ASUS PadFone 2 ile hayatı öngörülü yaşayın


 

 

İnanılmaz pil ömrü olan dört-çekirdekli akıllı telefon ile daha ince, daha hafif PadFone 2 Station, en üst düzeyde mobil esneklik sunuyor.
Yeni sanal çağın küresel liderlerinden ASUS, PadFone 2 telefonunu tanıttı. Başarılı PadFone’un Android akıllı telefon ve şarj ünitesine takılabilir tablet birleşimine dayanan PadFone 2, daha yüksek özelliklere sahip dört-çekirdekli, LTE-donanımlı bir akıllı telefon ile tümüyle yeniden tasarlanmış bir tablet bilgisayardan oluşuyor.
ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih, İtalya Milan’da düzenlenen bir basın toplantısıyla PadFone 2’yi dünya medyasına tanıttı. Shih, “‘Design Thinking’ felsefemizle yenilik yapmaya dair hiç bitmeyen arzumuz, bize PadFone 2’yi yaratma gücü verdi. Çok güzel, hızlı ve en iyisi de sezgisel bir cihaz,” dedi.
PadFone 2, PadFone 2 Station’a takılıp hafif ama tam donanımlı 10,1 inç tablet bilgisayar olabilen, sektörün öncüsü özelliklere sahip bir 4,7 inç Android akıllı telefon. Hem tablet bilgisayar hem de telefon konumlarını desteklemek için uygulamalar sorunsuz bir şekilde anında yüklenebiliyor ve akıllı telefon ile tablet ekran ebatlarına arasında hemen geçiş yapabiliyor.

Genişlet ve şarj et
ASUS’un dünyaca ünlü “Design Thinking” felsefesi, PadFone 2 Station’ın kalınlığını ve ağırlığını önemli ölçüde azalttı. PadFone 2 ile PadFone 2 Station’ın toplam ağırlığı sadece 649 gr. ve şu an piyasadaki mevcut çoğu tablet bilgisayardan daha hafif. Şarj-yükleme ünitesi, yalnızca tek bir hızlı adımda kullanılabilecek şekilde yeniden tasarlandı. PadFone 2 ayrıca ekran boyutunu 4,7 inçe çıkardı; buna karşılık kalınlığı ve ağırlığı azaltılarak zarif bir model görünümü aldı; en kalın noktası 9 mm ve sadece 135 gr.
Pil ömrü de müthiş. Daha yüksek kapasiteye sahip PadFone 2 2140mAh pil, 16 saate kadar 3.Nesil (3N) konuşma süresi ve 13 saate kadar Wi-Fi Web taraması sağlarken, PadFone 2 Station’ın 5000mAh pili 36 saatlik konuşma süresi veriyor. PadFone 2 Station’ın içinde pili ayrıca, dock ünitesine yerleştirilmiş PadFone 2’yi üç kez şarj edebilecek kapasiteye sahip.

Süper telefon, süper performans
2 GB RAM’a sahip 1.5GHz Qualcomm Snapdragon S4 dört-çekirdekli işlemci, PadFone 2 performansının hem akıllı telefon hem de tablet bilgisayar konumlarında inanılmaz bir performans göstermesini garantiliyor. Yeni 4,7 inç (1280 x 720) piksel HD Super IPS+ ekran, çizilmelere dayanıklı Corning Fit Cam kullanıyor ve çarpıcı açık hava görüntüler için çok geniş görüş açıları ile 550 nit parlaklığa sahip doğru renklerde net, detaylı görüntüler sunuyor.
Yeni 13-megapiksel yüksek performans kamera, hiç örtücüyle ilgili hiçbir gecikme (shutter lag) yaşanmaksızın olmaksızın muhteşem detaylı görüntüler yakalıyor. Patlama seçeneği saniyede çok hızlı biçimde altı çekim yaparak 100 kareye kadar çekim yapabiliyor. Ayrıca eşzamanlı olarak 30fps’de 1080p HD veya 60fps’de 720p HD video kaydı yapabiliyor. Düşük ışık performansı da f/2,4 genişliğinde diyafram açıklığıyla ve özel imaj sinyal işlemcisiyle artırılıyor. Hem PadFone 2 hem de PadFone 2 Station, ASUS SonicMaster teknolojisi ve Technical GRAMMY Ödülü’nü alan Wave ses ayarı sayesinde mükemmel ses kalitesine de sahip.

Paylaşmak kolay, saklamak kolay
64GB’a kadar olan kapasitesi ve ASUS WebStorage’ın iki yıl ücretsiz sunulan 50GB kapasitesi ile PadFone 2 veri saklamak için sonsuz olasılıklar sunuyor. NFC kullanıcıların İnternet sayfalarını, rehberlerindeki kişileri ve Play Store’daki kullanıcı önerilerini paylaşmaya imkan sağlarken, bağlantılı olduklarında PadFone 2 hafızası PadFone 2 Station tarafından kullanılabildiği için cihazlar arasında veri senkronizasyonu yapmak da artık geçmişte kaldı. Akıllı telefon ile tablet arasında mobil veri bağlantısının paylaşılması ayrıca her iki cihaz için tek veri planına ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Ayrıca 42Mbit/s DC-HSPA+ ve 100Mbit/s LTE desteği de süper-hızlı İnternet taramasına ve dosya indirmeye imkan sağlıyor.
PadFone 2 ayrıca yeni bir SuperNote uygulama sürümüne de sahip. Bu uygulama; el yazısı notları anında birden fazla dilde, düzenlenebilir metinlere dönüştürüyor. Anlık Çeviri aracı, bir e-postadaki, İnternet sayfasındaki ya da uygulamadaki her türlü kelime, deyim ya da cümleyi, üçüncü bir çeviri aracına ihtiyaç duymadan anında çeviriyor.
PadFone 2 Aralık ayının sonundan önce Avrupa’da (Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya ve İsveç) ve Asya’da (Hong Kong, Hindistan, Japonya, Malezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve B.A.E) satışa sunulacak.