“Esnaf Destek Paketi” ile Akbank’tan esnafa büyük destek


 

“Sizin İçin” felsefesi doğrultusunda farklı sınıf, sektör ve bölgelerdeki müşterilerinin tüm bankacılık işlemlerini karşılayan paketler sunmaya devam eden Akbank, esnafın yeni koşullara göre değişen ihtiyaçlarını belirleyerek “Esnaf Destek Paketi”ni hazırladı.
Türkiye ekonomisinin itici gücü olan KOBİ’lere özel geliştirdiği ürün, hizmet ve çözümler ile verdiği desteği sürdüren Akbank, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
“Esnaf Destek Paketi” kapsamındaki Esnaf Destek Kredisi ile esnafların 100.000 liraya kadar olan finansman ihtiyaçları nakit akışlarına uygun esnek ödeme planı ile karşılanıyor. 24 aya varan vade ile sunulan 25.000 liraya kadar olan finansman seçeneğinden ise esnaflar, çok özel faiz oranlarıyla yararlanabiliyor. Pakette, mal alımı ve diğer ödemeleri için çek karnesi; kredi kartı ile yapacakları tahsilatlar için PoS hizmetleri; ödemelerin gününde ve otomatik gerçekleştirilmesi için otomatik ödeme talimatı; vergi, SGK benzeri yasal ödemeler gibi birçok ürün ve hizmet de yer alıyor.
Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, Esnaf Destek Paketi”ni hazırlarken esnafın finansman gereksinimlerini dikkate aldıklarına işaret ederek, “KOBİ’lerimiz Türkiye’nin Gücü, Akbank KOBİ’lerimizin Gücüdür. Hedefimiz Türkiye’deki yaklaşık 3,5 milyon KOBİ’nin yarısından fazlasını oluşturan 2 milyon esnaf müşterimizin hayatını kolaylaştırıp, işlerine destek olmaktır” dedi.
Yeni uygulamaları müşteri profilleri özelinde “öngörülebilir bir şekilde” biçimlendirdiklerini söyleyen Gür, şöyle devam etti: “Akbank olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak üzere yenilikçi ürün ve uygulamaları kullanımlarına sunmaya özen gösteriyoruz. Geçen sene birçok yeni kanalı esnaf müşterilerimize açarak kredi iş süreçlerinde kolaylık sağladık. Esnafa Web Kredi ile artık tüm şahıs firmaları kredi başvurularını birkaç dakika içinde İnternet’ten kolaylıkla yapabiliyor. Ayrıca Esnafa ‘SMS Kredi’ uygulamamızla artık küçük işletme sahipleri de şubeye gelmeden kısa mesaj göndererek kredi başvurusunda bulunabiliyorlar; üstelik bir dakika içinde başvurularına cevap alabiliyorlar. Esnafa ‘SMS Kredi’ ürünümüzle uluslararası bir platform olan Financial World Innovation Awards’da ödül aldık. Şimdi de bu paketle esnafın finansman ile birlikte nakit yönetimi ve sigorta gibi pek çok ihtiyacını, müşteri odaklı bir yaklaşım içinde, mevcut ve yeni ürünlerle karşılıyoruz. Esnafın her türlü ihtiyacına rekabetçi fiyatlamalar ile cevap veren “Esnaf Destek Paketi”ni kullanmak için Akbank şubelerine başvurmak yeterli. Diğer taraftan Akbank olarak bugüne kadar Türkiye genelindeki Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile yaptığımız ve yapacağımız anlaşmalar ile üyelerinin kredi ve diğer bankacılık hizmetlerinden avantajlı fiyatlarla yararlanmalarını sağlamaya devam edeceğiz.”
“Esnaf Destek Paketi”nde, Aksigorta işbirliği ile üye işyerlerinde bulunan PoS cihazlarıyla birlikte, üye işyerinin bazı çok özel risklerini teminat altına alan “PoS Plus Sigortası”; yangın, sel-su baskını, hırsızlık gibi işyerlerinde bulunan temel riskleri belirli bir limit dahilinde ve uygun koşullarda teminat altına alan “İşyeri Sigortası” sunuluyor.
“Esnaf Destek Kredisi”nden yararlanarak Ticari Artı Para Kredisi ile Kredi Kartı kullananlar Akbank şubelerinden havale, EFT işlemlerini ve çek tahsilatlarını, ADK’dan ise sınırsız havale ve EFT işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyorlar. İlave olarak, Akbank PoS hizmetlerini de kullanmaya başlayan müşteriler herhangi bir masraf ödemeden sadece esnafa özel belirlenen %1 komisyon oranından yararlanabiliyor.