Telekomünikasyon sektöründe “Türkiye'nin en beğenilen 3. şirketi” Koç.net oldu


Ülkemizin önde gelen aylık ekonomi dergisi Capital tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye'nin en beğenilen şirketleri” araştırmasında Koç.net telekomünikasyon sektöründe Türkiye'nin en beğenilen 3. şirketi oldu.

ŞİRKETLERİN rakiplerine göre konumlarını belirlemelerine ve itibarlarını ölçmelerine ışık tutmayı hedefleyen araştırmaya, 25 farklı sektörde ve 492 farklı şirkette çalışan toplam 1.390 profesyonel yönetici katıldı. Capital Dergisi'nin ‘Tren-d Group' araştırma şirketiyle ortak çalışarak düzenlediği araştırmaya şirketlerin başkan, başkan yardımcısı, yönetim kurulu üyeleri, genel müdür, pazarlama ve finans müdürleri dahil olmak üzere iş dünyasını temsil eden profesyonel yöneticileri katıldı.

Türk iş dünyası, Koç.net'i telekomünikasyon sektöründe Türkiye'de 2004 yılının en beğenilen 3. şirketi seçti. Aynı kategoride Turkcell birinci, Nokia da ikinci sırada yer aldı. 2003 yılında ise, Türkiye'nin en beğenilen şirketleri; Turkcell, Nokia ve Ericsson olmuştu. Araştırma, toplumsal sorumluluk, yatırımcıya değer yaratma, finansal sağlamlık, çalışan memnuniyeti ve yeni ürün geliştirme gibi 18 beğeni kriteri üzerinden gerçekleştirdi. Bilgi ve telekomünikasyon sektörlerindeki anketler ise bu sektörlerin tüm alt sektörlerini kapsayacak şekilde düzenlendi.

Mehmet Ali Akarca: “Gurur duyduk”

Koç.net Genel Müdür Vekili Mehmet Ali Akarca, “Capital gibi prestijli bir yayın ve araştırma ile sektördeki gücümüzün ve başarılarımızın belirlenmesi, daha büyük başarılar ve daha memnun müşteriler için çalışmaya devam eden bizler için büyük bir onur ve motivasyon kaynağıdır” dedi. 2004 Mayıs ayından bu yana Koç.net'in data hizmetlerine ek olarak ses hizmetleri de vermeye başladığını hatırlatan Mehmet Ali Akarca, sözlerine şöyle devam etti: “Bu kadar kısa zamanda, verdiğimiz kaliteli hizmetlerin yarattığı olumlu imaj, dünya standartlarında oluşturulmuş altyapımız, bayilerimizin ve iş ortaklarımızın bize kattığı güç ile ulusal/uluslararası bir çok büyük firmayı geride bırakarak sektör üçüncülüğünü elde etmek bizi gururlandırmıştır. Koç.net olarak her zaman en iyinin peşinde koşuyoruz. En iyiye ulaşmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz, şirket içinde aldığımız eğitimler, sürekli güncellenen sistemlerimiz ve yeni projelerimiz bunun bir kanıtıdır. Telekomünikasyon sektöründeki bir çok büyük firma arasından sıyrılarak geldiğimiz bu noktanın anlamı bizim için çok büyüktür.”

Koç.net, haberleşme teknolojileri pazarında liderliğe oynuyor

Capital Dergisi'nin telekomünikasyon sektöründe Türkiye'nin en beğenilen 3. şirketi seçilen Koç.net, Telekomünikasyon Kurumu'ndan 17 Mayıs 2004 tarihinde aldığı A tipi Uzak Mesafe Telefon Hizmeti (UMTH) Lisansı ile ses hizmetleri vermeye başladı. Güçlü teknolojik altyapısı, yüksek teknolojideki öncülüğü, deneyimli-uzman kadrosu, servis kalitesi ve katma değerli hizmetleriyle Koç.net, Türkiye ses pazarında müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Koç Holding'in telekomünikasyon şirketi olan ve yıllardır bu yeni döneme hazırlanan Koç.net çalışmalarını Türkiye'nin en güçlü özel telekom firması olma vizyonuyla sürdürüyor.

Koç.net'ten ses hizmeti alan müşterilere jet hızında fatura hizmeti: ‘Jet Fatura'

Koç.net, Türkiye'de bir ilke daha imza atarak ses hizmeti alan abonelerinin faturalarını istedikleri zaman ağ üzerinden anında erişimli olarak görebilecekleri “Jet Fatura” hizmetini başlattı. Şirketlerin e-iş altyapısı ihtiyaçlarına anahtar teslim hizmet ve katma değerli çözümler sunan Koç.net, şimdi de ses müşterileri için ‘Jet Fatura' hizmetini başlattı. Jet Fatura hizmetiyle Koç.net aboneleri, diledikleri zaman fatura bilgilerine İnternet üzerinden ulaşabilecekler.

Fatura bilgileri elinizin altında

Koç.net ses hizmetleri kapsamında uluslararası ve şehirlerarası görüşmeler için Koç.net'ten ses hizmeti alan tüm müşterilere bir kullanıcı adı ve şifre verilecek. Koç.net müşterileri (www.jetfatura.koc.net ya da www.jetfatura.com) adresleri üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile mevcut fatura bilgilerine rahatça ulaşabilecekler. Koç.net'in yüksek ses kalitesi, hesaplı fiyatları, hızlı bağlantısı ve jet fatura hizmetiyle ilgili ayrıntılı bilgilere (www.koc.net/telekom) adresinden de ulaşmak da mümkün olacak.

Jet Fatura hizmeti için ekstra hiçbir ücret ödemeden, diledikleri tarihler arasındaki telefon görüşmelerinin numarasını, süresini ve tutarlarını öğrenebilecek olan Koç.net aboneleri, şifreleri ile sisteme girdiklerinde, o ana kadarki mevcut fatura tutarlarını da görebilecekler. Aboneler, telefonda yaptıkları tüm görüşmelerin ücretlerini aylar bazında görme ve kıyaslama şansına sahip olacaklar. Merak ettikleri özel bir görüşmenin tutarını Jet Fatura hizmetiyle öğrenebilecek olan müşteriler, ağ üzerinden anında erişerek alacakları fatura detayları sayesinde, tüm telefon görüşmelerini kontrol altında da tutabilecekler.

Koç.net müşterileri herhangi bir sorunla karşılaşmaları halinde, 0216 556 10 10 numaralı Koç.net Yardım Masası'ndan 7 gün / 24 saat hizmet alabilecekler. Koç.net'in ses hizmetleri, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve destek kalitesinin en az telefon görüşme kalitesi ve devamlılığı kadar önemli olduğu bilinci ile tasarlandı. Koç.net'in katma değerli hizmetlerden birisi olan Ses VPN-Özel Sanal Ağ hizmeti ile şirketler, ek herhangi bir yatırım yapmadan şehirlerarası ve uluslararası telefon görüşmelerini Koç.net omurgası üzerinden yüksek kalitede ve maliyet avantajıyla yapabiliyorlar.