Serpil Timuray rehberliğinde hazırlanan "evarkadasın.com" Türk projesi, "bu gençlikte iş var!” yarışması’nda ikinci oldu

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın rehberliğinde, Bahçeşehir ve Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin hayata geçirdiği "evarkadasin.com" Türk projesi, TÜSİAD’ın genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği "Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ikinci oldu. Öğrenciler, ödül olarak 5 bin TL ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti kazandı.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından hayata geçirilen “Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında, Bahçeşehir ve Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray rehberliğinde hayata geçirdiği “evarkadasin.com” Türk projesi ikincilik elde etti. Üniversite gençliğinde farkındalık yaratmak ve girişimcilik potansiyelini desteklemek hedefiyle hayata geçirilen “Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasına öğrenciler, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ve Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram’ın liderliğinde hazırlandı. Öğrenciler, ödül olarak 5 bin TL ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti kazandı.
TÜSİAD’ın girişimleriyle, tüm Türkiye'deki üniversite gençlerine yönelik olarak hayata geçirilen “Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında bu yıl, iyi iş fikirlerine paralel olarak sürdürülebilirlik ve istihdam ilişkisi öğrenciler tarafından ele alındı. Yarışma süresince öğrenciler, iş dünyası ile yakın temas halinde çalışma, liderlerin tecrübelerinden yararlanma fırsatı buldular. 48 üniversiteden 154 projenin katıldığı yarışmada eleme sürecinin ardından 15 proje belirlendi. Öğrenciler, TÜSİAD üyelerinin koçluğunda projelerini geliştirdiler.
Yarışmanın birincisi rehberliğini Limak Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir'in yaptığı, ODTÜ'lü öğrencilerin hayata geçirdiği "Ağır Metal Çöpleri" projesi olurken, rehberliğini Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun'un yaptığı Ankara Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı "Çevre Dostu Plastikler" projesi birinci mansiyon ödülüne, Doğan TV Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Yalçındağ Doğan rehberliğinde Marmara, ODTÜ ve Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından hayata geçirilen "Gençlik Radyosu Ekibi" projesi ise ikinci mansiyon ödülüne layık görüldü.