Sony Ericsson kurumlara mobil çözümler sunacak ortaklıklarını açıkladı


Sony Ericsson kurumsal müşterilere birlikte mobil çözümler sunma konusunda Appforge, Intellisync ve JP Mobile ile gerçekleşecek yeni pazara-hazır anlaşmalarını duyurdu. Sony Ericsson yıl boyunca kurumsal müşterilere doğrudan veya üçüncü partiler üzerinden mobil çözümler sunan şirketlerle bir İş Ortaklığı Programı oluşturacak. Program, çözüm sağlayıcıları ve üreticilere pazara-hazır fırsatların yanı sıra satış ve pazarlama desteği de veriyor.

SONY ERICSSON Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Bölümü Başkanı Jan Wäreby yeni ortaklıkları şöyle açıkladı, “Kendi alanlarında lider olan AppForge, Intellisync ve JP Mobile, çözüm üreten, pazarlayan, konuşlandıran ve bizimle benzer düşünen kuruluşlarla ortaklık kurarak mobil iş çözümleri sunma stratejimiz açısından da çok güçlü birer ortak. İster mobil bir cihazla şirket e-postalarına erişim, ister bir satış ekibinin CRM-Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamalarıyla etkileşimini sağlamak ya da BT-Bilgi işlem departmanlarının mobil cihazları kontrolüne olanak tanımak olsun; küçük, orta ve büyük ölçekli kurumsal pazardaki olağanüstü büyümenin işaretleri gözlenebiliyor.”

Mobil çözümler pazarındaki hızlı gelişmeye karşılık olarak Sony Ericsson çözüm sağlayıcılara ve üreticilerine bir destek, onay, ödüllendirme aracı olması ve satış artışlarını ortak yürütmek amacıyla İş Ortaklığı Programı'nı başlattı. Başlangıçta sadece davet edilecek şirketlere açık olan program, ileride daha geniş bir gruba yayılacak. Program sadece ‘Push e-posta', Kurumsal Telefonlaşma, Satış Ekibi Otomasyonu, Saha Ekibi Otomasyonu, CRM ve Mobil Cihaz Yönetimi gibi alanlarda geniş bilgi sahibi, uzman şirketleri hedefliyor. Ortak şirketlerin uzmanlığı ile Sony Ericsson'un P910 smartphone gibi çok yönlü ürünlerden oluşan portföyünün birleştirilmesi, yenilikçi hizmetlerin pazara giriş süresini kısaltırken, son kullanıcı değerini ve mobil şebekelerin veri trafiğini de artıracak. Daha fazla bilgi için: (www.sonyericsson.com/businesspartner) AppForge CEO‘su Gary Warren konuyla ilgili olarak, “AppForge, Sony Ericsson'un yeni İş Ortaklığı Programı'nın bir parçası olmaktan heyecan duyuyor. Pazara-hazırlık desteği gibi temel faydaların, iş geliştirme çalışmalarımıza olumlu katkıları olacağına inanıyoruz. Platformlar arası mobil geliştirme ortamımız, Sony Ericsson'un muhteşem ürünleriyle bir araya geldiğinde, kurumsal müşterilerin mobile cihaz potansiyelini de ortaya çıkaracaktır.” dedi.

Intellisync Corporation'ın CEO'su Woodson (Woody) Hobbs ise ortaklık hakkında, “Intellisync, Sony Ericsson ile çalışmak için seçilmiş en iyi mobil oyunculardan biri olmanın çok büyük fayda sağlayacağını düşünüyor” yorumunda bulundu. Woodson sözlerini şöyle sürdürdü, “Hem Sony Ericsson, hem Intellisync bu iş ortaklığının kurumsal ve mobil taşıyıcı piyasalarında güçlü bir etkisi olacağına inanıyor. Bizim ödüllü mobil yazılımlarımızla Sony Ericsson'un endüstri lideri cihazlarının birleşmesi ortaya güçlü bir paket çıkarıyor. Intellisync'in yüksek saygınlık sağlamış kablosuz e-posta, cihaz yönetim araçları ve nerdeyse bütün kurumsal uygulamaları mobil hale getirme becerisi ile Sony Ericsson dünya çapındaki liderliğini daha da geliştirmeye aday.”

