Jabra ödüle doymuyor

“Bluetooth kulaklık” deyince akla ilk gelen marka Jabra, ödülleri kucaklamaya devam ediyor. Jabra, 2011’in son çeyreğini ödüllerle ve başarılı test sonuçlarıyla kapattı.
Ses, konfor ve kulaklık kelimelerinin bütünleşmiş hali olan Jabra, kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Marka olmanın 2 altın kuralını, kaliteyi ve güveni bir arada sunarak uluslararası ödülleri almanın haklı gururunu yaşıyor. TESAN güvencesiyle Türkiye’deki müşterileriyle buluşan Jabra, sunduğu yenilikçi, kaliteli ürünlerle farklı dallarda uluslararası çapta ödüllere layık görüldü.
Bu ödüllerden ilki, Jabra BIZ 2400’ün aldığı, “Çağrı Merkezlerinde En İyi Ses 2011” ödülü. İspanya’nın en önemli ve tanınan sektörel dergilerinden biri olan “Contact Center”, 28 Eylül 2011 tarihinde, çağrı merkezi ortamlarında gösterdiği üstün performansı ve ses kalitesiyle Jabra BIZ 2400’ü “Çağrı Merkezlerinde En İyi Ses 2011” ödülüne layık buldu. Jabra BIZ 2400, fevkalade ses netliği sağlayan neodim hoparlörleri ve arka plan seslerinin karşı tarafa gitmesini önleyen üstün gürültü engelleme özelliği sayesinde ödülü kazandı. Jabra BIZ 2400, aynı zamanda piyasada hiçbir üründe olmayan 360 derece dönebilen mikrofon kolu ve 3 yıl garanti süresiyle de rakipsiz.
Jabra’ya ikinci ödül ise, Almanya’dan geldi. Ürün tasarımlarının ödüllendirilmesi konusunda dünyanın en önemli 3 ödülünden biri olan “iF Ürün Tasarım” ödülü, Jabra SPEAK 410’un oldu. Kendi alanlarında uluslararası üne sahip bir grup uzman tarafından değerlendirilen Jabra SPEAK 410, tasarım kalitesi, yenilikçilik seviyesi ve fonksiyonelliği ile 2002 yılından bu yana “iF Ürün Tasarım” ödülünü kazanan 5. Jabra ürünü oldu. Güncel tasarım alanında zirvedeki yerini bir kez daha garantileyen Jabra, bundan böyle üstün tasarım kalitesinin ve dünya markası olarak tanınmış değerinin bir ifadesi olarak SPEAK 410 üzerine de “iF” mührünü ekleyebilecek. Jabra daha önce “iF Ürün Tasarım” ödülünü GO 6400, GN 9350, GN 9120 ve GN 2100 serileriyle kazanmıştı. 25 Ekim 2011 tarihinde duyurusu yapılan ödül Jabra’ya, 10 Şubat 2012 tarihinde Münih’te BMW World Kompleksi’nde yapılacak “iF Tasarım” ödülleri gecesinde takdim edilecek.
Jabra, aldığı ödüllerin yanı sıra, binden fazla PRO 900 kulaklık setinin, ‘Gold Partner-Altın Ortak’ testindeki başarısı sayesinde kalitesini bir kez daha ispatlamış oldu. Test katılımcılarının %93’ü Jabra PRO 900 serisinin kalitesinden, başkalarına önerecek kadar memnun kalırken, %90’ı ise, ürün kurulumunun çok kolay olduğunu belirtti. %87’si de ses kalitesini hayrete düşürecek kadar yüksek buldu. Jabra PRO 900 kablosuz kulaklık seti, arka plan seslerinin karşı tarafa gitmesini önleyen üstün gürültü engelleme özelliğini, kablolu kulaklık fiyatına sunmasıyla ön plana çıkıyor. 120 metreye kadar kapsama alanı, 8 saate kadar konuşma süresi, ergonomik yapısı ve farklı takma stil seçenekleri de ürünün artılarını oluşturuyor.