Türk Telekom’da bayrak değişimi

Türk Telekom'da sürdürülebilir büyümeyi daha etkin hale getirecek üst düzey yönetici değişiklikleri gerçekleştirildi.
2006 yılından itibaren Türk Telekom’da çeşitli görevlerde bulunan ve 2010 yılı Ağustos ayından bu yana Türk Telekom’da Genel Müdürlük görevini yürüten K. Gökhan Bozkurt, 4 Eylül 2012 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı Özel Danışmanı olarak atandı.
2008 yılından bu yana Türk Telekom Grubu şirketlerinden TTNET’in Genel Müdürlüğü’nü yürüten Tahsin Yılmaz, 4 Eylül 2012 tarihi itibariyle Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne getirildi.
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, yeni görevlendirmelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tahsin Yılmaz’ın Grubumuz şirketlerinden TTNET’te bugüne kadar gösterdiği başarılı çalışmaları Türk Telekom’da devam ettireceğine inancım tamdır. Değişerek ve büyüyerek sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerle dünya standartlarında hizmet veren bir telekomünikasyon şirketi haline gelen Türk Telekom, yeni yönetimiyle müşterilerine ve diğer tüm paydaşlarına katma değerli hizmetler sunmaya devam edecektir. Dinamik ve etkili çalışmalarına odaklanacak olan Türk Telekom güçlü ve sürdürülebilir büyüme hedefine bağlı kalacaktır. Liderliği süresince Türk Telekom’un büyümesine değerli katkılar sağlayan K. Gökhan Bozkurt’a teşekkür ediyorum; kendisi Özel Danışmanım olarak görevine devam edecek ve Türkiye'de ticari faaliyetlerimizde nasıl bir büyüme elde edeceğimiz ve gelecek dönem stratejimizle alakalı yeni yön ve vizyonumuzu belirleme konularında bana yakinen yardımcı olacaktır.”
Türk Telekom’un yeni Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 2008 yılından bu yana TTNET Genel Müdürlüğünü yürütüyordu. Kabataş Erkek Lisesi ve ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olan ve iş hayatına 1989 yılında PTT'de başlayan Yılmaz, 1994 yılından 2004 yılına kadar farklı GSM operatörlerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004 yılında Nokia bünyesine katılan Tahsin Yılmaz, yurtdışı mobil ve sabit şebekeler alanında üst düzey yöneticilik yaptı. 1968 doğumlu olan Tahsin Yılmaz, evli ve 3 çocuk babası.

Türk Telekom’dan 36 aya varan taksitlerle Samsung Galaxy Tab 2
Türk Telekom’un avantajlı cihaz kampanyaları devam ediyor. Tüm dünyada büyük ilgi gören Samsung Galaxy Tab 2 Türkiye’de ilk kez sadece Türk Telekom tarafından satışa sunuluyor. Türk Telekom müşterileri Samsung Galaxy Tab2 tablet bilgisayara ayda 35TL’den başlayan taksitler ile sahip olabilecek. Teknoloji tutkunlarına ev telefonu faturalarına yansıtılacak 24 veya 36 ay taksit seçenekleri ile “Galaxy Tab 2’ sahibi olma ve ücretsiz TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmetinden faydalanma fırsatı sunan kampanya 31 Aralık 2012’ye kadar sürecek. Türk Telekom, müşterilerine en yeni tabletleri en uygun fiyatlarla sunan kampanyalarına bir yenisini daha ekleyerek teknoloji dünyasının lider markalarından Samsung’un “Galaxy Tab 2” tablet bilgisayarını Türkiye’de ilk kez satışa sunuyor.
31 Temmuz’da başlayan ve yılsonuna kadar devam edecek olan kampanyayla; Türk Telekom müşterileri 24 veya 36 ay taahhüt vererek “Samsung Galaxy Tab 2”ye ayda 35TL’den başlayan taksitlerle sahip olabilecek.
Ayrıca kampanyaya katılan müşteriler sınırsız TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmeti’ne de sahip olacaklar. Sınırsız TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmetine ilişkin kullanıcı adı ve parolasını içeren kart “Galaxy Tab 2” ile birlikte müşterilere verilecek. Sınırsız TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmetinden faydalanmak isteyenlerin, 31 Aralık 2012 tarihine kendilerine verilen kazı kazan kartındaki parola ve şifreyi girip hizmeti aktif hale getirmeleri gerekiyor. Sınırsız TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmeti aktif hale getirildikten sonra, 1 yıl boyunca geçerli olacak.
Samsung Galaxy Tab 2 boyutlarına göre piyasadaki en ince gövdeye sahip olmasının yanı sıra hafifliği ve geniş ekranıyla mükemmel bir tablet bilgisayar deneyimi sunuyor. Ayda 35TL’den başlayan fiyatlarla Samsung Galaxy Tab 2 sahip olacak Türk Telekom müşterileri yüksek çözünürlüklü eşsiz ekran keskinliğine sahip bu tablet ile yüksek çözünürlüklü filmler, fotoğraflar izleyebilecek ve programları rahatlıkla kullanabilecek.

