Sanal yaşam koçunuz: Bilkom

 

1984 yılından bugüne müşterilerine en teknoloji ulaştıran Bilkom, yenilikçi stratejileri ile değer yaratmaya devam ediyor.
Yenilikçi teknolojiler ile bireylerin ve kurumların sayısal yaşam ve kalitelerini artırmayı hedefleyen Bilkom, standartlarını yükselterek müşterilerine sunuyor. Bilkom’un sağlamış olduğu yeni ürün ve hizmetler insanların hayatlarında büyük avantajlar yaratıyor. Sayısal çağı renklendiren Bilkom, satışa sunduğu ürünleri iki yıl garanti kapsamında ve güvencesinde kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Yüksek tecrübe
Bilkom, dünya lideri markaların ülkemizdeki tüm pazarlama, satış, kanal geliştirme ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürüyor. Senelerin vermiş olduğu bilgi birikim sayesinde gençlerden profesyonellere kadar toplumun her kesimine ulaşan Bilkom, üstün teknolojileri kullanıma sunuyor. Temsil ettiği markaları en iyi şekilde tanıtan Bilkom, sunmuş olduğu ürünler yönelik vermiş olduğu iki yıllık garanti ile müşterilerine güven aşılıyor. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma politikasıyla hareket eden Bilkom, ürünlerinde oluşan herhangi bir arızayı orijinal yedek parça ve aksesuarlar ile karşılıyor. 7’den 77’ye sunmuş olduğu satış sonrası destek sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan Bilkom, başarılı bir dağıtıcı olmanın çok ötesine kendini taşıyor.

Geniş satış ve servis ağı
Türkiye genelinde geniş satış ve servis ağına sahip olan Bilkom, her biri farklı alanlarda sertifikalı Apple, Adobe, Graphisoft yetkili satıcıları sayesinde katma değerler yaratıyor. Konusunda uzman personel sayesinde sunulan ürün ve hizmetler en doğru şekilde kullanıcılara ulaştırılıyor. Çağımızda giderek önemi artmakta olan sayısal yaşam için çok önemli başarılar bu sayede sağlanmış oluyor. Yenilikçi teknolojiler sunulan satış sonrası destekler ile geliştiriliyor. Çeşitli ürün yelpazesine sahip olan Bilkom, satış sonrasında vermiş olduğu destekler sayesinde başarısını taçlandırıyor. Sunulan çağrı merkezi hizmetleri ile sunulan ürün ve hizmetlerin sorunlarına hızlı geri dönüşler sağlanıyor. Günümüzde hızla artmakta olan kullanıcı ihtiyaçları Bilkom tarafından her alanda karşılanıyor.

Katma değerli dağıtıcı
Sayısal yaşam koçu öngörüsü ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en hızlı, pratik ve verimli bir şekilde karşılayarak büyük faydalar sağladıklarını belirten Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, Bilkom’u şu sözlerle tanımlıyor: “Bilkom tarafından temsil edilen tüm markalarımız ve çözümler, Bilkom güvencesiyle Türkiye'nin her köşesinden yüksek hizmet kalitesi ve çeyrek asrın tecrübesiyle sunulmaktadır. Geniş bir servis ağı üzerinden markalarımız için verdiğimiz teknik destek hizmetlerinde ise müşteri memnuniyetinden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dağıtıcısı olduğumuz Apple, Adobe ve Graphisoft gibi dünyaca kalitesi sınanmış markalarla birlikte, özel sektörden kamu kuruluşlarına, eğitim kurumlarından görsel ve işitsel tasarım şirketlerine kadar birbirinden farklı alanlarda çözümler sunarken; katlanarak büyüyen başarımızı, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem, yenilikçi çizgimiz ve “Dijital Yaşam Koçu” öngörümüz ile hemen her platforma yaymaya devam ediyoruz.”
25 yılı aşkın zamandır Türkiye’ye dünyanın en yenilikçi markalarını Türk kullanıcıları ile buluşturduklarını belirten Bilkom Pazarlama İletişimi Müdürü Azade Çerkezoğlu Çavuş, “Özellikle bu etkileşim platformu sayesinde Apple kullanıcılarına Türkçe kaynak yaratarak ürünlerin ne kadar kolay kullanılabilir olduğunu ve kullanım tüyolarını anlatmayı hedefliyoruz. Bilkom, yalnızca bir dağıtıcı firma olmanın ötesine geçerek son yıllarda gerçekleştirdiği sektör eğitimleri, organizasyonlar ve bilgilendirmeler ile aslında tam bir “platform” şirket. ‘Dijital Başkent’, ‘Dijital Ege’ gibi etkinlikler ve özellikle kamu, eğitim, mimarlık sektörlerine yaptığımız doğru ve karlı sayısallaşma yöntemlerine dair anlatımlar bize gösterdi ki, aslında ihtiyaç çok temelde başlıyor. Türk insanı, teknolojiye çabuk uyum sağlıyor ancak teknolojiyi belirli bir seviyede kullanıyor. Bizim amacımız ise, sayısal teknolojilerin gerek özel gerekse iş yaşamında daha verimli nasıl kullanabileceğine dair daha derinlemesine ancak keyifli bir bilgilendirme platformu sunmak. Örneğin iş dünyası, toplantı masraflarını çok basit bir sayısal yaklaşımla çözebileceğini henüz bilmiyor. Adobe’yi yalnızca reklam ajansları kullanır sanıyoruz ancak Adobe Connect diye bir programın sanal toplantı yapmak için çok kolay kullanılan harika bir program olduğunu ne kadarımız biliyor? Ya da iPhone’da, iPad’de veya Mac’lerde bulunan standart Apple uygulamalarından Face Time sayesinde dünyanın herhangi bir yerinden tek bir tıkla sevdiklerimizle ücretsiz görüntülü konuşabileceğimizi?” diyerek sözlerini noktaladı.

