İnter-Next’e finans kuruluşlarından büyük ilgi

Intertech, uluslararası başarı kazanan ürünü inter – Next’i farklı finansal kuruluşlarda uygulamaya devam ediyor. Bankacılık sektörüne tümleşik teknolojik çözümler sunan Intertech’in geliştirdiği inter-Next Bütünleşik Bankacılık Platformu iki finans kuruluş tarafından daha tercih edildi. Intertech, 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile ABank ve WestLB Türkiye’nin inter-Next Entegre Bankacılık Platformu’na geçişini başarıyla tamamladı.
Eurobank Tekfen’ de 9 ay gibi kısa bir sürede inter-Next Entegre Bankacılık Platformu’nu çok başarılı bir şekilde devreye alan Intertech, bu sefer 6 ay gibi rekor bir sürede ABank’ı inter-Next’e taşıyarak uzmanlığını ve alanındaki liderliğini bir kere daha göstermiş oldu. ABank projesinde Intertech, CRM, İş Süreçleri Yönetimi, Dağıtım Kanalları Yönetimi, İş Zekâsı ve Temel Bankacılık uygulamalarını aynı anda devreye aldı. Başarılı bir şekilde devreye alınan inter-Next ile birlikte ABank artık ileriye daha güvenle bakabiliyor. Süreç bazlı ve müşteri odaklı olarak geliştirilen inter-Next Bütünleşik Bankacılık Platformu sayesinde ABank, iş süreçleri otomasyonu ile operasyon maliyetlerini düşürürken, aynı zamanda bire-bir hizmet altyapısı ile müşteri memnuniyetini daha da yukarılara taşıyabilecek.
Aynı güne 2 banka geçişini sığdıran Intertech, WestLB Türkiye için de inter-Next’i 1 Ocak 2012 itibari ile devreye aldı. Yurtdışındaki BT-Bilişim Teknolojileri sistemlerini Türkiye’ye inter-Next altyapısı ile taşıma kararı alan WestLB Türkiye başarılı bir geçişle inter-Next Entegre Bankacılık Platformu’nu kullanan bankalar arasına katıldı.
Intertech Genel Müdürü Murat Çelik, konuyla ilgili değerlendirmesinde şöyle konuştu: “2011 yılını büyük başarılarla kapatan şirketimiz, hali hazırda devam eden projelerle birlikte birçok diğer bankayı da inter-Next’e taşımaya devam ediyor. 2012 içerisinde hem yurtiçinde hem de yurtdışında yeni projelere imza atarak başarısını daha da ilerilere taşımayı hedefleyen Intertech olarak, bölgesel güç olma yönünde güçlü adımlarla ilerliyoruz. Finans sektörünü farklı ve yaratıcı bilgi teknolojileri ürünlerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz.”

inter-Next projesi
Verimliliğe katkısı büyük: İnter-Next platformu üzerinde tüm ürünler süreç odaklı bir yaklaşımla tasarlanarak otomatize edildiği ve ölçümlenerek yenilenebildiği için;
-Ortak iş yapış kültürü tüm organizasyona yaygınlaştırılıyor, eğitim maliyetleri minimize ediliyor.
-Operasyon risk ve hata oranları minimuma indirilerek, verimlilik artışı sağlanıyor.
-İş süreçlerinin sürekli analiz edilerek yönetilebilmesi, müşteriye sunulan hizmetin her geçen gün iyileştirilmesine olanak sağlıyor.
Her kademedeki yöneticiler tek platform üzerinden;
-Sağlıklı karar verebilmelerini sağlayacak kapsamlı bilgiye anında ulaşabiliyor,
-Müşteri eğilimlerine uygun çözümler üretebiliyor,
-Müşteri beklentilerini en hızlı şekilde karşılayabilecek çeviklikle yeni ihtiyaçları yönetebiliyorlar.