“Samsung Galaxy Tab 2’’nin özellikleri

  • 10,1 inç Dokunmatik 81280x800) Piksel Ekran
  • 1 Ghz Çift Çekirdek İşlemci
  • 16 GB Dahili Hafıza+MicroSD Kart Yuvası
  • 3 MP Arka VGA Ön Kamera
  • Android Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi
  • Google Play Store üzerinden binlerce ücretli ve ücretsiz uygulama
  • GPS, Wi-Fi 802,11 b/g/n, BT v3.0
  • 581 gr
  • Tam HD Video Oynatma ve Adobe Flash Desteği
  • Önde konumlandırılmış hoparlör ile yüksek güçlü ses

*Sınırsız TTNET WiFi Kablosuz İnternet Hizmeti’nin 31 Aralık’a kadar müşteri tarafından kullanılmaya başlanmadığı takdirde ise, hizmet otomatik olarak aktifleşecek.

Türk Telekom uzakları yakın ediyor
Türk Telekom milletlerarası görüşmelere ilişkin verileri açıkladı. Türk Telekom verilerine göre 2012’nin ilk 6 ayında milletlerarası görüşmeler her ay daha da yükselerek artış gösterdi. Türkiye’den yurtdışına yapılan aramalar, bu yılın Haziran ayı sonunda Ocak ayına göre %17 oranında arttı. İşte Türkiye’nin yurtdışı muhabbet rakamları:

En çok Almanya’yı aradık
Türkiye 2012’nin ilk altı ayında, Almanya’yı 9 milyon, Fransa’yı 1,9 milyon, Bulgaristan’ı 1,8 milyon, İngiltere’yi 1,5 milyon, ABD’yi 1,3 milyon, Rusya’yı 1 milyon, İran’ı 845 bin, Azerbaycan’ı ise 801 bin kez aradı.

En çok İstanbul, en az Kilis arıyor
Türkiye’den yurtdışına yapılan aramalarda en çok arama yapan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla, Kayseri ve Konya oldu. İstanbul’un Avrupa yakasında oturanlar, Anadolu yakasında oturanlara göre yurtdışını iki kat daha fazla aradı. İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya en çok Almanya’yı, Bursa Bulgaristan’ı, Muğla ise en çok İngiltere’yi arıyor.
Yurtdışını en az arayan iller ise azalan sıraya göre; Ağrı, Gümüşhane, Iğdır, Siirt, Bayburt, Bitlis, Muş, Hakkâri, Ardahan ve Kilis.
Türkiye’den en çok aranan 10 ülkenin sıralaması şöyle (Arama sayısına göre):
Almanya         9 milyon 133 bin
Fransa             1 milyon 898 bin
Bulgaristan     1 milyon 824 bin
İngiltere          1 milyon 578 bin
ABD               1 milyon 298 bin
Hollanda         1 milyon 253 bin
Rusya              1 milyon 43 bin
İran                 845 bin
Azerbaycan     801 bin
İsviçre             768 bin