JP Mobile kurucu ortağı ve CEO'su Dayakar Puskoor ise konu hakkında, “Kurumsal mobilitenin sağladığı yararlar açıkça ortada. Artan verimlilik, kısalan satış döngüsü, gerçek zamanlı geri dönüş, gelişen müşteri hizmetleri ve kurumsal ölçekte verimli işbirliği listenin başında yer alıyor. Bu faydalar yolda veya sahada bağlantılarını ve verimliliklerini koruyabilmek için kablosuz cihazlarına güvenen profesyoneller tarafından her geçen gün daha fazla anlaşılıyor. Sony Ericsson zengin özellikli, yenilikçi telefonlarıyla mobil haberleşme çıtasını sürekli yükseltiyor. JP Mobile, güvenli kablosuz e-postanın dünya çapındaki kuruluşlarca benimsenmesini sağlama konusunda Sony Ericsson'la işbirliği içinde olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor.” dedi.

Yeni GC95 UMTS/EDGE PC kartıyla, evrensel mobil bilgi işlem arayışına yanıt

3GSM Dünya Kongresi Cannes, Fransa – Seyahat ederken ve bugünün küresel dünyasında çalışırken, yüksek hızda İnternet, intranet hatta şirket ağına sorunsuz bir şekilde erişim isteyen kişiler için, Sony Ericsson bugün ilk UMTS/EDGE dört bantlı kablosuz PC kartını tanıttı. Sony Ericsson'nun GC95 kartı, bağlantıyı görünmez ve tüm dünyaya uyumlu kılıyor. Tek kartta yüksek hızda veri oranları ve geniş bir kapsama sunuyor.

Dünyanın ilk EDGE PC Kartı GC82 ile hakedilen pazar liderliği ve başarının da ötesine geçerek, Sony Ericsson GC95 gerçekten yüksek hızda geniş bant performansını sunuyor: 3N-3.Nesil UMTS şebekelerinde 384 kb/s'ye kadar veya GSM/EDGE/GPRS şebekelerinde 247 Kb/s'ye kadar veri hızına ulaşılıyor.

Sony Ericsson Başkan Yardımcısı ve M2M Haberleşme Bölüm Başkanı, Anders Franzén şunları belirtti: “Sony Ericsson olarak GC95 UMTS/EDGE birleşiminin geleceğin kablosuz PC kartlarının öncüsü olduğunu düşünüyoruz. Her zaman, ileri düzey bir PC kart ürün portföyü sunduk ve GC95 kartı bu mirası sürdürüyor. Her sık seyahat eden kişi size yolculuk sırasında bağlantı kurmak için ne çok zorluk çektikleri hakkında bir hikaye anlatabilir. GC95 PC kartı bir bağlantı bulma sorununa karşı kişileri özgürleştirip işlerine odaklanmalarını sağlar. Sony Ericsson GC95 PC Kartı bir bağlantı kurmanın en rahat ve mümkün olan en hızlı yoludur.” Birçok sanayi kaynağının son zamanlardaki araştırmalarında görüldüğü üzere EDGE, tüm dünyada çeyrek milyardan fazla abonesi olan 136'dan fazla operatör tarafından seçilmiştir. Buna ek olarak, dünya etrafında elliden fazla UMTS-Küresel Mobil Telefon Sistemi şebekesi servis vermekte ve kabaca bunun iki katı da yakında ticari olacak.*

GC95 ile kullanıcılar e-posta, sunum veya müzik dosyası gibi birçok büyük eklentileri göndermek için gerekli üstün erişim için 3N UMTS şebekesinde 2100 MHz bantının ve GSM dört bant (850/900/1800/1900 Mhz) işlevlerinin avantajlarını kullanırlar. GC95 hissettirmeden UMTS/EDGE aktarımı ve tekrar seçimini mümkün kıldığı için, kullanıcılar ister Londra'da (UMTS üzerinden) ister New York'ta (EDGE üzerinden) olsunlar 3N deneyimini en iyi şekilde yaşarlar.

