Mobil telefon dünyasında yeni marka: Pantech


Türker Tarhan
Shogun Yang

TÜRKİYE temsilciliğini Transteknik'in üstlendiği mobil telefon markası Pantech, Çin ve Rusya'dan sonra şimdi de Türkiye pazarında.

Yüksek teknoloji ürünlerinin Türkiye pazarına sunulmasında öncü rol üstlenen Transteknik Teknoloji A.Ş., Türk tüketicisini yepyeni bir GSM markası ile tanıştırdı. Dünyanın parmak izi tanıyan ilk mobil telefonunun yaratıcısı, dünyanın 7. büyük mobil telefon üreticisi Pantech ve yenilikçi GSM modelleri, gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez Türk kamuoyuna tanıtıldı.

Transteknik Holding bünyesindeki Transteknik Teknoloji A.Ş. aracılığıyla Türkiye pazarına giren Güney Kore menşeli GSM markası Pantech Co. Ltd.'nin tanıtımının yapıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. 1991 yılının Mart ayında Güney Kore'de kurulan, Çin ve Rusya'dan sonra üçüncü stratejik pazar hedefi olarak Türkiye'yi seçen Pantech'in, çoklu ortam ağırlıklı GSM teknolojisinde söz sahibi olmak hedefiyle çalışmaları ve yatırımlarını hızla sürdürdüğü kaydedildi.

Son derece genç ve dinamik bir marka olan Pantech'in, 21. yüzyılın yeni teknoloji lideri olmak hedefinde olduğu ve bu iddialı hedefe güvenle kilitlendiği belirtildi. Türkiye'nin en yeni ve yenilikçi mobil telefon markası Pantech'in farklı tarzının ardında, kurulduğu yıldan bu yana araştırma ve geliştirmeye verdiği büyük önem ile marka adının baş harfinin de söylediği gibi ‘passion' yani tutku olduğu vurgulandı.

Transteknik Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Türker Tarhan yaptığı konuşmada, Transteknik'in kurulduğu 1970 yılından buyana Türkiye pazarına gelişmiş teknolojik ürünlerin sunulmasında öncü rol oynayarak, tüketicilerinin hayatlarına her zaman katma değer sağladığını ifade etti. Böyle bir bakış açısıyla 35 yıldan bu yana enformasyon teknolojisi distribütörlüğünde lider Transteknik'in, 21. yüzyılın yeni teknoloji lideri olmaya aday Pantech'le aynı yolda yürümekten büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Tarhan sözlerine şöyle devam etti: “Pantech ve Transteknik, teknolojiyi daha iyi bir gelecek ve daha rahat bir yaşam için kullanma noktasında buluşuyor. Bugün başlayan işbirliğimizin, gücünü ve etki alanını arttırarak, uzun yıllar devam etmesini hedefliyoruz. İstanbul ve Türkiye doğudan gelen ve böylesine güçlenerek büyüyen bir markanın, Avrupa pazarı ile bağlantı noktası olmaya resmen adaydır.”

Pantech'in, Çin ve Rusya pazarlarından sonra 3. büyük Pazar olarak Türkiye'yi, Avrupa'ya açılma konusunda bir köprü olarak gördüğünü söyleyen Pantech Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Shogun Yang, “Pantech, Türkiye'de belirlediği hedefler doğrultusunda önemli bir büyümeye odaklanmıştır. Bu yüksek ve tutkulu hedeflerimizi gerçekleştirmek için Transteknik ile birlikte ilerlemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kurulduğu 1991 yılında Ar-Ge merkezini de kuran Pantech'in teknolojik yatırımlarının yanısıra, özünde, markasının mavi renginden gururla yansıyan, daha iyi bir geleceğe ulaşma ve bu geleceği yaratmak için sürekli çalışma tutkusu olduğunun altı çizildi.

Düzenlenen basın toplantısında, Türk tüketicisini ilk kez selamlayan Pantech'in yüksek teknoloji ve tutkuyla yarattığı GSM telefonları da tanıtıldı. Dinamik tasarımı ve geliştirilmiş yazılımı ile karizmatik G700s, akılcı ve bütünleşik bir model olan G200, “Bir kadın için, bir kadın kadar zarif” G300, yüksek teknolojisi ile G500, tarz ve tasarımın ayrıcalığını yansıtan G600, dinamik 3D ses gücü ile GF200 ve dünyanın parmak izi tanıyan ilk mobil telefon olma özelliğine sahip GI100 modelleriyle Pantech, 21. yüzyıl teknolojisinin lider markası olma hedefinde ne derece iddialı olduğunu da kanıtladı.

Dünyanın parmak izi tanıyan ilk telefonu; Pantech GI100

Pantech teknolojisinin dünyaya büyük bir armağanı olan GI100, sahibinin parmak izini tanıyarak çalışması ile katılımcılar tarafından büyük ilgi topladı. Pantech GI100, kendine özgü tasarımı ve elinize rahatça uyum sağlayan parmak izi tanıma özelliği ile şaşırtıcı bir telefon. İstediğiniz bir parmağınızın izini güvenlik kodunuz olarak belirleyip, hem telefonunuzu hem de içerisindeki verileri benzersiz bir düzeyde güvence altına alabileceğiniz gibi parmak izlerinizi kullanarak hızlı arama fonksiyonları da gerçekleştirebilirsiniz. Pantech GI100, 1.3 Megapiksel CCD flaşlı kamerası ile yüksek çözünürlüklü resimler çekmenizi ve geniş hafıza kapasitesi ile 30 dakikaya kadar sayısız video görüntüsü kaydetmenizi sağlıyor.