Dünya çapında satış rekorlarına imza atan Galaxy ailesinin en yeni üyesi Note II Türkiye’de


 

Benzersiz özellikleriyle yaratıcılıkta sınır tanımayanlara ilham verecek Galaxy Note II Türkiye’de satışta.
Samsung Electronics Türkiye, yaratıcılığa ilham kaynağı olan yeni GALAXY Note II’nin Türkiye pazarına sunulmasını, 16 Ekim Salı günü yaptığı etkinlik ile tanıttı. Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong’un ev sahipliğinde, akıllı telefon pazarına ilişkin değerlendirmelerin de paylaşıldığı 360’da gerçekleşen davette Okan Bayülgen yaptığı ürün sunumunun ardından Candan Erçetin sahne aldı ve sonrasında ise Masked Magician’ın özel gösterisi konukları büyüledi.
Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong; “Yaratıcılığa ilham verecek yeni GALAXY Note II’yi Türkiye pazarına sunmaktan gurur duyuyoruz. Bundan bir sene önce Galaxy Note ile pazarda yepyeni bir segment yarattık ve inanılmaz ilgi gördük. Şimdi Galaxy Note II’nin benzersiz özellikleriyle mobil telefon pazarını bir kere daha değiştireceğiz.
Sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Interbrand’in her sene hazırladığı “En İyi Küresel Markalar Raporu”’nun “bu seneki raporunda 9. sırada yer aldıklarını belirten SungYong Hong, “Geçtiğimiz sene Samsung’un marka değeri rekor düzeyde artarken, şirket tarihinde bugüne kadarki en yüksek dereceyi alarak, “Samsung” adını En İyi 10 Global Marka listesine yazdırdık. Rapora göre, Samsung’un marka değeri geçen seneye göre yüzde 40 artarak 23,4 milyar dolardan 32,9 milyar dolara çıktı ve Samsung’un marka değerindeki artış sektör ortalamasının da çok üzerinde gerçekleşti ve 32,9 milyar dolar tahmini marka değeri ile 9. sırada yer aldık” diye konuştu.
GALAXY Note II ile akıllı telefon pazarındaki liderliği daha da pekiştirmeyi hedeflediklerini belirten Hong; Ağustos ayı itibari ile akıllı mobil telefon pazarında % 49,3, genel telefon sektöründe ise da %44,1’lik pay ile liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu sene sonunda yine bir rekora imza atarak dünya çapında toplam 400 milyon adet mobil telefon satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Mükemmel görüntüleme deneyimi
GALAXY Note II’nin sahip olduğu 5,5 inç (140,9 mm) HD Super AMOLED ekran, kristal berraklığında nefes kesici bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. 16:9 ekran oranı; daha zengin, sürükleyici ve sinemayı andıran bir video izleme deneyimi sunuyor ve hareket halindeyken bile HD videoları kusursuz bir şekilde izlemeyi mümkün kılıyor. Cihazın daha geniş bir ekrana sahip olması, kullanıcının içeriği net ve canlı olarak izlemesini sağlıyor ve okunabilirliği daha da artırıyor. Büyüleyici içerik deneyimlerine ek olarak, GALAXY Note II’nin daha geniş ekranı ve daha ince tasarımı sayesinde kullanıcılar, hareket halindeyken daha fazla işi daha verimli şekilde tamamlama ve özgürce içerik yaratma olanağı bulacaklar.

Kolay bir çoklu görev yönetimi
Air View uygulaması S Pen ile; e-posta, S Planner, fotoğraf galerisi veya video üzerinde gezinerek içeriği açmaksızın ön izleme yapma olanağı sunuyor. Bu özellik sayesinde, ekran geçişlerine gerek olmaksızın kullanıcılar, tek bir bakışta çok daha fazla bilgiyi kolayca aratabiliyor ve bilgiye ulaşabiliyor.
Popup Note özelliği, S Note uygulamasının kullanıcıların ekranlarının herhangi bir yerinde anlık olarak bir pop-up penceresi şeklinde açılmasını sağlıyor. Kullanıcı bir çağrı sırasında S Pen’i çıkardığında; S Note uygulaması otomatik olarak ekranda beliriyor ve kullanıcıların hızlıca bir şekilde kişisel mesaj yazmalarını mümkün kılıyor.
Ayrıca cihazın Quick Command adı verilen yeni El Hareketleri özelliği sayesinde kullanıcılar sık kullanılan uygulamaları S Pen ile hızla aktive edebiliyor. El Hareketleri özelliği, kullanıcı S Pen düğmesine basarak ekranda yukarı doğru gittiğinde ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, El Hareketleri özelliğine önceden kaydedilmiş işaretleri çizerek, hızla e-posta gönderebiliyor, telefon araması yapabiliyor ve ayrıca, hızlı ve kolay erişim için kendine özgü işaretleri çizip atayabiliyor. Dahası kullanıcılar, Ekran Kaydı (Screen Recorder) özelliği sayesinde kolay ve hızlıca deneyimlerini paylaşabilecek. Çünkü bu özellik kullanıcıların, ekranlarında izledikleri görüntünün tamamını -örneğin bir uygulamanın nasıl kullanılacağıyla ilgili bir tanıtım videosunu- kaydedebilmelerini ve sonrasında paylaşabilmelerini sağlıyor.
Kullanıcıların kendini ifade etmesi için muhteşem araçlar – Geliştirilmiş S Pen ve S Note
Yeni S Pen; mükemmel bir kavrayış için artık çok daha ergonomik bir tasarıma sahip. Bu nedenle çok daha rahat ve doğal bir yazma deneyimi sunuyor.
S Pen, yeni düşünce ve fikirleri anında kaydetme ve el yazısıyla herhangi bir sayısal içeriği ekranda doğrudan bir araya getirme olanağı sağlayan gelişmiş özellikler sunuyor. Yalnızca özel bir S Pen tuşuna basılması, kullanıcıların S Pen’in seçilen içeriği kesme veya düzenleme isteğini sihirli bir şekilde anlaması için yeterli oluyor. Kolay Klip (Easy Clip) özelliği; ekrandaki içeriği istenen her şekilde ve anında kırparak kaydetmeye hazır hale getirmeyi, paylaşmayı veya yapıştırmayı mümkün kılıyor. Fotoğrafları kestikten sonra kullanıcılar, boyayarak, gölgelendirerek veya kendi el yazılarıyla notlar alarak kesilmiş içeriği kolayca düzenleyebiliyorlar.
“Idea Visualizer” özelliği ile kullanıcılar, S Note’a kendi el yazılarıyla oluşturdukları anahtar kelimelerden illüstrasyonlar atayabiliyor ve bu sayede çizimler, el yazısı ile birebir uyum sağlıyor. Böylece kullanıcılar kendilerini çok daha yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde ifade edebiliyor, hatta kendi kişiselleştirilmiş illüstrasyon kütüphanelerini bile oluşturabiliyor.