GC95, 2005'in 2. çeyreğinde operatör onay testleri ve tüketici deneyimleri için ve 3. çeyreğinde ticari olarak piyasada olacak.

GC95 – Ürün Bilgileri

 • Ürün İsmi: GC95 UMTS/EDGE PC kartı
 • Şebeke Desteği: UMTS, EDGE, GPRS, CSD
 • Form: PC Kart Tipi II, 32-bit Cardbus
 • Boyut
 • Kart: (85.6 x 54 x 5) mm
 • Anten uzantısı: (15.4 x 55 x 10.55) mm
 • Anten: Dahili + Harici konnektör
 • UMTS: 2100 MHz
 • EDGE/GPRS Bantı: 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • İşletim Sistemleri: Windows® 2000 (SP4), XP, MAC-OS
 • Özellikler: UMTS/EDGE aktarımı ve tekrar seçimi, Mesajlaşma Servisleri KMS-Kısa Mesaj Servisi, tüm önde gelen VPN-Özel Sanal Ağ'larla uyumluluk

* EMC Dünya Hücresel Veritabanı ve UMTS Forum'un araştırmasından

Sony Ericsson Z800: Verimlilik ve şıklığı bir arada sunan katlanabilir 3N UMTS telefon

Sony Ericsson genişleyen 3N UMTS ürün portföyüne yeni bir telefon daha eklediğini duyurdu. Hızlı ve kolay veri erişimi ve üstün özellikleriyle Z800 şıklık ve verimliliğe önem veren yoğun GSM telefon kullanıcıları için vazgeçilmez bir ürün. Z800 ayrıca geniş bantlı mobil şebekeler üzerinden ulaşılabilen dosya yükleme, video çağrısı, ses ve video ayıncılığı gibi tüm yeni hizmetlerin avantajını sonuna kadar kullanıyor.

Vodafone için üretilen V800'ün büyük başarısından yola çıkarak kanıtlanmış bir kavramı daha da geniş kitlelere ulaştıracak olan Z800, bu yılın ikinci çeyreğinde piyasada olacak. Ürün, yüksek hızda UMTS mobil şebekelerle mükemmel uyumlu çalışıyor. Diz üstü bilgisayarlar için geniş bantlı modem olarak kullanılabilmesi sayesinde şirket e-postalarına, İnternet ve intranetlere, telefon üzeriden de İnternet tarama ve kişisel e-postalara erişim sağlaması, Z800'ün sunduğu üretkenlik artırıcı olanaklar arasında yer alıyor.

Z800 kullanıcıları Bluetooth™, kızıl ötesi veya USB kablosuyla bilgisayarlarına bağlanarak ajandalarını, adres defterlerini ve diğer bilgilerini hızla güncelleyebiliyor. 64 MB hafıza çubuğu ile birlikte gelen ve 1 GB'a kadar hafıza çubuğu ‘Memory Stick PRO Duo'yu destekleyen Z800, Java uygulamaları, e-posta, video klipler, fotoğraflar ve müzik dosyaları için gerekli bellek kapasitesini fazlasıyla sağlıyor. Z800 kullanıcıları yüksek kaliteli ve zahmetsiz mobil görüntüleme deneyiminin de keyfini sürüyor. 4 kez sayısal yakınlaştırma özellikli, 1.3 Megapiksel, dönebilen ‘Motion Eye™' kamera, düğmesine bir kez basılarak açılıyor, ikinci kez basıldığında ise fotoğraf çekiyor. Çekilen fotoğraf e-posta veya ÇOMS-Çoğul Ortam Mesaj Servisleri gönderilmeye ya da Bluetooth, kızıl ötesi veya USB kablosu kullanılarak başka bir cihaza aktarılmaya hazır hale geliyor.

İster eğlence ister iş amaçlı olsun, görüntülü görüşmelerin de benzer biçimde tek düğmeyle aktif hale getirilebilmesi Z800'ün kullanımını kolaylaştırıyor. Z800'ün dahili kamera ışığı yetersiz aydınlatması olan ortamlarda bile fotoğraf veya video çekebilmek için gerekli ışığı sağlıyor. Kamera ışığı ‘Motion Eye' özelliğiyle paralel çalıştığından, doğrudan fotoğrafı çekilecek objenin hedeflenmesine olanak tanıyor.

