Yeni BlackBerry Bold 9790 akıllı telefon da Avea’da

Avea müşterileri, yeni ince ve zarif tasarımlı BlackBerry akıllı telefonlara, Avea İletişim Merkezleri’nden ayda 70 TL’ye 24 ay sınırsız BlackBerry İnternet Servisi ve 4 GB İnternet paketiyle 2 Mart 2012 tarihinden itibaren sahip olabilecekler.
Yeni BlackBerry 7 destekli BlackBerry Bold 9790 etkileyici incelikte ve zarif tasarımıyla, gelişmiş haberleşme, çoklu ortam ve sosyal bağlantı özellikleri barındırıyor. Yeni akıllı telefon, hem güçlü hem de tümleşik özelliği ile kullanıcılara tam donanımlı, yüksek performanslı bir akıllı telefon sunarken, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve klavye özelliklerini bir arada sunuyor.  
Lider telefon üreticileri ile gerçekleştirdikleri özel anlaşmaları müşterilerine en avantajlı şekilde sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, “Heyecan verici BlackBerry Bold 9790 akıllı telefonu Avea müşterilerine sunmak amacıyla RIM ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Dokunmatik ekran ile klavyeyi bir arada sunan bu yeni akıllı telefonu yenilikçi kampanyamızla da destekliyoruz” dedi.
Yeni BlackBerry Bold 9790 akıllı telefon, güçlü, çok özellikli ve üstün malzeme kullanımıyla tamamlanmış. Yüksek çözünürlükte ve hızlı etkileşimli dokunmatik ekranı, optik iz sürücüsü ve klavye ile birleştirirken, yenilenmiş tasarımı ile çok daha kolay taşıma özelliği de sunuyor.
BlackBerry 7 işletim sistemi destekli ve 1 GHz işlemcili yeni BlackBerry Bold 9790 daha hızlı internet’te gezinme imkanı sunarken, çoklu ortam keyfini kusursuz olarak yaşatıyor. Yeni akıllı telefon ayrıca 8GB dahili bellek ve 32 GB mikro SD kart desteğine sahip.
BlackBerry Bold 9790'ın sahip olduğu önemli özellikler arasında Augmented Reality (Artırılmış Gerçeklik) ve NFC (Yakın Alan Haberleşmesi) teknolojilerini desteklemesi de bulunuyor. Wikitude Augmented Reality uygulaması kullanıcıların yakın mesafede bulunan BBM (BlackBerry Messenger) bağlantılarını gerçek zamanlı bulmalarına, restoranlar hakkında yapılan yorumları okumalarına veya önemli yerler hakkında bilgi edinmelerine olanak sağlıyor. NFC ise; akıllı telefonu dokundurarak mobil ödeme, ‘Akıllı Poster’ etiketleri okuma veya aksesuar eşleştirme gibi birçok yeni ve keyifli özellik sunuyor.