SmartSoft’tan dünyada bir ilk: Mobil Bankacılık artık çok kolay

Kartlı ödeme sistemleri ve akıllı kart teknolojileri alanlarında güvenli, inovatif çözümler sunan SmartSoft, temaslı ve temassız ödeme sistemlerindeki tecrübesini mobil ödeme sistemleriyle birleştirdi. Dünyada pek çok ilki gerçekleştiren Cardtek Grup şirketlerinden SmartSoft, bankacılık sektörüne mobil ödeme geçişlerinde GSM telefonundan alışveriş yapma imkanını kolaylaştıran VMPA & MMP Analyzer ürününü geliştirdi.
Kartlı ödeme sistemleri ve akıllı kart teknolojileri alanlarında güvenli, inovatif çözümler sunan SmartSoft, temaslı ve temassız ödeme sistemlerindeki tecrübesini mobil ödeme sistemleriyle birleştirerek VMPA & MMP Analyzer ürününü piyasaya sundu.
Mobil ödeme teknolojilerine uygun olarak hazırlanan VMPA & MMP Analyzer ile kullanıcılar, GSM telefonlarına takılan microSD ve kompakt SIM kartlar üzerindeki VISA ve MasterCard ile her çeşit teknoloji de alışveriş yapma imkanı buluyor. Ürün VISA ve MasterCard’ın en son mobil uygulamalarını içeriyor.
VMPA & MMP, SmartSoft mühendisleri tarafından temaslı ve temassız önceki teknolojilerle uyumlu çalışacak şekilde tasarımlandı. Önceki teknolojilerle de test ve analiz imkanı veren ürün, bankalara yeni çıkaracakları mobil bankacılık ürünlerinde de yeni pazarlarda nasıl hareket edebileceği konusunda öncü olma niteliği taşıyor.
Geliştirilen ürün hakkında SmartSoft Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Akgün şu bilgileri verdi: “VMPA & MMP Analyzer ürünü, mobil ödeme uygulamaları alanında bir ilk. Bankalar mobil ödeme teknolojisine geçiş noktasında analiz imkanı verecek bir ürüne ihtiyaç duyduğu için VMPA & MMP Analyzer’ı geliştirdik. Bu ürün şu an pazarın bu alandaki tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Yurt dışına da pazarlanan ürünümüz dünyada bu tür mobil ödeme teknolojilerinin çok yeni olması nedeniyle büyük rağbet görüyor.”
SmartSoft hakkında: 2001 yılında Türk Bankacılık ödeme sistemlerinde çipli ödemeler alanında başlayan dönüşüm karşısında uzmanlaşmış kadrosu ve Araştırma – Geliştirme firması özelliği ile SmartSoft, teknik tasarım yeteneği ve altyapısındaki güçlü yapılanması ile çok kısa bir zaman içerisinde sektörün öncü firması kimliğine kavuşmuştur.
2001-2006 yılları arasında çipli kart teknolojileri alanında inovatif ve başarılı çözümler sunan SmartSoft, 2006 yılında kartlı ödemeler sistemleri alanında da faaliyet göstermeye başlamış, çok kısa bir sürede bu alanda da iddialı ve lider kurum olduğunu bir kere daha ispatlamıştır.
Türk Bankacılık ödeme sistemlerinin dünya üzerindeki rekabetçi gelişimi ve stratejik konumunun oluşturduğu ARGE ve inovasyon alanında yoğun ihtiyaçlarını girişimci ve yenilikçi yaklaşımlarıyla karşılayan SmartSoft, standartların oluşturulmasına katkıda bulunacak Avrupa ve Dünya’da ilk olan birçok projeye imza atmıştır.
Hizmet ve ürün kalitesi ile müşteri memnuniyetini her zaman arttırmayı hedefleyen gruba, 2009 yılında ödemeler dünyasının etkileşimli kapsamına yönelik çözümleri geliştirmek amacı ile bankacılık, sadakat uygulamaları, şehir kart ve şehir bankacılığı yeni nesil uygulama çözümleri, kamu çözüm ve hizmetleri odaklı CordisNetwork şirketi ile niş projelerde inovatif donanım ihtiyaçlarını hızlı ve güvenli bir şekilde karşılayabilmek amacıyla CredoWork şirketleri dahil oldu. 2011 yılında mobil ödeme sistemleri alanında çözümler geliştirmek üzere kurulan Phaymobile ile tüm şirketler Cardtek Grup çatısı altında yeniden yapılandırılmış, grubun küresel büyüme stratejisi çerçevesinde New York ve Kanada’da Cardtek USA markasıyla faaliyete geçilmiştir. Temaslı çip uygulamalarına hazırlanan hizmet sağlayıcılara ve alıcılara yol göstermek üzere 2010 yılında Türkiye’de ilk, dünyada ilk beş yetkili servis sağlayıcı olarak MasterCard akreditasyonunu tamamlayan SmartSoft, ayrıca çipli ve temassız projelerinin uygulanmasına yönelik sektöre sunduğu eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile de fark yaratmaktadır. Bugün dünyada 50’yi aşkın iş ortağı ve distribütörleri ile Cardtek Grup, beş kıtadaki 100’den fazla müşterisi için yüksek teknoloji odaklı hizmetler ve ürünler sunmaktadır.