Garanti’den Facebook’ta ‘Para Gönderme’ uygulaması

Garanti Bankası, Facebook takipçileri için yeni bir CepBank uygulamasını başlattı. Kullanıcılar, Garanti’nin Facebook sayfasında yer alacak uygulamaya, para göndermek istedikleri kişinin GSM telefon numarasını girerek, hızlı ve ücretsiz para transferi gerçekleştirebilecek. Alıcı ise, Türkiye'nin her yerindeki 3,250'yi aşkın Paramatik’ten, gönderilen tutarı çekebilecek.
Garanti’nin, genç kullanıcılara yönelik kampanya ve hizmetleriyle dikkat çeken Facebook sayfası, 800.000’i aşkın takipçi sayısıyla, teknolojinin ve sosyal ağların aktif kullanımına başarılı bir örnek teşkil ediyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Sosyal medya, günümüzde kullanıcılara hız ve kolaylık sağlayan önemli bir mecra haline geldi. Bu kapsamda, sosyal bankacılığa adım attığımız uygulamalara bir yenisini daha ekledik. Yeni CepBank Facebook uygulamamızın, özellikle gençlerin hayatını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde, farklı sosyal bankacılık ürün ve servisleri geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.