Z800, sesli görüşmeler için kullanılmadığı zamanlarda, medya oynatıcı düğmesine sadece bir kez basılarak müzik çalar olarak da kullanılabiliyor. Paketinde stereo kulaklıklarla gelen Z800, MP3/AAC/M4A müzik dosyası formatlarını destekliyor. Daha güçlü bir müzik deneyimi yaşamayı arzu edenler, Mega Bass™ özelliğini aktif hale getirilebiliyor. Kullanıcılar Sony Ericsson'un popüler ‘PlayNow™' özelliğinden yararlanarak tek tıklamayla sürekli güncellenen zil seslerinin “Top-10” listesine erişebiliyor. Dünyayı gezenler için yararlı bilgiler sağlayan ‘Worldmate' uygulamasının deneme sürümü de Z800'le birlikte geliyor. Çeşitli Eğlence ve Yüklemeler Web sayfalarında bulunan heyecanlı 3D-3 boyutlu oyunların yanı sıra sözlük, seyahat ve finans amaçlı araçlar gibi üretkenliğe yönelik uygulamaların da yüklenmesi mümkün.

Z800, Sony Ericsson HBH-660 Bluetooth kulaklıkla kullanıldığında, telefonla görüşürken diğer işlerin de yapılmasına olanak sağlıyor. Şık tasarımı Z800 ile uyum sağlayan HBH-660 kulaklığın arayan numarayı gösterme özelliği sayesinde, çağrıları kabul edip etmemek tümüyle kullanıcıya kalıyor.

Ev veya ofiste kullanırken Z800'ü tamamlayan Sony Ericsson CSS-25, masaüstü hoparlörü özelliklerini sunmanın yanı sıra telefonu bilgisayar üzerinden güncelleyebilme ve şarj edebilme olanaklarını da sunuyor.

Z800i, 900/1800/1900 Mhz frekanslarında çalışan çift konumlu bir UMTS-GSM/GPRS telefonudur.

Z800 Özellikleri

 • UMTS 2100, GSM900/1800/1900MHz
 • GPRS 4+1
 • Konuşma süresi: 10 saate kadar (GSM) 2.5 saate kadar (WCDMA)
 • Bekleme süresi: 240 saate kadar (GSM) 220 saate kadar (WCDMA)
 • 64 MB Hafıza çubuğu ‘Memory Stick PRO Duo™'
 • USB 2.0 Tak&Çalıştır
 • BluetoothTM 1.1
 • IrDA-Kızıl ötesi
 • PC senkronizasyonu
 • Disc2Phone PC yazılımı

Görüntüleme ve mesajlaşma

 • Ana ekran (176x220 2.2) inç TFT 262k renk
 • Dış ekran (80x101 1.0) inç CSTN 65k renk
 • 1.3 MegaPiksel (Motion Eye™ - Dönen kamera)
 • Kamera ışığı (Motion Eye™ - Dönen kamera yanında)
 • 4 kez sayısal yaklaştırmalı (Mega içinde geçerli)
 • Video Kayıt/Streaming/Oynatma
 • Harici ekran vizörü
 • Video çağrısı
 • E-posta, GMS-Gelişmiş Mesaj Servisi, KMS-Kısa Mesaj Servisi
 • ÇOMS-Çoğul Ortam Mesaj Servisi
 • ‘Wireless Village' Hızlı mesajlaşma
 • QuickShare™

Eğlence

 • Java MIDP 2.0 + JSR 184
 • 3D-3 boyutlu oyunlar
 • Medya oynatıcı
 • Video yayıncılığı
 • SVG Tiny
 • XMF, 72 ton polifonik zil sesi
 • MP3 Zil sesleri
 • AAC, MP3, WMA, AMR-WB
 • M4A
 • Mega Bass

