Koç.Net Karakartalları Internet'e Taşıyor

Koç.net, 13 Şubat 2001 tarihinde Kuruçeşme Divan Oteli'nde düzenlenen basın toplantısı ile Beşiktaş Kulübü ISP'si için sunduğu Virtual ISP'lik (Sanal ISP) hizmetinin tanıtımını gerçekleştirdi.
Yeniliklerin takipçisi ve uygulayıcısı olan Beşiktaş Kulübü, Koç.net'in altyapı ve Netbul'un içerik desteğiyle hayata geçirdiği yeni projesi sayesinde varolan taraftar kitlesi ile sağlam bağlar kurmayı ve daha geniş taraftar kitlesine ulaşabilmeyi hedefliyor. Belirlenen bu amaç çerçevesinde 4 aşamalı olarak gerçekleştirilecek olan çalışma kapsamında;

BJK isimli ISP, BJK isimli ve logolu ürünleri inceleyip satın alabilecekleri e-ticaret sitesi, Beşiktaş özel haberlerinin ve resimlerinin bulunacağı BJK Net Kapısı, Siyah-beyaz renkli BJK kişisel bilgisayarların (PC) satılması planlanıyor.
BJK Dergisinin Şubat 2001 sayısının ekinde sunularak hayata geçirilen ve çalışmanın ilk ayağı olan BJK ISP Projesi'nin, ilk etapta 10.000 okuyucuya ulaştırılması hedeflenmekte. BJK Dergisi ile birlikte verilen abonelik çalışmasının yanı sıra satışa da sunulmakta olan BJK ISP'si Projesi kapsamında, okuyuculara 1 aylık sınırsız Internet erişimi ve "besiktasjk.com.tr" e-posta adresi verilmekte.
Gerçekleştirilen çalışma ile ilgili olarak Koç.net Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Taşman şunları söyledi:
"Bağımsız firmalarca kurulan ISP Projelerini baştan sona uygulamak ve yönetmek şeklinde gerçekleştirdiğimiz Virtual ISP'lik (Sanal ISP) hizmetini ilk kez bir spor kulübüne uygulayarak bir ilke daha imza atıyoruz. Teknik anlamda tam zamanlı olarak Koç.net tarafından çalıştırılmakta ve teknik yönetimi gerçekleştirilmekte olan proje ile Beşiktaş Kulübü'nün taraftar kitlesi ile arasında oluşturacağımız bağ, kulübü daha güçlü noktalara taşıyacaktır."
Netbul Başkanı Elif Dağdeviren Ergani de, içerik sağlayıcısı olarak projede yer almaktan çok mutlu olduklarını belirterek, "www.besiktasjk.com.tr adresindeki site sayesinde Beşiktaşlılar, Beşiktaşlı olmanın keyfini ve heyecanını evlerindeki bilgisayarlar başında yaşayabilecek. Site, en taze haberlerle sürekli güncellenecek. Taraftarlar, maç öncesi ve sonrası yorumları, en doğru transfer haberlerini ve hafta içi antrenmanlarını buradan takip edebilecek, istatistiklere ulaşabilecek" dedi.