Mobil Telefon Radyasyon Kalkanı "Mıcrosafe" ABD'den Sonra Şimdi Türkiye'de

MicroSafe adlı yeni buluş, beynimizi ve vücudumuzu mobil telefon kullanımında doğan elektromanyetik ışıma ve tehlikeli etkilerden %98 oranında koruyor.
Aradığınız Kişi Şu Anda Radyasyon Alıyor
Yüzyılın en önemli buluşlarından olan GSM telefonlarını, çok kısa zamanda benimseyerek hayatımızın bir parçası haline getirdik. Ancak, hepimizin kullandığı bu telefonların yaydığı radyasyonla ilgili "sağlığa zararlı" iddiaları, özellikle batı ülkelerinde geniş ilgi uyandırdı ve Amerika FDA (Ulusal İlaç İdaresi), GSM telefon üreticilerini bu konu ile ilgili araştırma yapmak üzere fon ayırmaları hakkında uyardı ve kendilerine 3 yıl süre tanıdı.

Resmi Kuruluşlardan Onaylı Tek Ürün
ABD'de Mayıs 2000 sonlarında piyasaya sürülen MicroSafe, vücudumuzu tehlikeli mikrodalgadan %98 oranında koruyan ve resmi kuruluşlardan onaylı tek ürün. Amerikan "Global Certification Laboratory" ve Alman Hükümeti resmi makamı "IMST Laboratuvarı" onaylarını alan MicroSafe, Türkiye'de ise İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından onaylandı. Son olarak Avustralya Üniversitesi ve İngiltere'deki en saygın eğitim kurumlarından olan Oxford'dan da onay raporu aldı.

Nasıl Koruma Sağlıyor?
MicroSafe'in Türkiye ithalatçısı Pacific Ltd. Şti. yetkililerinin verdiği bilgiye göre ürün, GSM telefonu anteninden yayılan ve %60'ı kafatasımız ve beynimiz tarafından emilen elektromanyetik dalgaları başımızdan uzağa yönlendirerek %98 oranında koruma sağlıyor.
Çalışma prensibi aslında çok basit:: Antene kılıf şeklinde takılan ve GSM telefonunun kullandığı frekanslarda etkili olan ürün, bir filtre ve yansıtıcı görevi görüyor. Başımıza yakın taraftaki siyah mermerli ve kaya kristalli bölüm antenden yayılan radyasyonu bir kalkan görevi görerek geriye yansıtırken, dış yüzeydeki özel boyalı gerçek incilerden oluşan bölüm ise bağlantı sinyalinin gücünü artırıyor.
ABD'de MicroSafe firmasının pazarlama ve ürün geliştirme bölümünden sorumlu Michael A. Sweet demecinde "Her 20 dakikalık GSM telefonu görüşmesinde, beynin 10C ısındığını göz önüne alınız. MicroSafe, ileride sağlık problemlerine yol açabilecek elektromanyetik etkileri en aza indirmekte ve telefonunuz da normal çalışmasını sürdürmektedir" diyor.
MicroSafe, 8 mm ve 9 mm çaplı olmak üzere iki tipte sunulduğundan piyasadaki çubuk antenli GSM telefonlarının büyük bir kısmına uyumlu.

Pacific Ltd. Şti.
Amerikan üretici firma ile tek yetki sözleşmesi imzalayan Pacific Ltd Şti.'nin yetkilisi konu hakkındaki açıklamasında "Türkiye'de bazı teknolojik gelişmeler çok çabuk kabul gördü ve genele yayıldı, fakat bu gelişmelerin olası tehlikeleri hep arka planda kaldı. Biz de hızla gelişen telekomünikasyon teknolojisindeki yenilikleri ülkemize getirmeyi amaçladık. Temsilcisi olduğumuz ürünler arasında bu yeniliklerden negatif etkilenmemizi önleyecek buluşlar da yer alıyor. Radyasyon tehlikesi çok ciddi bir konu ve bu konuda MicroSafe'den sonra en etkili korumayı sağlayan ve Uzay Mekiği'nin dış yüzey kaplamasından oluşan SAR Shield'ı da yakında piyasaya sunmaya hazır olacağız" dedi.

Bayilikler Verilecek
Faaliyet alanı tüm Türki Cumhuriyetler, Balkanlar, İran, Irak, Suriye ve Kıbrıs ile Yunanistan'ı da kapsayan Pacific Ltd. Şti.bölgede konuya ilgi duyan bayi ağı ile satış yapacağını duyurdu.
Daha fazla bilgi, için www. Pacificltd.com Internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.hepsiburada.com sitesinin telefon bölümünden satın alınabilen MicroSafe, çok yakında GSM telefonu bayilerinde de satışa sunulacak.