Etstur’un seçimi Bircom güvenceli Xpeech SIP DECT’i oldu

 

Etstur bu sayede kablolama maliyetlerini sıfırlarken, çalışanlarını da mobil haberleşmenin özgürlüğüne ekonomik olarak taşımış oldu.
Türkiye’nin lider tur operatörü Etstur, ofis içinde mobil olarak görev yapan çalışanlarının haberleşme ihtiyaçlarını karşılamak üzere, SIP DECT çözümü olarak Bircom güvencesiyle sunulan Xpeech’i tercih etti. Kablolama maliyetlerini sıfırlayan Etstur, yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alana yayılan binalarını tamamen DECT kapsama alanına alarak, çalışanlarını mobil haberleşme özgürlüğüyle ekonomik olarak taşımış oldu.
Etstur’un haberleşme altyapısını yenileme çalışmaları kapsamında IP santrallere geçme kararı aldıklarını belirten Etstur Alternatif Kanallar Bilgi İşlem Sorumlusu Ercan Ülger, bu süreçte SIP DECT çözümü olarak güvenli, yüksek performanslı ve dikkat çekici fiyat performans oranına sahip Xpeech SIP DECT ile tanıştıklarını söyleyerek şunları söyledi: “Etstur olarak iki ofis binası ve bir de mağaza olmak üzere üç farklı yörede hizmet veriyoruz. Her katı 300 metrekare büyüklüğe sahip dört katlı ana binamızın yanı sıra, 100’er metrekarelik beş katlı diğer binamız ve 200 metrekarelik mağazamızla birlikte toplam çalışma alanımız 2 bin metrekareye yaklaşıyor. 300 çalışanımızın 20’si görevleri gereği binalar arasında sürekli hareket halinde bulunuyor. Daha önce kullanmakta olduğumuz sayısal santrala bağlı geleneksel DECT çözümü, bu kadar geniş bir alanı kapsamakta yetersiz kalıyor ve bu da çalışanlarımızın haberleşme ihtiyaçlarını sınırlıyordu. Üstelik bu tür sistemlerde kullanılan kablolamanın gerek maliyeti gerekse bakım/onarım ücretleri önemli bir gider kalemi de oluşturuyordu.”

Geniş kapsama alanı ile gelen özgürlük
Xpeech SIP DECT’in IP santrala kolayca tümleşik edildiğini vurgulayan Ülger, “Bütünleşme sürecinde herhangi bir sorun yaşamamış olmak, Xpeech tercihimizin ne denli doğru olduğunu henüz ilk adımda bize kanıtladı. Geleneksel DECT sistemlerle kıyaslanamayacak ölçüde geniş kapsama alanı sayesinde ofis içinde mobil halde bulunan çalışanlarımıza her zaman ulaşabiliyor olmak verimlilik artışını da beraberinde getirdi. GSM giderlerimiz de önemli ölçüde azaldı. Basit ve kullanışlı arayüz sistemin yönetimini kolaylaştırırken, ergonomik, hafif ve sağlam el terminalleri de çalışanlarımızın büyük beğenisi kazandı. Tüm bunlara ek olarak, ürünün yarım yüzyıla yaklaşan bir deneyime sahip bulunan Bircom güvencesi ile sunulması da tercihimizi şekillendiren diğer bir etken oldu” dedi. Etstur gibi alanında lider bir kuruluşun Xpeech SIP DECT’i seçmesinin mutluluk verici olduğunu kaydeden Bircom Başkanı Burçin Bircanoğlu, “HD ses kalitesini, tek şarjla bir haftaya yakın konuşma süresi ile birleştiren Xpeech SIP DECT, gerek baz istasyonu gerekse el terminallerinin estetik görünümü ile modern ofislerin şık görünümü tamamlayan, benzersiz fiyat/performans oranına sahip bir ürün. Ofisin büyüklüğüne ve çalışan sayısına göre ölçeklenebilir yapısı sayesinde ileriye dönük iletişim yatırımları için de önemli avantajlar sunuyor. Ayrıca Wi-Fi dostu RF teknolojisine sahip olması, günümüz ofislerinde çok sayıda bulunan kablosuz cihazların hiçbir kesinti olmaksızın çalışmalarını sağlıyor” diye konuştu.

Ergonomik el terminali, hafif ve dayanıklı baz istasyonu
Kolay kurulum ve yönetim özellikleriyle dikkat çeken Xpeech SIP DECT sisteminin el terminali, modern ve ergonomik görünümüyle ofislerin şıklığını tamamlamanın yanı sıra hafif yapısıyla da taşınabilirliği artırıyor.
Xpeech SIP DECT’in hafif ve dayanıklı yapıya sahip olan baz istasyonu, DECT GAP standardında kapalı alanda 50, açık alanda ise 300 metreye kadar kapsama alanı ile her tür ofis yapısında kesintisiz iletişimin kapılarını açıyor. 200 el terminalinin kaydedilebildiği sistemin 10 kanallı baz istasyonu, bu terminallerin kabloya gerek olmadan, kullanıcı dostu arayüzü ile çok kolay bir şekilde güncellenebilmesini de sağlıyor.
Aynı ağda 40’a kadar baz ünitesi kullanmayı sağlayan, ölçeklenebilir ve birden fazla baz istasyonu yönetici (master) seçmeye olanak veren yedekli yapısı ile olası bir arıza durumunda bile kesintisiz haberleşme sunan ürün, Wi-Fi dostu RF teknolojisine de sahip. Böylece, Xpeech SIP DECT sistemi, kablosuz hiçbir cihazın çalışmasına engel olmadan konumlandırılabiliyor.