K600, performans ve şıklığı bir arada sunan bir 3N telefonu

Sony Ericsson'un tasarım, performans ve işlevsellik açısından büyük ses getirecek 3N-3.Nesil UMTS telefonu K600'ü duyurdu. Mevcut 2N telefonlarla benzer boyutlar ve ağırlıkta olan K600, 1,3 megapiksel kameranın yanı sıra 3N şebekelerin sağladığı yüksek kalitede video çağrı ve mobil içeriğe hızlı erişim benzeri olanakları sonuna kadar sunuyor. Sony Ericsson K600'le birlikte telefon tasarımı konusunda bir aşama daha kaydederek çok geniş kitlelere seslenen yalın, dayanıklı, hafif, kısacası tam anlamıyla bir telefon klasiğini kullanıma sunuyor.

Sony Ericsson Tasarım Bölümü Başkanı Hiroshi Nakaizumi, K600 için “Hantal 3N telefonların devri kapandı. Son derece çekici bir telefon olan K600'ün çağdaş klasikler arasındaki yerini alacağı şimdiden ortada. Tüketicilerin yeni 3N hizmetleri ve uygulamalarından sonuna kadar yararlanmalarını sağlayan K600, cazibe ve performansı eşsiz biçimde bir araya getiriyor.” dedi

Şık görünümlü K600'ün kullanımı da son derece kolay. Sony Ericsson'un geliştirdiği çift ön yüzlü kamera/telefon tasarımı sayesinde dik olarak tutulduğunda telefon, yatay olarak tutulduğunda ise kamera olarak kullanılan K600'ün tam fonksiyonlu 1,3 Magapiksel kamerasının lens kapağı, hem ekstra koruma hem de kolay etkinleştirme sağlıyor. Video çağrı düğmesi, birkaç tıklamayla bu fikre ısınmaya başlayan kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. K600'ün 1,8 inçlik 262.144 renkli TFT ekranı ise, kullanıcının yaratıcılık sınırlarını genişleten uygulamaların, ilginç mobil içeriğin ve video görüşmelerin son derece net görüntülenmesini sağlıyor.

Kişisel bilgilerin yönetimini sağlamak için telefonla birlikte gelen iş uygulamaları, USB bağlantısıyla PC senkronizasyon olanağı ve hızlı erişim, K600'ü ideal ve verimli bir iş aracına dönüştürüyor.

Mobil operatörler 3N UMTS şebekeleri üzerinden daha zengin içeriği daha yüksek hızlarda kullanıcılara sağlarken, en son 3D oyunlar ve renkli animasyonları rahatlıkla kullanabilen K600'ün tüketicilerine sadece işin keyfini sürmek düşüyor. Gameloft'un 3D Vijay Singh Pro Golf 2005 oyunu K600'le birlikte önceden yüklenmiş olarak geliyor. Gerçek yaşam duygusu veren oyunda, ünlü golf oyuncularının yerini alan oyuncular, dünya çapındaki en meşhur 18 delikli golf sahalarında topa vurmanın keyfini yaşıyor. Bu oyunun ileri aşamaları ve diğer oyunlar, operatör Net kapıları ya da Sony Ericsson'un Eğlence ve Yüklemeler sayfasından yüklenebiliyor.

FM radyo, müzik parçalarının doğrudan yüklenebilme özelliği ve yüksek ses kalitesi K600'ü yolculuk ve spor benzeri etkinlikler için ideal bir müzik çalar haline getiriyor. K600 yaratıcılıklarını sınamaya yatkın kullanıcılar için de zil sesleri, duvar kağıtları, fotoğraf ve video çekimlerini kişiselleştirebilecekleri birçok araç sunuyor.

