TÜTED’den Bakan Binali Yıldırım'a ziyaret

Telekomünikasyon sektöründe kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED)’in Haziran ayında yapılan 14. Olağan Genel Kurulda seçilen yönetim kurulu, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a makamında bir ziyarette bulundu.
Yapılan ziyarette TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu tarafından yeni çalışma döneminde ele alınacak konular ile ilgili olarak Bakan Yıldırım'a bilgi verilerek Türkiye bilişim teknolojileri ve haberleşme sektörünün katlanarak gelişmesi için devlet, sektör temsilcileri ve STK’ler işbirliğinin gerekliliği ve öncelik verilmesi gerekilen konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu, “Bakanlığımızın ülkemiz telekomünikasyon sektörünün küresel rekabet ortamında eşik atlamasına yönelik faaliyetlerini memnuniyetle takip ediyoruz. Telekomünikasyon sektöründeki tüm alt grupları bünyesinde bulunduran TÜTED, sektörün tüm paydaşlarının, ulusal ve uluslararası ARGE ve ticarileşmeye dönük işbirliği olanakları geliştirebilmeleri ve ara eleman kalitesinin yükselmesi sonucu istihdam olanaklarının genişletilmesi gibi çalışmalarını sürdürüyor. Ziyaret esnasında sektörümüzün gelişmesine yönelik yürüttüğümüz güncel çalışmalar hakkında Bakanımıza bilgiler sunduk. Yapılan çalışmaların karşılığını kısa süre içinde görmeyi umuyoruz” şeklinde konuşurken Bakan Yıldırım, ziyaretten memnuniyetini dile getirdi.