Siemens Çalışanlarından 25. Yıl Kutlaması

Türkiye'de 42 yıldır faaliyet gösteren Siemens, 25 yılını dolduran çalışanları ve aileleri için bir jübile yemeği düzenledi. Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Arnold Hornfeld, Siemens Genel Müdürü Dr. Zafer İncecik ve İnsan Kaynakları Direktörü Tuğrul Günal'ın katılımlarıyla Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen gecede, 25 yılını tamamlayan 11 çalışan sertifika ve hediyelerini yöneticilerin elinden aldı.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen jübile gecesinde, Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Arnold Hornfeld ve Siemens Genel Müdürü Dr. Zafer İncecik gecenin anlamını özetleyen birer konuşma yaptı. Dr. Hornfeld, gecede olmayan çalışanları anarken, eski arkadaşlarla biraraya gelmenin ve onları tebrik edebilmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, böyle jübilelerin ancak köklü kurumsal şirketlerde, sadık ve başarılı arkadaşlarla mümkün olabildiğini vurguladı.
Pek çok ilk'e tanıklık ettiklerini, sadece 25 yıl değil, şirkette çok daha eski çalışanların göreve devam ettiğini belirten Siemens Genel Müdürü Dr. Zafer İncecik ise hedefin 50 yıllık birlikteliklere imza atmak olduğunu ifade etti. Şirketin vizyonunu; müşterilere en iyi çözüm ortağı olmak şeklinde açıklayan Dr. İncecik, çalışanlarla birlikte başarılı günlere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Siemens AG'nin Türkiye Mümessili olan Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1958 yılında kuruldu. Enformasyon ve komünikasyon, tıp çözümleri, endüstri, enerji, ulaşım sistemleri ve devre elemanları alanlarında faaliyet gösteren Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 2 bin 600 çalışanı bulunuyor. 152 yıldır faaliyet gösteren Siemens AG'nin ise 190'ın üzerinde 450 bine yakın çalışanı mevcut.