Hiroshi sözlerini, “K600'ün bir sembol haline geleceğini tahmin ediyoruz. K600 öylesine alımlı ki, 3G'nin dünyada yaygınlaşmasında eğilimleri belirleyici olacağına yürekten inanıyoruz.” diyerek sonlandırıyor. (K600 2005'in 2. çeyreğinde piyasada olacak-K600i çift konumlu UMTS-GSM/GPRS 900/1800/1900MHz)

K600 Özellikler

 • UMTS 2100, GSM900/1800/1900MHz
 • GPRS 4+1
 • Konuşma süresi: 7,5 saate kadar (GSM) (Tahmini) 2 saate kadar (WCDMA) (Tahmini)
 • Bekleme süresi: 300 saate kadar (Tahmini)
 • USB 2.0
 • BluetoothTM 1.1
 • IrDA-Kızıl ötesi
 • PC senkronizasyonu

 

Görüntüleme ve mesajlaşma

 • Ekran 176x220 2.2 inç TFT 262k renk
 • 1.3 Megapiksel
 • Kamera ışığı
 • 4 kez sayısal yaklaştırma
 • Video Kayıt/Yayıncılık/Oynatma
 • Video çağrısı
 • E-posta, GMS, KMS, ÇOMS
 • Wireless Village Hızlı Mesajlaşma
 • QuickShare™

 

Eğlence

 • Java MIDP 2.0 + JSR 184
 • 3 boyutlu oyunlar
 • Medya oynatıcı
 • Video yayıncılığı
 • XMF, 40 ton polifonik zil sesi
 • MP3 Zil sesleri
 • AAC, MP3
 • M4A
 • PlayNow
 • Music DJ

Ingram Micro ile Avrupa'da kurumsal mobil çözümlerin dağıtımı konusunda anlaşma

Dünyanın en büyük teknoloji distribütörü Ingram Micro Inc. ile önde gelen mobil haberleşme çözüm sağlayıcılarından Sony Ericsson Avrupa'daki bayilere yönelik mobil iş çözümleri konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladılar. Avrupa dağıtım anlaşması Sony Ericsson'un P910i smartphone gibi telefonlarının yanı sıra, PC kartları ve aksesuarları da kapsıyor.

Söz konusu ortaklıkla, Ingram Micro'nun geniş BT (Bilişim Teknolojileri) kanalı erişiminin yanı sıra distribütörlük, pazarlama ve teknik servis alanlarındaki bilgi birikimi ile Sony Ericsson'un BT kanalının mobil iş uygulamaları için iyi bir platform sunan güvenilir ürünlere yönelik giderek artan talebini karşılayan güçlü ürün portföyü ve önde gelen operatörlerle olan ilişkileri bir araya gelmiş oluyor. Ingram Micro ve Sony Ericsson bu işbirliği sayesinde küçük, orta ve büyük ölçekli kurumların verimlilik ve üretkenliğini artıran en üst düzeyde mobil olabilme, bağlantı ve hazır uygulamaları sağlayan çözümleri BT kanalına sunmuş olacak. Her iki şirket de, mobil hizmetlerin BT kanalı tarafından benimsenmesi, mobil operatörlerin veri iletiminden kaynaklanan gelirlerinin artışı ve BT bayileri için yeni fırsatların oluşmasına katkıda bulunma konusunda kararlı olduklarını belirtiyor.

Ingram Micro bayileri, Sony Ericsson'la varılan anlaşmanın getireceği kapsamlı mobil çözümler alanındaki geniş olanaklar ve bu pazardaki büyüme fırsatlarından yararlanacaklar.

Ingram Micro ve Sony Ericsson'un sunacağı mobil çözümler, e-posta çözümleriyle birlikte P910i smartphone ya da taşınabilir bilgisayarlarla PC kart verilmesi gibi ürün birleştirmelerinden, tamamlayıcı nitelikteki diğer üreticilerle birlikte çalışmaya ve mevcut BT ortamıyla bütünleşebilecek çözümler sağlamaya kadar uzanan geniş bir yelpazeye yayılıyor.

