankası’nın da tercih ettiği Trustseal güvenlik etiketlerini kullanan K.V.K., öncü kimliğini bu alanda da sürdürüyor.
K.V.K., 2001 yılının sonunda kendi markası K.V.K. TOOLS ile GSM telefonu aksesuar pazarına girdi ve kısa sürede çok yüksek satış hacimlerine ulaştı. Nisan 2002 itibariyle yenilenen Web sitesinden – www.kvk.com- satışa başlayan K.V.K.,sanal marketten sipariş veren tüketicilere kargo vasıtasıyla en kısa sürede teslimat yaparak müşteri

memnuniyeti zincirine bir halka daha ekledi.
Her zaman öncü ve yenilikçi ruhuyla tüketiciye maksimum hizmet ve kalite sunmayı prensip haline getiren K.V.K., Türkiye’de GSM telefon sigortasını ilk uygulayanlardan biriydi. Türk Lirası üzerinden peşinatsız, vade farksız taksit kampanyaları gerçekleştiren bir lider oldu.
K.V.K. ‘Bilgi Mesaj Sistemi’ ile müşterilerini, Teknik Servis Merkezleri’ndeki ürünlerin durumları hakkında, müşterilerin aramasına gerek kalmadan, kısa mesaj ve e-posta yoluyla bilgilendiriyor. Ayrıca http://formtakibi.kvk.com adresinden tüm müşteriler, ürünlerinin servis içindeki durumlarını takip edebiliyor.
K.V.K., bayilerine ve teknik servis hizmetleri için K.V.K.’yı tercih eden diğer dağıtıcıların bayilerine cihaz toplama hizmeti de sunuyor. K.V.K. Satış Sonrası Hizmetler-RANGERs; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da belirlenen, 250 bayiye teknik servis hizmetleri için her gün ulaşıyor, sıkıntılarını dinliyor ve arızalı cihazlarını alıp, onarıp, teslim ediyor.
K.V.K. 2003 yılı içerisinde, bayi kredilendirmesine yönelik Pamukbank, Türk Ekonomi Bankası ve Garanti Bankası ile yaptığı anlaşmalar ile bayilerine yeni finansal olanaklar sağladı. Bu sayede K.V.K. bayilerinin ödeme aracı kullanmaksızın bankaların kendilerine tahsis ettikleri limit dahilinde sipariş verebilmeleri sağlandı.
2 aydan 12 aya kadar tüketiciye taksit imkanı sunan World Card, Taksit Kart, Pamukbank Kredi Kartı ve Card Finans ile anlaşmalı olan K.V.K., 2003 yılında ise; Advantage Card ve Maximum Card’ı da tüketici kredilendirme portföyüne ekledi.
Turkcell’in Yapı Kredi ile işbirliği içinde başlattığı “Ceple Öde Servisi” ise Worldcard’ı olan tüm Turkcell abonelerine GSM telefonundan yeni bir ödeme olanağı sağlıyor. Bu ödeme alternatifi GSM sektöründe sadece KVK Shop’larda uygulanıyor. Bu uygulamada, Turkcell müşterisi bir YKB kredi kartı ile Turkcell GSM telefon numarasını eşleştirir (Ek kart adedi kadar telefon sayısı artırılabilir). Bu eşleştirme sonucu, müşteri telefonuna aylık bir harcama limiti (En fazla 150.000.000 TL) tanımlanmakta. Müşteri bu sayede KVK Shop’lardan kredi kartını kullanmadan, GSM telefonu ile alışveriş yapma imkanına kavuşmuş oluyor.
HSBC ve Turkishbank’ın puan kataloglarında K.V.K.’nın 50, 25 ve 10 milyon TL değerinde Sanal Hediye Çekleri bulunuyor. Bu çekler K.V.K. bayilerinde satılan tüm K.V.K. ürünleri için geçerli.
K.V.K.’nın yeni ürün portföyü; Komünikasyon, Bilişim, Eğlence, Aksesuarlar ve Destek ürünleri olarak 4 ana kategoriden oluşuyor. GSM telefonu ve kontör komünikasyon ürünlerini, dizüstü ve avuç içi bilgisayar ise bilişim ürünlerini kapsıyor. Dünyanın önde gelen GSM telefonları ile birlikte telefon aksesuarlarının satışını gerçekleştiren K.V.K., aynı zamanda telefon görüşmelerinde yüzde 50’ye varan indirim sağlayan sabit GSM terminallerinin, Superonline’ın İnternet erişim paketlerinin, Turkcell’in SIM kart ve kontör kartlarının, Sayot’un Elektronik Elektrik Sayaçlarının, Qtek avuç içi bilgisayarı ve i-Mate Smartphone GSM telefonlarının dağıtıcılığını yapıyor.”

Mehmet Şen
1995 İ.T.Ü. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Mehmet Şen, iş yaşamına 1995’de Empa Elektronik Saha Satış Mühendisi olarak başladı. 1995-97 yılları arasında aynı kuruluşta sırasıyla; Intel mikroişlemci, ana kartlar, görüntü kartları, bellek kartları gibi PC bileşenleri satışı ile ilgili çeşitli görevler aldı.
1998 yılında, Panatel Elektronik Ürün Müdür Yardımcılığı ve Panasonic LCD projektörlerin satış ve pazarlamasını yaptı. 1999-2001 arasında ise, Nortel Netwoks Netaş’ta Pazarlama Mühendisi ve Türk Telekom’dan sorumlu ekipteki pazarlama mühendisliği görevlerini üstlendi. 2001’den bu yana da, K.V.K. Teknoloji Ürünleri Tic. A.Ş.’de Ürün Yönetimi Uzmanı olarak diz üstü bilgisayar, avuç içi bilgisayar, sabit GSM terminali (FCT) ve GPRS modemler konusunda çalışmakta.