Atos Türkiye, “Strategy Day” için Ordu’yu seçti


 

Bu yıl “Strategy Day” buluşması için Ordu’yu seçen Atos çalışanları, Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu’nu da ziyaret etti.
Çalışanlarla çocukların farklı ve renkli etkinliklere sahne olan etkinlik kapsamında Ordu Valisi Orhan Düzgün, Atos çalışanları tarafından hazırlanan Çocuk Esirgeme Kurumu Spor Salonu’nun açılışını yaptı.
Atos Türkiye’nin ana stratejileri doğrultusunda “2013 stratejik projeler” için ilk adımların atıldığı “Strategy Day” buluşmasının bu yılki adresi Ordu oldu. 12-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ve yaklaşık 100 Atos çalışanın katıldığı buluşma kapsamında çalışanlar önce Ordu Atos Operasyon Merkezi ziyaret edildi; ardından çalışanlar anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine de imza attı.
Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret eden ve buradaki 100’ü aşkın çocuklarla birlikte keyifli vakit geçiren çalışanlar, aynı zamanda Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu’nda ihtiyaç duyulan bir Spor Salonu hazırladılar. Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Belediye Başkanı Seyit Torun’un yanı sıra protokolden önemli isimlerin katıldığı ziyaret kapsamında, Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu Spor Salonu’nun açılışı da gerçekleştirildi.

Çalışan sayısı 800’e yükselecek
Bu anlamlı ziyaretle ilgili konuşma yapan Ordu Valisi Orhan Düzgün, “Çocuk yuvamız bugün neşeli ve güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu güzel etkinlik, Atos’un katkılarıyla gerçekleşti. Atos, çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilen eğlenceli film çekimleri ve diğer aktivitelerinin yanı sıra, çocuklarımıza bir spor salonunun hazırlanması konusunda destekte bulundu” dedi.
Atos’un Temmuz ayında Ordu’da bir çağrı merkezi açarak, şehre önemli bir istihdam kapısı sağladığına da dikkat çeken Düzgün,”2013 yılında Atos’un Ordu’ya sağlayacağı toplam istihdamın 800’e yükseleceğini öğrendik. Bunun için Atos ve yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Kimisi kameranın başına, kimisi mutfağa geçti
BT-Bilişim Teknolojileri alanında Avrupa’nın lider firmalarından Atos, bu farklı strateji toplantısıyla, Türkiye’de sosyal sorumluluk projelerinde aktif bir şirket olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Şirket çalışanları, strateji toplantısının bir parçası olarak, Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklarla farklı ve birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirdi.
Hazırlanan spor salonunda donanımlar yerleştirildikten ve duvarlar çalışanlar ve çocuklardan oluşan bir ekip tarafından keyifli resimlerle boyandıktan sonra, yeni spor salonunda Ordu Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklar, başta güreş ve masa tenisi olmak üzere farklı spor dallarında yeteneklerini konuşturdular. Bunun dışında çalışanların bir kısmı çocuklarla tişört boyarken, bir diğer ekip akvaryumlar hazırladı. Etkinliklerden en lezzetlisi ise kurumun mutfağında gerçekleşti. Buradaki ekip, çocuklarla birlikte kurabiyeler hazırladı.
Yapılanlar bununla da sınırlı kalmadı. Sinema tutkusu olan çocuklar ve Atos çalışanlarından oluşan 5 ayrı ekip ise, profesyonel bir etkinlik şirketinin gözetiminde, “Arkadaşlık ve Yardımlaşma” başlıklı küçük filmler hazırladı. Çizgi film karakterlerinin kostümleriyle çekilen bu filmler, etkinlik sonunda tüm katılımcılar tarafından izlenirken, pasta ve kurabiye eşliğinde doğum günü olan çocuklar için kutlamalar yapıldı.

“Topluma dokunan çalışmalarımız sürecek”
Atos çalışanları, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda geçirdikleri 1 gün boyunca, çocukların hayatlarına dokunurken, aynı zamanda çok özel ve duygusal anlar paylaşma imkânı da buldu.
Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akbulut, “Bu özel buluşmada, Atos Türkiye olarak ana stratejilerimiz doğrultusunda 2013 yılında odaklanacağımız stratejik projelerimiz için ilk adımlarımızı attık” dedi. Atos’un Türkiye’de, iş ile doğrudan ilgili sorumluluklarının yanında kurumsal sosyal sorumluluklarına da öncelik verdiğini hatırlatan Akbulut, “Atos çalışanları bu etkinlikte hem çok güzel anlar paylaştı hem de çocukların hayatlarında bir farklılık yaratmayı başardı. Atos olarak, faaliyette bulunduğumuz tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de, topluma dokunan, sürdürülebilir ve değer yaratan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.