Ingram Micro Avrupa Başkanı Hans Koppen işbirliği konusunda şu yorumda bulundu, “Sony Ericsson'la yapılan anlaşma, mobil ve kablosuz çözümler pazarındaki hızla büyüyen portföyümüze eklenen önemli bir katkıyı temsil ediyor. Bu pazardaki temel itici güç smartphone'lar, bütünleşik cihazlar ve birbirine bağlı taşınabilir bilgisayarda ses ve verinin birleşerek telekom ve BT dünyalarını da hızla bir araya getiriyor olması. Ingram Micro bu yeni kanalların geliştirilmesi ve bayilerinin bu bölümden de pazar payı almasını sağlayacak ideal konumdadır.“

Sony Ericsson Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Bölümü Başkanı Jan Wäreby da, “Gün geçtikçe büyüyen kurumsal mobil çözümler pazarından büyük bir pay almayı arzu ediyor, Ingram Micro ile ortaklığımızı, yeni kanalların oluşturulması ve bu pazarda önde gelen bir oyuncuyla birlikte yer almak açısından müthiş bir fırsat olarak görüyoruz.” dedi.

Sony Ericsson'nun Sony Group şirketleriyle işbirliğinin ürünü heyecan verici mobil müzik çözümü

Sony Ericsson, dünyaca ünlü Walkman® markası altında yüksek kaliteli sayısal müzik çalarlarla şık telefonları bir araya getirmeyi de içeren 2005 yılı müzik stratejisini açıkladı. Bu adımın tüketici davranışında sayısal müzik pazarının dinamiklerini yeniden tanımlayacak ve operatör gelirlerini artıracak etkileri olması bekleniyor. Tümüyle açık standartlara dayanan strateji, aralarında Sony Group'un da bulunduğu heyecan verici müzik yükleme hizmetleri tarafından desteklenen kolay kullanımlı müzik telefonları satışına odaklanacak.

Güvenilir bir müzik çaların bir arada bulundurması gereken temel özellikler arasında cihaza müzik yüklemeyi kolaylaştıran yazılım, geniş müzik depolama kapasitesi, uzun pil ömrü, kaliteli kulaklıklar ve çarpıcı tasarım yer alıyor. Sony Ericsson tüm bu özellikleri mükemmel ses, mesajlaşma, görüntüleme ve ağ üzerinden anında erişimli bağlantı gibi gelişmiş telefon işlevleri bulunan, böylece yalnızca müşteri beklentilerini karşılamakla kalmayıp, şebeke operatörleri için yeni ve heyecan verici servisler geliştirme fırsatı da yaratan bir cihazda bir araya getirecek.

Sony Ericsson Başkanı Miles Flint “Walkman® bizlere her kuşaktan insanın hareket halindeyken müzik dinlemekten ne kadar hoşlandığını gösterdi. GSM telefonunun sayısal müzik dünyasını çok daha geniş dinleyici kitlelerine ulaştıracak mükemmel bir cihaz olduğuna inanıyoruz. Sony'nin piyasaya çıktığı günden bu yana dünya çapında Walkman® markalı 340 milyon adet ürün satması, mobil müziğin cazibesini ortaya koyuyor. Sony Ericsson olarak Walkman® öyküsüne yeni bir sayfa eklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Sony Ericsson'un Walkman® markalı telefonları en popüler sayısal müzik formatlarını ve servislerini destekleyecek. Sony Ericsson, açık standartları desteklemenin hem operatörlere hem de tüketicilere kendi gereksinimlerine uygun en kaliteli ve geniş hizmet seçeneklerini sunmanın en iyi yöntem olduğuna inanıyor. Sony Ericsson bu doğrultuda Sony'nin dünyanın çeşitli ülkelerindeki mobil kullanıcılara ağ üzerinden anında müzik satın alma hizmeti verecek olan müzik yükleme servisi Connect™ ile işbirliğini açıkladı. Şimdilik ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Hollanda'da bulunan Connect™ servisi hızla yayılıyor. 2004'te hizmete girdiği günden bu yana yüzbinlerce kayıtlı aboneyi kendine çeken Connect™, şimdiden milyonlarca Sony marka taşınabilir cihazla uyumlu durumda.

Mart'ta duyurulacak Walkman® markalı ilk Sony Ericsson müzik telefonu ile kullanıcılar mevcut CD koleksiyonlarını PC'ler aracılığıyla telefonlarına aktarabilecek. Daha sonra çıkacak ürünlerse İnternet'ten PC aracılığyla ya da doğrudan telefonla satın alınarak yüklenecek kopya korumalı müzik dosyalarını çalabilecek.

