Turkcell faturalı ve faturasız hatların kullanım ücretlerinde ayarlama yapıldı


Turkcell, faturalı ve faturasız hatların kullanım ücretlerine, Kasım ayından itibaren ortalama yüzde 1,7 oranında artırdı. Ön ödemeli hatlarda 100 kontörlük kart 10 milyon 250 bin Lira, 250 kontörlük kart 21 milyon 500 bin liLra, 500'lük kart 40 milyon 500 bin Lira ve 1000'lik kart da 77 milyon Lira oldu.

100'lük karta oranla 250'lik kart yüzde 16, 500'lük kart yüzde 21, 1000'lik kart ise yüzde 25 oranında avantajlı konumda bulunuyor.

Faturalı hat kullanım ücretlerindeki ayarlama da, yüzde 1,3 seviyesinde gerçekleşti. 23 Haziran 2004'te başlayan ''Seçmece İndirimler'' kapsamındaki avantajlı görüşme ücreti (KDV dahil 119.000 TL) ise ayarlamaya tabi olmadı.

EkoMesaj ve MaxiMesaj paketleri, GPRS, diğer veri kullanım ücretleri ve tüm abonelik işlem ücretleri de ayarlama dışında tutuldu.

Faturalar otomatik ödendi aboneler kazandı

Otomatik ödeme talimatı veren Turkcell aboneleri yapılan çekilişle otomobil, GSM telefonu ve bedelsiz konuşma hakkı kazandı.

Turkcell'in, otomatik fatura ödeme talimatı vermiş aboneler arasında yaptığı çekiliş sonucunda, 1 kişi Peugeot 307 XR 1.6 otomobil, 100 kişi 4 ay boyunca 150 milyon TL'lik fatura indirimi, 250 kişi Sony Ericsson GSM telefonu kazandı. Çekilişe en az üç faturası talimatlı aboneler katılırken, Peugeot marka otomobil İstanbul'dan Ufuk Mısırlıoğlu adlı abonenin oldu.

Otomatik fatura ödeme, anlaşmalı bankalarda hesabı olan Turkcell abonelerinin verdiği talimatla gerçekleşiyor ve faturaların her ay banka tarafından ödenmesiyle büyük bir kolaylık sağlıyor.

Yeni Turkcell Web sitesi, yeni tasarım ve uygulamalarla yayında

Bu site ile Turkcell abonelerinin hayatı daha da kolaylaşacak. Turkcell abonelerinin her türlü bilgi ve hizmete en pratik biçimde ulaşması amacıyla yenilenen ve yeni uygulamalarla geliştirilen Turkcell Web sitesi yayında.

Turkcell abonelerinin çeşitli işlemlerini ağ üzerinden anında erişimli yapabildiği, Turkcell ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabildiği Turkcell'in İnternet sitesi (http://www.turkcell.com.tr), yenilenen yüzü, bilgi mimarisi ve altyapısıyla birlikte ziyaretçilerine tüm bilgileri kolay ve en hızlı biçimde sunuyor.

Kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu bilgi ve servisleri bir çatı altında toplayan İnternet sitesinde Turkcell abonelerinin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar öne çıkarılarak servislere ulaşım kolaylaştırıldı. Yeni sitedeki “Kişisel Sayfam” uygulaması ile faturalı ve faturasız hat sahibi Turkcell'liler yararlanabilecekleri hizmetler ile ilgili temel bilgilere, kendilerine sunulan önerilere rahatlıkla ulaşabilecekler.

Yenilenen turkcell.com.tr ile birlikte uygulamaya alınan “Single Sign On” ile üyeler SüperŞifrelerini bir kez girdikten sonra, yeniden şifre girilmesine gerek kalmadan anında erişimli hizmetlerden yararlanabilecekler. Farklı hizmetler için birden fazla şifre girişi zorunluluğunu ortadan kaldıran bu uygulama ilk aşamada “Kişisel Sayfam”, “Ağ üzerinden anında erişimli işlem merkezi” ve “WebMesajCell” uygulamalarını kapsayacak.

Yeni turkcell.com.tr, Turkcell ürün ve servislerinin yanı sıra “Turkcell Magazin” sayfasıyla mobil dünyadaki gelişmeleri kullanıcıların ekranına getiriyor. Ayrıca, “Abone Yardım” bölümüyle Turkcell'liler merak ettikleri tüm ürün, servis ve hizmetler ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilecekler.