En uzun Özbekistan ile konuştuk
Arama başına en uzun süre konuşulan ülkeler ele alındığında ortaya ilginç rakamlar çıkıyor. Türkiye’den yurtdışına yapılan aramalarda ortalama konuşma süresi (arama başına) en yüksek 10 ülke sıralamasında Özbekistan, Kanada, ABD, Kırgızistan, Japonya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Karadağ, Macaristan, Singapur ve İngiltere ön plana çıkıyor. Türkiye’den yapılan milletlerarası görüşmelerde ortalama konuşma süresi en yüksek olan ülkeler şöyle sıralanıyor:
Özbekistan                             4 dakika 28 saniye
Kanada                                   3 dakika 59 saniye
ABD                                      3 dakika 56 saniye
Kırgızistan                              3 dakika 55 saniye
Japonya                                  3 dakika 52 saniye
Güney Afrika Cumhuriyeti    3 dakika 45 saniye
Karadağ                                 3 dakika 44 saniye
Macaristan                              3 dakika 42 saniye
Singapur                                 3 dakika 41 saniye
İngiltere                                  3 dakika 40 saniye

Türkiye’de milletlerarası arama sayısı en yüksek 10 il
Türk Telekom verilerine göre 2012 yılının ilk altı ayında Türkiye’de en çok milletlerarası arama yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla, Kayseri ve Konya oldu.

Türkiye’nin en çok milletlerarası görüşme yapan 10 ilinin 6 aylık arama sayısı şöyle
İstanbul (Avrupa)       5 milyon 216 bin
İstanbul (Anadolu)     2 milyon 89 bin
Ankara                                   1 milyon 459 bin
İzmir                           1 milyon 412 bin
Antalya                       1 milyon 47 bin
Bursa                          963 bin
Kocaeli                       496 bin
Muğla                         387 bin
Kayseri                       380 bin
Konya                         293 bin

En konuşkan Tekirdağ, Muğla kısa kesiyor
Türkiye’den yurtdışını en çok arayan 10 il baz alındığında, görüşme başına konuşma süreleri de ilginç sonuçlar gösteriyor. Bir aramada ortalama görüşme süresi bakımından Tekirdağ birinci sırada yer alıyor. Tekirdağlılar görüşme başına ortalama 11 dakika 48 saniye konuşurken, Manisalılar 10 dakika 46 saniye ile ikinci, Kırklarelililer ise 9 dakika 46 saniye ile üçüncü sırada geliyor.

Yurtdışı aramalarda Türkiye’nin en konuşkan diğer illeri de şöyle sıralanıyor
İstanbul (Anadolu)     8 dakika 24 saniye
İstanbul (Avrupa)       7 dakika 47 saniye
Diyarbakır                  6 dakika 40 saniye
Yalova                        6 dakika 19 saniye
Osmaniye                   5 dakika 41 saniye
Muğla                         5 dakika 32 saniye

Türk Telekom’dan hasret gideren kampanya
Türk Telekom, müşterilerinin yurtdışındaki sevdikleri ve tanıdıklarıyla doya doya ucuz konuşabilmeleri için yeni bir kampanya başlatıyor. Hasret bitiren bu kampanyayla bireysel Türk Telekom müşterileri seçecekleri sabit ödemeli aylık 100, 200 ya da 300 dakikalık konuşma paketleriyle, yurtdışındaki sevdikleriyle rahat rahat görüşebilecekler.
Kampanyadan faydalanmak isteyen Türk Telekom bireysel müşterileri 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerinden, ya da Türk Telekom ofis ve bayilerinden başvuruda bulunabilecekler. 31 Aralık 2012 tarihine kadar başvuran müşteriler hiçbir taahhütte bulunmadan 12 ay boyunca seçtikleri paketleri kullanabilecekler.

Kampanyada yer alan paketler şöyle
100 dakika bedava Milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil: 4,90TL
200 dakika bedava Milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil: 8,90TL
300 dakika bedava Milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil: 1,90TL
*Kampanya 1. Kademe ülkeleri görüşmeleri için geçerlidir. 1. Kademe ülkeleri listesi aşağıda yer almaktadır.

KADEME 1 ÜLKELERİ

A.B.D.

ÇEK CUMH.

İRLANDA

MACARİSTAN

A.B.D.(ALASKA)

ÇİN HALK CUM.

İSPANYA

MALEZYA

A.B.D.(HAWAİİ)

DANİMARKA

İSRAİL

NORVEÇ

A.B.D.(PORTO RİKO)

ESTONYA

İSVEÇ

POLONYA

A.B.D.(VİRJİN ADL.)