Sony Ericsson'un başarılı smartphone modelleri olan P900 ve P910i, halihazırda Finlandiyalı bir operatörün Sony'nin StreamMan markası altında sunduğu ilk kişisel mobil yayın çözümünü destekliyor. Sony Ericsson'un Sony BMG Music Entertainment'la birlikte küresel ölçekte sunduğu popüler zil sesi yükleme servisi PlayNow™, daha hizmete girdiği ilk aylarda yüz binlerce kullanıcının beğenisini kazandı.Sony Ericsson, Sony Group şirketlerinin de arasında bulunduğu çok sayıda müzik ortağıyla birlikte çalışarak sunacağı etkileyici ve kolay kullanımlı müzik yükleme servislerini duyurmaya yılın ilerleyen zamanlarında da devam edecek

V800 GSM Birliği'nin “En İyi 3N GSM Telefon” ödülünü aldı

Sony Ericsson'un kameralı telefonu V800, Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleşen 3GSM Kongresi'ndeki GSM Birliği 2005 Ödülleri gecesinde, “En İyi 3N-3.Nesil GSM Telefon” ödülüne layık görüldü. 2004 yılında da “En İyi GSM Telefon” seçilen T610 modeli ile ödül alan Sony Ericsson, Kongre'den iki yıldır ödüllerle eve dönüyor.

Sony Ericsson Satış ve Pazarlama Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jan Wäreby şunları belirtti: “2004 sonunda Vodafone'la birlikte V800'ü piyasaya çıkardığımız günden bu yana, gelecek kuşak telefonlara ilişkin tüketici beklentileri ve endüstri görüşlerini belirler konuma geldi. Sony Ericsson'daki herkes bu seçkin ödülü almaktan dolayı onur ve minnettarlık duyuyor. Şimdi, Z800'ün piyasaya çıkmasıyla birlikte çok daha büyük bir kitleye hitap edecek olmanın heyecanını duyuyoruz.” Sony Ericsson V800 2004'te duyurulduğunda dünyayı gerçekten birleştiren ilk GSM telefonu olarak değerlendirilmişti. Tüm dünyadaki 3N servislerine erişebilen V800 (Avrupa'daki adıyla), Japonya'da (Vodafone 802SE adıyla) da satılıyor. Vodafone'un yüksek hızlı mobil şebekesi üzerinden geniş çeşitlilikte hizmetler sunacak biçimde tasarlanan V800, şık ve pratik bir telefonda çok sayıda özelliği bir araya getiriyor. Bu özellikler arasında kaliteli fotoğraflar için 1,3 Megapiksel kamera ile video çağrıları için yüksek çözünürlüklü ve renkli geniş ekran da yer alıyor. Eğlence özellikleri açısından da oldukça zengin olan V800, ‘Vodafone live' Net kapısı'nın canlı spor resimleri ve müzik gibi birçok hizmetinin kolayca kullanılabileceği biçimde donatılmış durumda. tanıtmak, korumak ve geliştirmek amacıyla kurulmuş küresel ölçekte bir ticari birliktir. 2003 yılı sonu itibariyle, 600'den fazla iki ve üçüncü kuşak mobil operatör ve 140 üretici ve sağlayıcıdan oluşmaktadır. Birlik üyelerinin, 200'den fazla ülke ve bölgede 988 milyondan fazla müşterisi bulunmaktadır. GSMA birlikte belirlenmiş, ticari açıdan öncelikli operatör gereksinimlerinin hızla yerine getirilmesini ve mobil GSM camiasının ulusal, bölgesel ve küresel ölçekteki çeşitli meselelerini temsil etmeyi hedeflemektedir. GSM, GPRS ve 3GSM (EDGE ve W-CDMA) platformlarını içeren GSM kablosuz haberleşme ailesi, dünyadaki toplam sayısal kablosuz haberleşme pazarının yüzde 73'ünü temsil etmektedir. Benzersiz bir organizasyon olan GSM Birliği, üyelerine gerçek anlamda küresel iş, teknik ve kamusal politika desteği vermektedir.