Karel Telekom sektörüne nitelikli iş gücü kazandırıyor


Telekomünikasyon sektörünün lider kuruluşlarından Karel, telekom sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilmesi amacıyla eğitime desteğini sürdürüyor.

KURULUŞUN 1996 yılından bu yana teknik lise ve üniversitelerde verdiği eğitimlere katılan öğrencilerden şimdiye kadar 827'si mezun oldu. Öğrenciler eğitim programını tamamladıklarında, Karel kılavuzluğunda yetkinleşmenin avantajıyla profesyonel hayata atılıyorlar.

Karel, Türkiye'de telekomünikasyon sektörünün gelişmesi açısından büyük önem taşıyan nitelikli iş gücünün gelişmesinde etkin rol üstlenmek amacıyla, teknik lise ve üniversitelelerde verilen derslere desteğini sürdürüyor. Karel yetkilileri'nin 1996 yılından bu yana üniversitelerin haberleşme, telekom ve elektronik bölümleri ile teknik liselerde verdiği dersler, özel sektörün eğitim alanında sağladığı desteğe iyi bir örnek oluşturuyor.

Karel'in verdiği eğitimlere şimdiye kadar 827 öğrenci katılarak bölümlerinden mezun oldu. Aralarında Dokuz Eylül Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi gibi okulların bulunduğu toplam 11 teknik lise ve üniversitede verilen eğitimler, Türkiye genelinde tek bir merkezden yönetilerek, her bölgenin eğitim sorumlusu kontrolünde gerçekleştiriliyor. Eğitimler sonrasında bölümlerinden mezun olan öğrencilerin yüzde 30'u Karel ve bayilerinde görev yapma olanağı buluyor.

“Amacımız nitelikli işgücünün yetişmesine katkıda bulunmak”

Karel'in eğitim programlarında başarılı olan öğrencilere Karel ve yetkili satıcılarında işe yerleştirme veya staj imkanı sağladıklarını ifade eden Karel Ürün Müdürü Nurşen Yıldırım şunları söyledi: “Telekom sektöründe edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi gençlerin yararına sunmak bize gurur veriyor. Amacımız bilgiyi yayarak sektörün ihtiyacı olan kaliteli ve nitelikli elemanların yetişmesine ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak. Bu hedefle 1996 yılından bu yana Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz eğitim faaliyetlerimizi daha da kapsamlı bir şekilde sürdüreceğiz.”