Üstün Performans
İçerik oluşturmanın, paylaşmanın ve çoklu görev yönetim becerilerinin yanı sıra, GALAXY Note II, en son donanım teknolojileriyle birlikte geliyor. Yüksek kapasiteli 1.6GHz dört çekirdekli işlemci ve HSPA Plus veya 4.Nesil LTE bağlantısı (ülkelere göre değişiklik gösterebilir) ile kolay bir çoklu görev yönetimi, son hızda ekran geçişleri, güçlü bir tarayıcı performansı sunuluyor ve uygulamaların yüklenme süresi en aza indiriliyor. GALAXY Note II, Android 4.1, JellyBean’e sahip ve bu sayede, cihaza çarpıcı grafik özellikleri kazandırılıyor. Ayrıca güncellenen Google Now hizmeti ortama duyarlı arama da dâhil olmak üzere yeni özellikler içeriyor. GALAXY Note II, 16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçeneklerine ve genişletilebilir bir micro SD bellek yuvasına sahip. 3.100 mAh batarya kapasitesi sayesinde kullanıcılar, şarj sıkıntısı yaşamaksızın çoklu ortam içeriğinin tadını çıkarabilecek, hareket halinde bile her zaman yaratıcı olabilecek ve ne zaman, nerede olursa olsun yeni fikirler oluşturabilecek.
GALAXY Note II'de, arka yüzde 8 megapiksel ve ön yüzde ise 1,9 megapiksel kamera ve HD video kayıt özelliği standart olarak sunuluyor. Kamera, bu yılın ortasında GALAXY S III ile sunulan Arkadaş Fotoğraf Paylaşımı, Çoklu Çekim ve En İyi Fotoğraf gibi keyifli ve kullanışlı özelliklere sahip. Ayrıca, GALAXY Note II'de En İyi Yüzler isimli benzersiz bir kamera fonksiyonu bulunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda S Pen’i kullanarak, kendi el yazılarıyla notlar ekleyebiliyor ve resimlerini kişiselleştirebiliyor. El yazısı Fotoğraf Notları jpg formatında paylaşılabiliyor. (http://www.samsung.com/tr/microsite/galaxynote101)

Samsung, Türkiye’nin ilk etkileşimli Facebook çizgi romanını yayınladı
Samsung Electronics Türkiye, Türkiye’nin ilk etkileşimli Facebook çizgi romanını yayınlayarak bir ilke imza attı.
LOG dergisinin Eylül sayısında okuyucularla buluşan “İlk Temas” çizgi romanı, ayrıca etkileşimli vsürümüyle Samsung Türkiye’nin Facebook sayfasında yer alıyor. Okuyucuların keyfini çeşitli efekt ve etkileşimli özelliklerle destekleyerek en üste çıkaran çıkaran çizgi roman; aynı zamanda GALAXY S III kazanma fırsatı sunuyor. İlk Temas, paralel evrende geliştirilen üstün teknolojik bir akıllı telefonun, dünyaya düşmesi sonucu gelişen heyecanlı olayları; ana karakterler Toprak ve Yağmur’un maceraları çerçevesinde anlatıyor.

Samsung Electronics
Samsung Electronics, yarı iletken, telekomünikasyon, sanal medya ve sayısal yakınsama teknolojileri sektörlerinin dünya çapında öncü şirketlerinden biri durumunda. 2011 senesi bütünleşik satışları 143,1 milyar dolar olan şirketin, dünya çapında 72 ülkede, 197 ofiste görev yapmakta olan yaklaşık 206,000 çalışanı bulunmakta. Şirket; iki ana organizasyon çatısı altında faaliyet gösteren, dokuz bağımsız iş biriminden oluşmaktadır: “Sanal Medya ve Haberleşme” altında Sayısal Kamera, Mobil Haberleşme, Telekomünikasyon Sistemleri, Beyaz Eşya, BT-Bilişim Teknolojileri Çözümleri ve Sayısal Görüntüleme; “Cihaz Çözümleri” altında Bellek, Sistem LSI ve LED iş birimleri bulunmakta. Bir dizi ekonomik, çevresel ve sosyal ölçütlere göre, sektörde öncü olan performansı ile tanınan Samsung Electronics, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2011'de dünyanın en sürdürülebilir teknoloji şirketi oldu. (www.samsung.com.tr)