Net İletişim'den, çift yönlü uydu İnternet erişimi


ODünyanın en büyük uydu işletmecisi firmalarından Inmarsat, bireysel uydu İnternet erişim ekipmanı Regional Bgan'ın tanıtımı ve Net İletişim'le yapmış olduğu işbirliğinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

9 Temmuz 2004 Cuma günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen basın toplantısında, bireysel çift yönlü uydu İnternet erişim ekipmanı Regional Bgan, Net İletişim Genel Müdürü Ömer Demir ve Inmarsat Distribütörlükler Grup Başkanı James Collet'in katılımıyla tanıtıldı.

Ömer Demir
James Collet

Net İletişim Genel Müdürü Ömer Demir, basın toplantısında yaptığı konuşmada “Günümüzde teknoloji ve buna bağlı olarak tüketicilerin ihtiyaçları hızla değişiyor. Özellikle küreselleşen dünyada teknoloji ve İnternet çok ciddi bir ihtiyaç. Sürekli seyahat etmesi gereken şirket yöneticilerinin mutlaka ofisleriyle irtibat kurması, ofis dışındayken bile müşterilerine teklif geçmesi, e-postalarına ulaşması gerekiyor. İnternet altyapısının noksan olduğu bölgelerde bu ihtiyacı karşılamak neredeyse imkansız olabiliyor. İşte Inmarsat Regional BGAN, İnternet'e her yerde ihtiyaç duyan herkese bir çözüm sunuyor. Bgan ekipmanı 144Kbps'lik bilgi alma ve gönderme özelliği ile kullanıcılara çok geniş bir kapsama alanıyla hizmet sunuyor.

Net iletişim olarak stratejilerimiz, kurumsal İnternet erişimi ve bu erişimi sağlayan ekipmanların temin edilmesini sağlamak ve satışını yapmak. Ayrıca İnternet üzerinden sağlanan katma değerli hizmetlerin sunulması da bu stratejilerin arasında yer alıyor” dedi.

Inmarsat Distribütörlükler Grup Başkanı James Collet ise; Net İletişim'le yaptıkları işbirliğinden çok memnun olduklarını, Net İletişim'in Inmarsat için mükemmel bir ortak olduğunu söyledi. Collet, Net İletişim'in Türkiye, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Irak ve Türk Cumhuriyetleri'nde yetkili olduğunu ve Inmarsat'ın bu bölgelerde hızla yaygınlaşacağını ifade etti. Collet, Türkiye ekonomisinin ve yapılandırmanın altyapıdan daha hızlı geliştiğini ve buna bağlı olarak şirketlerin mobil haberleşme ihtiyaçlarının arttığına dikkat çekti.

Inmarsat Regional Bgan'ın sağladığı imkanlar

Regional Bgan, uydu üzerinden kablosuz İnternet erişimini gerçekleştirmeyi sağlayan bir IP modemidir. Regional Bgan çözümü, alt yapı sorununun yaşandığı ya da sınırlı olduğu bölgelerde yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenilir İnternet bağlantısı sunuyor. Kolay kurulum, taşınabilirlik ve sağlamlık özellikleri ile 144Kbps'lik yükleme indirme özelliği ile bilgilere istenilen her yerde kolay erişim sağlıyor. Regional Bgan ekipmanı ile kişisel bilgisayar, Bluetooth veya ethernet arabirimleri ile birbirine bağlanıyor, e-posta, dosya paylaşımı, VPN oluşturma özellikleri ile kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor. Güneş, yağmur ve soğuğa dayanıklılık gösteren Inmarsat Regional Bgan, 1-2 dakika içerisinde İnternet'e erişim sağlıyor. Inmarsat Regional Bgan ekipmanı ile dünyanın 100 ülkesi kapsama alanı içinde kalıyor.

Kimlere yönelik?

Özellikle üst düzey yöneticiler, medya grup başkanları, inşaat, nakliye-petrol şirketleri ve sistem yöneticileri tarafından tercih edilebilecek Regional Bgan ekipmanı, kurumsal bilgilere gerektiğinde ulaşabilme ihtiyacını en mükemmel şekilde karşılıyor.