FİNLANDİYA

İSVİÇRE

 PORTEKİZ

ALMANYA

FRANSA

İTALYA

RUSYA

AVUSTRALYA

GÜNEY KORE

İZLANDA

SİNGAPUR

AVUSTURYA

HOLLANDA

JAPONYA

SLOVENYA

BULGARİSTAN

HONG KONG

KANADA

SLOVAK CUMH.

BELÇİKA

İNGİLTERE

LÜKSEMBURG

YUNANİSTAN

(A.B.D. VE KANADA GSM ARAMALARI 1.KADEME PSTN TARİFESİNDEN ÜCRETLENDİRİLECEKTİR.)

Türk Telekom’un Telefon Kütüphanesi 8 ayda 200 bin kez ziyaret edildi
Yaşadığı topluma değer katmayı amaçlayan Türk Telekom’un Türkiye’ye Değer sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi Türkiye’nin her yerindeki görme engellilere ulaşmaya devam ediyor. Telefon Kütüphanesi’nde Haziran ve Temmuz aylarında en çok kitap dinleyen şehir Erzurum oldu.
Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle görme engellilerin bilgiye daha kolay erişimi için geliştirilen “Telefon Kütüphanesi” ilgi çekmeye devam ediyor. Telefon Kütüphanesi projesi hayata geçtiği günden itibaren 8 aylık sürede 198 bin 530 kez arandı. Bu sürede 1,5 milyon dakikadan fazla sesli kitap hizmeti veren Telefon Kütüphanesi’nin arandığı iller sıralamasında İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Bursa ilk 5’te yer aldı. Görme engellilerin, Türkiye’nin her yerinden ev telefonları üzerinden ücretsiz olarak ulaşabildiği Telefon Kütüphanesi’nde en çok dinlenen eser ise sekiz yüzyıl öncesinden günümüze seslenmeyi sürdüren "Mesnevi’den Seçmeler" oldu.

Temmuz ayında en çok Erzurum’dan arama yapıldı
Telefon Kütüphanesi, Temmuz ayı içerisinde 10 bin 823 kez arandı. 3 bin 721 arama ile Erzurum en çok kitap dinleyen şehir oldu. Erzurum, Haziran ayında da en çok arama yapan il olmuştu. Anadolu illerinde erişim oranını sürekli yükselten Türk Telekom, projenin ana hedefi olan bilgiye erişimde bölgesel ve ekonomik eşitsizliği ortadan kaldırmaya destek vermek için Telefon Kütüphanesi’ni büyütmeye devam ediyor. Telefon Kütüphanesi uygulaması, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veriyor. Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200’den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonu üzerinden faydalanılabilen Telefon Kütüphanesi’nde kullanıcılar, dilediği kitabı seçme kitap içinde ileri geri gidebilme gibi özelliklerden de yararlanabiliyor.

Türk Telekom’dan ücretsiz 444’lü hat kampanyası
Türk Telekom, özel servis numarası olan 444’lü hatları sivil toplum kuruluşlarına (STK) erişim kolaylığı sağlaması açısından ücretsiz olarak sunuyor. Kamu yararına çalışan dernek statüsü taşıyan STK’ler kampanyadan yararlanabilecek. İyi bir kurumsal vatandaş olma bilinciyle hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplum hayatına değer katmayı amaçlayan Türk Telekom, bu amaç doğrultusunda kamu yararına hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına (STK) destek olacak özel bir kampanyaya imza attı. 5253 sayılı Dernekler Kanunu’na göre “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsündeki sivil toplum kuruluşlarının faydalanabileceği kampanya kapsamında 444’lü hatlar çeşitli avantajlarla kullanıma sunuluyor. Özel servis numarası olarak kullanılan 444’lü hatlar için erişim numarası ücreti, bağlantı ve yönlendirme ücretleri almadan hizmet sunacak olan Türk Telekom, bu uygulama ile kamu yararına hizmet sunan STK’ların daha kolay erişilebileceği bir ortam oluşturmayı hedefliyor. Mevcut ve yeni STK müşterilerine sunulan bu hizmet kapsamında arayan numaraların kampanya kapsamındaki 444’lü numaralara yönlendirilmesi de 12 ay boyunca ücretsiz olarak yapılacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen STK’ların 31 Aralık 2012 tarihine kadar Türk Telekom ofislerine başvurması yeterli olacak. (www.turktelekom.com.tr)