Turkcell Web sitesi, Telepati dergisinin de jüri de yer aldığı Altın Örümcek 2004 yarışmasında “Telekomünikasyon” kategorisinde Türkiye'nin en iyi Web sitesi seçilmişti.

Shubuo'dan NTV Basketbol Paketi

Shubuo'nun spor içerikli paketlerine basketbol da eklendi. İçeriği basketbol konusunda ülkemizin en kapsamlı ve güvenilir yayın kuruluşlarından NTV (NeTeVe) tarafından hazırlanan yeni Shubuo NTV Basketbol Paketi aboneleri, 7 gün 24 saat boyunca basketbol ile iç içe yaşamanın keyfini sürecek.

Yeni Shubuo NTV Basketbol Paketi, taraftarların Türkiye Basketbol Ligi'ni, taraftarı oldukları takımları, oyuncuları ve basketbol karşılaşmalarını takip etmelerini ve maç sonuçlarını, uluslararası başarıları, basketbol federasyonu ile ilgili haberleri ve yurtdışındaki oyuncularımız hakkındaki son gelişmeleri cep telefonları üzerinden öğrenmelerini sağlıyor.

Basketbolseverler, Turkcell ve Hazırkart kullanıcılarına yönelik hazırlanan Shubuo NTV Basketbol Paketi ile, Shubuo'nun spor alanındaki hizmetlerinin genişlemesi yönünde önemli bir adım atılmış oluyor.

Shubuo NTV Basketbol Paketi'ne abone olmak için ‘ABONE BASKETBOL' yazıp 7777'ye kısa mesajla göndermek yeterli.

Shubuo NTV Basketbol Paketi Turkcell faturalı hat kullanıcıları için aylık 3,500,000 TL (3,5 YTL), Hazır Kart kullanıcıları için de 40 kontör olarak ücretlendiriliyor.

Shubuo'dan Referans Gazetesi Finans Paketi

Shubuo'dan Referans Gazetesi Finans Paketi, Shubuo Finans Paketi'nin uzman içerik sağlayıcıları arasına Referans gazetesi de eklendi.

Finans alanında uzmanlaşmış önde gelen yayınlardan Referans gazetesi de, Shubuo'nun Finans Paketi seçenekleri arasında yerini aldı. Referans, değişen piyasaları yakından izlemek ve yatırımını en etkin biçimde değerlendirmek isteyenlere farklı yatırım araçları ile ilgili güncel bilgiler ve uzman görüşlerinin kısa mesajlar aracılığıyla iletildiği Shubuo Finans Paketi içerik seçenekleri arasına CNBC-e ve SKYTURK'ten sonra yer alan üçüncü içerik sağlayıcı oldu.

Shubuo Referans Gazetesi Finans Paketi'ne abone olanlar Ajanda, Haberler ve Piyasalar başlıkları altında gün boyunca finans dünyasının nabzını tutma olanağı buluyor. Ajanda başlığı altında abonelere her gün o günün finansal gündemini özetleyen bir 1 kısa mesaj ulaşıyor. Ekonomi dünyasını ve piyasaları ilgilendiren önemli son dakika gelişmeleri, güne damgasını vuran siyasi ve ekonomik olaylar, Türkiye ve Dünya ekonomisinden flaş ekonomik göstergelerse gün içinde çeşitli kısa mesajlarla Haberler başlığı altında abonelerin cebine geliyor. Bunu, piyasalardaki IMKB, tahvil, Dolar/Euro seyri ve diğer finansal verilerle bunlara ilişkin yorumları içeren mesajlar tamamlıyor.

Referans Gazetesi Finans Paketi'ne ‘ABONE FINANS REFERANS' yazıp 7777'ye kısa mesaj göndererek abone olunabiliyor.

Finans Paketi aboneliği Turkcell faturalı hat kullanıcıları için aylık 5.000.000 TL, Hazır Kart kullanıcıları içinse aylık 60 kontör (günde 2 kontör) üzerinden ücretlendiriliyor.

Kullanıcılar ayrıca AJANDA, PİYASA, HABER kelimelerinden birini yazıp 7734'e yollayarak bu başlıklardaki haberleri kısa mesajla sorgulayabiliyor. Sorgulamalar, Turkcell faturalı hat kullanıcıları için sorgulama başına 4 kısa mesaj, Hazır Kart kullanıcıları içinse 8 kontör üzerinden ücretlendiriliyor.