Ernst&Young, insan kaynaklarını Workcube ile yönetecek

 

Dünyanın en büyük danışmanlık firmalarından Ernst&Young, Türkiye Ofisi İnsan Kaynakları operasyonlarını yönetmek üzere Workcube ile anlaştı.
Türkiye’nin ilk %100 WEB tabanlı kurumsal bilgi sistemi Workcube’ün işletmenin bütününü yönetmek üzere tasarlanmış Enterprise Business Portal Çözümü’nün bir parçası olan ve bağımsız olarak da alınıp kullanılabilen Workcube HR Çözümü, Ernst&Young’da kullanıma alınıyor. Web tabanlı Workcube HR Çözümü ile Ernst&Young, İnsan Kaynakları yönetiminde bütünleşik ve çevrimiçi platformda iş yapma ve yönetme imkanına kavuşacak.
Workcube’ün öne çıkan özelliklerinden olan kullanıcı sınırsız lisanslama modeli ile firmaya sunulan IK çözümü sayesinde firma, yaklaşık 1000 çalışanın tamamının self servis işlemlerle insan kaynakları bölümüyle etkileşim kurmasını sağlayacak. Organizasyonel Planlama ile başlayacak IK e-Dönüşüm projesi kapsamında şirketin 1000 çalışanına ait tüm organizasyon bağlantıları sistem üzerine tanımlanarak, çok katmanlı görsel organizasyon şemaları alınabilecek.
Ernest&Young, İnsan Kaynakları e-Dönüşüm projesinde hayata geçirilecek Workcube HR Çözümü içerisinde Kariyer Net kapısı Yönetimi, İntranet, Organizasyon ve Rol Planlama, E-Profil, e-Hesap, İşe alım, Bordro, Self servis uygulamaları, 360 derece Performans Yönetimi ve PDKS uygulamaları yer alıyor.
Ernst&Young, İnsan kaynakları e-dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte insan kaynaklarına ait tüm işlem ve verileri tek merkezden çevrimiçi olarak yönetebilir ve tüm operasyonlarını raporlayabilir hale gelecek.

Ernst&Young İnsan kaynakları e-dönüşüm projesinde yer alan uygulamalar
e-Profil: Workcube E-Profil yönetiminde çok detaylı çalışan bilgi ekranları sayesinde IK yöneticileri çalışanların; fotoğraflarından kimlik bilgilerine, eğitim bilgilerinden hobilerine, ücret bilgisinden hedeflerine, ödüllerinden disiplin işlemlerine kadar çok sayıda bilgiye tek ekran üzerinden anında ve kolayca erişebilecekler.
İşe Alım: İşe alım uygulamalarını da Workcube üzerinden yönetecek olan firma, tüm çalışanlarına ait CV’leri detaylı şekilde arşivleyebilecek. Workcube’ün HR’ın içerisinde yer alan Kariyer Portal uygulaması ile firmalarına ait kurumsal Kariyer Net kapıları sitelerini de oluşturabilecekler. HR çözümü ile tümleşik çalışan Kariyer Portal’de sistemde tanımladıkları tüm eleman ilanlarını yayınlayabilecekleri gibi, sistem üzerinden gelen CV’leri detaylı filtreleme yapısıyla niteliklerine göre tarayabilecekler.
Bordro Uygulamaları: Toplam 1000 çalışanı olan firma, Workcube Bordro uygulaması ile bu kişilerin maaş bordrolarını ve tüm resmi bildirimleri takip edilebilecek ve kullanıcı dostu ekranlar sayesinde çıktılarını alabilecek ve tüm bu işlemleri kolayca yönetebilecekler.
İntranet uygulamaları: Workcube’ün firmalara iletişim yönetiminde büyük kolaylık sağlayan İntranet uygulaması ile firma, kalite politikaları başta olmak üzere, makale, etkinlik vb. şirketin tüm kurumsal duyurularını sistem üzerinden yetki bazlı ilgili personeli ile paylaşabilecek.
Yine Intranet Modülü’nde yer alan ‘Forum’ uygulamasıyla, yöneticilerin veya çalışanların ayrı veya bir arada herhangi bir konu üzerine görüşlerini paylaşıp, tartışabilecekleri bir platform yaratılarak kurum içi iletişimin güçlendirilmesi sağlanacak.
Çalışanlar için self servis uygulamalar: Workcube HR Çözümünün çalışanlar için kurgulanan Self servis ekranları sayesinde tüm kullanıcılar, kendilerine atanan şifreler sayesinde sisteme erişerek izin, personel talebi, eğitim harcamaları, satın alma talep ve harcamaları, avans gibi taleplerini kendileri oluşturabilecekler.
360 Derece performans Yönetimi: Projede hayata geçecek diğer bir uygulama performans uygulaması. Workcube Performans uygulamasıyla Ernst&Young, tüm çalışanlarının 360 derece performans yönetimini hedef ve yetkinlik bazlı oluşturacağı formlarla yönetebilecek.

Workcube
%100 Web Teknolojisine Sahip En Kapsamlı Kurumsal Bilgi Sistemi Workcube E-İş Sistemleri A.Ş. tarafından geliştirilen Workcube, tüm bilgi, kaynak ve iş süreçlerini tek bir merkezden, gerçek zamanlı, self-servis takip edilebilir hale getiriyor. Workcube tüm ERP, CRM, SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi), İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje yönetimi, Kurumsal Performans Yönetimi, Eğitim yönetimi fonksiyonlarını ve iletişim araçlarını kapsayan fonksiyonelliğe ve modülerliğe sahip durumda. (www.workcube.com)

Ernst&Young
Ernst & Young bağımsız denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideri konumunda. Dünya genelinde toplam 141,000 çalışana sahip Ernst & Young, her biri ayrı birer tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e ("EYG") üye firmalardan oluşan küresel bir organizasyon olup, tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmakta. Ernst & Young, Amerika, EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan, Afrika), Asya-Pasifik ve Japonya olmak üzere 4 ayrı bölge çatısı altında hizmet vermekte.