Ağ çözümlerinde maliyet avantajı

 

HP Türkiye ağ çözümleri grubu olarak, sahip oldukları 360 derecelik teknoloji öngörüsü ile Türkiye ağ çözümleri pazarında oyunun kurallarını değiştirmeyi hedefliyor.
2 Kasım Cuma günü, The Game’de düzenlenen toplantıda konuşma gerçekleştiren HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar, HP Türkiye Ağ Çözümleri Grubu olarak, sahip oldukları 360 derecelik teknoloji vizyonu ile Türkiye ağ çözümleri pazarında oyunun kurallarını değiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Ersin Uyar, bu vizyonun, kurumlara sağladıkları ‘Kurulum-Kullanım-Yönetim’ kolaylığı ile hayat bulduğunu ifade etti.
Uyar, “HP Türkiye olarak, geliştirdiğimiz teknolojiler, tecrübeli ekiplerimiz ve güçlü iş ortaklarımızla bugün Türkiye’de ağ çözümleri oyununun kurallarını değiştiriyoruz. HP Türkiye ağ çözümleri grubu, sektöre yeni bir teknoloji standardı getirerek rekabet ortamını farklılaştırıyor” dedi.
 
Tek marka ve çözüme bağlı kalmadan ağınızı yönetin
HP Türkiye, Türkiye’deki teknolojik dönüşümün temellerini, ağ çözümlerindeki dönüşüm ve yeniliklerle güçlendiriyor.
Ersin Uyar, “Kurumlara tek seçeneğe ve tek markaya bağlı kalmak zorunda olmadıkları çözümler sunuyoruz. Böylece, tüm çözümlerimizde kurulum, kullanım, yönetim kolaylığı sağlarken, bir yandan da toplam sahip olma maliyetlerinde yüzde 60’ın üzerinde avantaj sunuyoruz. Günümüzde ağ sistemleri; kurulması ve kullanılması son derece zor olan karmaşık yapılardan oluşuyor. Bu da iş süreçlerini yavaşlatarak maliyetlerin artmasına sebep oluyor. Kurumlar ise ağ altyapılarında düşük performans, güvenlik riskleri ve veri kaybı gibi dezavantajlardan kurtulmak istiyor. HP’nin öncülük ettiği esnek ağlar ve uygulama sanallaştırma teknolojileri, sektöre yeni bir denklem getiriyor ve pazardaki taşları yerinden oynatıyor. HP, kurumların yazılım uygulamaları ve hizmetlerinin gücünden yararlanmasını sağlıyor. Bu da veri merkezinde sağlamlaştırma sağlayarak sistemi basitleştiriyor, kurumlara esneklik kazandırarak toplam edinme maliyetlerini azaltıyor” diyerek sözlerini noktaladı.
 
HP, ağ çözümleri gelişimini yıldan yıla arttırıyor
Küresel olarak, HP ağ çözümleri grubunun 2012 mali yılı 3. çeyreğinde yıldan yıla yüzde 6 büyüdüğüne dikkat çeken Ersin Uyar, bu büyümeyle ilgili detaylı rakamları da paylaştı. Uyar, “HP Ağ Çözümleri, kurumsal yerel ağlarda 2011’de lider olarak konumlanmış bulunuyor. 2012 yılında ise, bulut bilişim ve mobiliteye öncülük ederek, kablolu-kablosuz yerel ağlarda da sektör lideri olduğumuzu görüyoruz. HP’nin ethernet anahtarlarındaki pazar payı da buna bağlı olarak hızlı bir artış gösteriyor. Yalnızca iki markanın yüzde 10’un üzerinde paya sahip olduğu bu kategoride HP olarak 2011 yılında yüzde 11,5 payla konumumuzu güçlendirdik. HP ağ çözümleri, son 11 çeyrekte kesintisiz olarak büyümeyi sürdürüyor.”
 
18 ayda 1000’den fazla kurumsal ağ müşterisi
Ağ anahtarlarında bütünleşik altyapılar ve ağ sanallaştırma başta olmak üzere, veri merkezi sağlamlaştırma gücünden yararlanan HP, bağlantı noktası sayısı itibariyle yüzde 18 pazar payıyla ikinci sırada bulunuyor. HP, özellikle Çin pazarında yüzde 30 payla ağ anahtarlarında pazar lideri olarak konumlanıyor. HP ağ çözümleri, kablolu-kablosuz ağ bütünleştirmesinde de önemli ilerleme kaydederek, gelirlerini yüzde 6,4, sevk edilen birim adedini ise yüzde 11,9 oranında artırdı. HP’nin yönlendirici kategorisinin pazar payı ise son üç yılda yüzde 3 büyüdü. HP, yönlendirici üzerinden hem ağ güvenliği hem de ses hizmetleri sağlayarak ileri teknolojileri kurumların kullanımına sunuyor.