Metnin sese çevrilmesi uygulamalarında, Nortel Networks-Loquendo iş birliği


Nortel Networks ve Loquendo, toplam bir çözüm paketi sunabilmek amacıyla Loquendo metin seslendirme ürünlerini, Nortel Networks IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt), MPS 500/1000 (Medya İşlemci Sunucusu), VPS/is (Ses İşleme Serisi Bilgi Sunucusu) platformları üzerinde pazarlamasını ve dağıtımını yapmak üzere anlaşma imzaladılar.

ANLAŞMA ile Loquendo'nun metin seslendirme ürünü Nortel Networks'ün kapsamlı müşteri hizmet portföyüne entegre edilecek. Bu bütünleşme, her iki firmanın da desteklediği Microsoft Speech API (SAPI) teknolojisini baz alacak.

Bu iş birliğinin Nortel Networks'ün EMEA bölgesindeki konuşma teknolojisi hizmetlerini tamamladığını belirten Nortel Networks EMEA Kurumsal Satış Direktörü Andy Dennahy, “Loquendo'nun mükemmel metin seslendirme motoru sayesinde müşteri hizmetleri uygulamalarımızı zenginleştirebileceğiz” dedi.

Loquendo EMEA Satış Pazarlama Müdürü Massimiliano Ferrero ise “Loquendo, Nortel Networks IVR-Etkileşimli Sesli Yanıt Sistemi platformuna mükemmel uyum sağlayan son derece gelişmiş metin seslendirme özellikleri sunuyor. Bundan böyle bu iki şirket sağlam teknolojiyi ve sektöründe öncü deneyimleri baz alarak kapsamlı ürün ve hizmetler sunabilecekler” dedi.

Loquendo'nun metin seslendirme ürünü, çeşitli dillerde doğal kadın ve erkek sesi üretebiliyor. Günümüzün en karmaşık ve her büyüklükteki sesli uygulamalarını destekleyecek tüm unsurlara sahip olan Loquendo, konuşma olanaklı uygulamalar kurabilmek için gereken kapsamlı ve çok lisanlı bir dizi teknolojik bileşeni sunabiliyor.

Nortel Networks Konuşma Sunucusu çözümü ise müşterinin ihtiyaçlarına kolayca uyarlanabilen, ölçeklenebilir bir konuşma platformu sağlıyor. Windows 2000 sunucuları üzerinde çalıştığı için doğal konuşma tanıma, konuşanın kimlik denetimi (doğrulama) motorları ve metin seslendirme özellikleri tümüyle destekleniyor. Nortel Networks ‘Konuşma Teknolojisi Portföyü', müşterilere tümüyle anahtar teslimi çözümler sunabiliyor. Örneğin, ana sistem-telefon ara yüzleri, konuşma işleme sürücüsü alt sistemi, konuşma algoritmaları, konuşma geliştirme araçları, tam uygulamalar, proje yönetimi, eğitim, kurulum ve sürekli bakım ve hizmet iyileştirme gibi unsurları kapsayan bir IVR platformu sağlıyor.

“Inform Ankara 2004”de, ‘Yeni Vizyon ve Kurumsal Çözümler' tanıtıldı

Nortel Networks Netaş, Ankara'daki iş ortakları ve müşterilerinin 3 Haziran 2004'de Sheraton Otel'de bir araya getirdi. Toplantıda, yenilikçi servis ve uygulamaların yanı sıra yeni fırsatlar yaratan ağ dönüşümü stratejisi ile haberleşme teknolojileri arasındaki sınırları kaldırmayı hedefleyen, "İşinizde Sınırsız Özgürlük" (Business Without Boundaries) vizyonu tanıtıldı. Nortel Networks Netaş'ın kurumsal ürün portföyündeki yenilikler, çoğul ortam servisleri, WLAN (Kablosuz Yerel Alan Ağı) ve WMN (Kablosuz Örülü Ağlar) çözümlerinin tanıtıldığı toplantıda, Optik uygulamalardaki yenilikler ve örnek uygulamalar katılımcılara aktarıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nortel Networks Netaş Genel Müdürü M. Sait Gözüm, şirketin "İşinizde Sınırsız Özgürlük" vizyonu hakkında bilgi verdi; "Haberleşmede, bilgi zenginliğinin, gezginliğinin ve kullanıcılar tarafından kontrol edilebilirliğinin arttığı ve sınırlar olmadan çalışmayı sağlayacak yeni bir döneme giriyoruz. Haberleşme ağlarının tasarımında gerçekleşen değişiklikler, günümüzün çoklu, maliyetli ve karışık ağlarını daha akıllı, çok amaca hizmet edebilen, geniş bantlı tek bir ağa dönüştürebiliyor. Ağ dönüşümü, kurumlar için yeni fırsatlar ve etkin çözümler yaratırken, çoğul ortam gezginlik ve özel ağ hizmetleri de kişisellik ve güvenlik arayan müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor. Artık daha akıllı ve uyumlu olan ağlar her zaman, her yerden erişilebilir ve etkin maliyetli olmalıdır. Bunun gerçekleşmesi için ise kamu ile özel, kablolu ile kablosuz, ses ile veri ağları arasındaki sınırların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Nortel Networks Netaş olarak bu vizyon ile kurumsal pazara yenilikçi çözümler sunmaya devam etmekteyiz." dedi.

Toplantıda ayrıca, Nortel Networks Netaş'ın; üretkenliği artırma, kolay kullanım, hızlı, karlı ve güvenilir olma gibi pek çok özelliğe sahip kurumsal ve optik ürün portföyünde yer alan Alteon, Baystack, BCM, BPS üzerinden video streaming, Contivity, Meridian, MCS Çokluortam platformları, Passport, TN1-XE ve WLAN ürünlerinin gösterimleri yapıldı.