Acer’ın CloudMobile akıllı telefonu, 2012 iF Ürün Tasarımı Ödülünü kazandı


Almanya Uluslararası Tasarım Forumu tarafından organize edilen iF ödülleri 1953'ten beri düzenlenmekte ve tasarımda üstün kalite göstergesi olarak kabul görmekte. Uluslararası uzmanlardan oluşan bir panel tasarım işçiliği, malzeme seçimi, çevresel uyumluluk ve fonksiyonellik gibi çok sayıda kıstasa göre değerlendirmede bulundu. iF'e göre, iF tasarım ödüllerine katılmak, rekabet edilen firmalarla karşılaştırılınca yenilikçilik ve cesareti göstermekte.
Acer CloudMobile, CloudMobile  aracılığıyla kişisel içeriklere Cloud bilgisayarlardan, her zaman ve her yerde güvenli bir şekilde erişilmesini sağlayan AcerCloud teknolojisini sunan ilk akıllı telefon durumunda. Kullanıcılar CloudMobile'e binlerce fotoğraf yükleyip alabilir, tüm müzik arşivlerini ister evde ister dışarıdayken dinleyebilirler. AcerCloud sürekli doküman yönetimi sağlayarak mobil verimliliği geliştirir. Kullanıcılar CloudMobile'dan tüm dosyalarına erişebilir, göz atabilir ve Acer Print ile kablosuz olarak yazdırabilirler.
Acer'ın en gelişmiş teknolojisini vitrine çıkarmak için tasarlanan Acer CloudMobile bir santimetreden daha az olan derinliğiyle ultra ince. SleeveDNA tasarımı mobil deneyimi arttıran yumuşak, sarmal hatlara sahip.
Öndeki paslanmaz çelik alıcı ve arkadaki Dolby hoparlörü, stil ve yüksek kaliteli işçiliği öne çıkaran küçük delikler bulunmakta. Ses tuşundaki ve telefonun arka kısmındaki dokunsal detaylar ince görünüm ve hissi daha da arttırmakta. Dar bir kenar Acer CloudMobile akıllı telefonu aşağı doğru inceltirken, 4,3-inç tam lamine HD ekrana yer sağlıyor.
Acer CloudMobile  akıllı telefonun; Mart 2012'de Barselona, İspanya'daki Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtımından sonra biraz gecikmeli olarak Haziran ayı ortasında sevkiyatına başlanacağı tahmin ediliyor.