dijitalyasamkocu.com
Birbirinden değerli iş ortaklarına sahip olan Bilkom, müşterilerini artan taleplerine hızlı cevaplar verebilmek adına her geçen gün ekosistemini daha da genişletiyor. Yeni teknoloji ürünlerinde kullanım kolaylığı ve verimlilik sürekli artıyor. Bu ihtiyaçların karşılanması, kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Kendi kalitesini sürekli arttırmak hedefinde olan Bilkom’da müşterileri için geliştirmekte olduğu yenilikçi çözümler ile göz dolduruyor.
Bilkom’un hayata geçirmiş olduğu ‘Dijitalyasamkocu’ Net kapısı kalite güveni açısından büyük bir örnek teşkil ediyor. Kullanıcıların hizmetine sunulan Net kapısı aracılığı sayesinde, Bilkom yetkili satış noktalarından alınan ürünlere dair Türkçe videolar ile anlatımlar bulunabiliyor. Oluşturulan sitede yer alan; İzle öğren, Dijital Yaşam Koçları, Eğlencelik, Sizden Gelenler ve benzeri alt kategoriler aracılığı ile birbirinden değerli bilgilere erişebiliyorsunuz.
Türkiye’nin sayısal yaşam koçu Bilkom, dünyanın önde gelen teknoloji markaları Apple, Graphisoft ve Adobe’un Türkiye çapında dağıtımını yaparken, geniş bir kullanıcı müşteri kesimine katma değerli hizmetler sunuyor. Bilkom, en son olarak bu hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek İnternet ortamında DYK (Dijital Yaşam Koçu) Net kapısında kullanıcılarına hizmetler sunuyor. Bilkom güvencesiyle satılan tüm Apple, Adobe ve Graphisoft müşterilerinin hayatını kolaylaştıran özelliği ile bu Net kapısı, kullanıcıların kendi ürünleriyle ilgili Türkçe kaynaklara daha hızlı erişmesini sağlarken, DYK Forum alanıyla Bilkom güvenceli ürün kullanıcılarının paylaşımda bulunabileceği bir sosyal ortam olma işlevini de üstleniyor.

Sürekli yenilenen içerik
Sürekli yenilenen içerikleriyle Apple, Adobe ve Graphisoft ürünlerinden herhangi birine sahip olan kullanıcıların tiryakisi olacağı DYK platformunda Bilkom ürünleri hakkında bilgi edinmeyi kolaylaştıran araçlar ve bölümler yer alıyor. Örneğin, platformdaki “izle-öğren” bölümü, videolar ile anlatıldığı için kullanıcılar hem zamandan kazanıyor, hem de görsel anlatım akılda kalıcı bir etki sağlıyor. DYK platformunda Mac, iPad gibi Apple, tüm Adobe ve Graphisoft ürünlerine dair tamamen Türkçe hazırlanan videoların dışında, ‘Dijital Yaşam Koçları’nın’ bilgi paylaşımları, eğilim anlatımları ve kısa kısa makaleler de bulunuyor. Ayrıca, bu platformda, yer alan indirilebilir dosyalar da özellikle sektörler ve kurumlar için zaman zaman hayat kurtarabiliyor.
‘Dijital Yaşam Koçu’ (DYK) platformunun site haritasında videolar (Eğitim Videoları, Eğlencelik Videolar, Kullanıcı Videoları, DYK Videoları gibi), eğilimler, destek (Çevrimiçi Canlı Ürün Destek), kurumsal ve sektör çözümleri yer alıyor.
Oldukça zengin içeriği ile dikkat çeken platformda üyelerin paylaşımda bulunabilecekleri bir DYK Forum alanı da var. Bilkom kullanıcıları, platformun forum alanında, yöneticinin açtığı tartışma konularına katılabiliyor. Aynı zamanda, konu belirleyip, tartışma başlatabiliyor; tecrübelerini paylaşabiliyor. Bilkom markalarının kullanıcıları bu sayede seslerini tüm platformdaki üyelere duyurabiliyor ve yorumlar doğrultusunda bilgileniyor.
(www.dijitalyasamkocu.com) İnternet adresinden erişilen DYK Net kapısına giriş yapabilmek için, “Bilkom Güvenceli” bir Apple, Adobe ya da Graphisoft sahibi olmak yeterli. Ürünlerle birlikte verilen “anahtar şifre” ile Net kapısına kayıt gerçekleştirilebiliyor. Ya da Net kapısının şifresini temin etmek için, (destek@bilkom.com.tr) adresine talepte bulunmak yeterli oluyor.