Western Digital My Book Live


Zeynep Kurtpınar

Western Digital ile medya ve dosyalarınızı buluta taşıyın.
Aylık ücret ödemeden, kişisel verilerinizi güvenli ve gizli olmayan bir alanda toplayarak kendi bulutunuzu oluşturma fırsatı sunan ‘My Book Live’, medya ve dosyalarınızı sakladığınız bilgilere herhangi bir masa üstü bilgisayardan ya da diz üstü bilgisayardan İnternet ile güvenli bir şekilde ulaşmanıza imkân veriyor. Bunun yanı sıra, tablet bilgisayardan ve ya akıllı telefondan erişmek için ‘Western Digital’in mobil uygulamalarını kullanmanız yeterli.

Kutu içeriği
-
Ethernet kablosu
-AC güç adaptörü
-Kurulum ve yazılım CD’si
-Hızlı kurulum kılavuzu
-Ağ sürücü

Teknik özellikler
-Arayüz: Ethernet
- Ethernet: 10/100/1000MB/s kapasiteli
- Kapasite: 1TB
- Yükseklik: 167mm
- Derinlik: 139mm
- Genişlik: 50,00mm
- Ağırlık: 1,09kg

Sistem gereksinimleri
-
Windows XP (SP3), Windows Vista, Windows 7
-Mac OS X Leopard, Snow Leopard ya da Lion
-
DLNA/UPnP etkin cihazlar
-
Uzaktan erişim için İnternet bağlantısı

Kurulum ve kullanım kolaylığı
‘My Book Live’, ağ NAS sunucusunu keşfederek kurmak ve ağ sürücülerini eşlemek için yardımcı bir CD ile birlikte geliyor. Sunucu yönetimi için ‘WD SmartWare’ yazılımı yükleme seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlamanız gerek. İleri düzey kullanıcılar bu yazılımı atlamak ve daha fazla sunucu özelleştirmek için ayrıca Dashboard denilen NAS sunucusu Web ara yüzü kullanabilir. Web ara yüzü, kullanıcı hesapları, uzaktan erişim, medya akışı ve benzeri gibi daha birçok sunucu ayarlarına erişim sağlar.
Paylaşılan müzik, paylaşılan videolar ve paylaşılan resimler olarak adlandırılan ‘My Book Live’ varsayılan paylaşım klasörü, içeriği belli tipteki belgeleri paylaşmak için üç alt klasörü içerir. Klasörlerin her birinde uygun içerik koyduğunuzda, içerik otomatik olarak diğer ağ cihazlarına sunuluyor.

Özellikler
Sürücüyü sadece kablosuz yönlendiricinize takarak dosyaları depolayabilir ve evinizdeki herhangi bir masa üstü ya da Mac bilgisayardan erişebilirsiniz. Bu da tüm bilgisayarların ulaşabildiği paylaşımlı bir depolama demektir. ‘WD SmartWare’ ile kablosuz ağınız üzerinden güvenilir bir konumda yedekleme yapabilirsiniz. Aktarımdan uzaktan erişime tüm uygulamalarınızı beslemek üzere en yüksek performans için 800 MHz işlemci ile donatılmıştır. En gelişmiş Ethernet yonga teknolojisiyle tasarlanmış olan bu ürün, sınıfında oldukça iyi bir okuma hızı sunar.
Son olarak; ‘My Book Live’ ile İnternet erişiminizin olduğu her yerden medya ve dosyalarınıza güvenli bir şekilde erişebilirsiniz. My Book Live, kişisel tüm belgeleriniz istediğiniz an ve istediğiniz cihazdan ulaşabileceğiniz imkânlar yaratıyor. Ayrıca cihazın kurulum kolaylığı da kullanım açısından rahatlık sağlamaya yardımcı oluyor.