Hakan Terzioğlu Biznet Bilişim’in Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandı


Ağ ve bilgi güvenliği konusunda bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Hakan Terzioğlu, Biznet Bilişim Satış ve Pazarlama Direktörü olarak göreve başladı.
16 Ocak 2012 tarihi itibariyle göreve başlayan Terzioğlu, görevi kapsamında ürün ve hizmet satış ekiplerinin yanı sıra, pazarlama departmanının da yönetimini üstleniyor. Terzioğlu, Biznet Bilişim’e katılmadan önce Novell, Sun Microsystems ve Oracle gibi çokuluslu şirketlerde kurumsal bilgi güvenliği alanında çözüm mimarlığından satış yöneticiliğine kadar pek çok farklı pozisyonda görev yaptı. Terzioğlu, üstlendiği bu görevlerde kurumların bilgi güvenliği projelerinin tasarlanması, satışı ve uygulanmasındaki tüm süreçlerinde yer aldı.
Kariyeri boyunca bilgi güvenliği konusunda uzmanlaşan Hakan Terzioğlu, Türkiye’de özellikle Kimlik ve Erişim Yönetimi konusunda yapılan birçok büyük ölçekli bilgi güvenliği projesinde aktif rol oynadı. Sektördeki bu deneyimini Biznet Bilişim’in satış ve pazarlama gücüyle birleştirerek çalışmalarına devam edecek olan Terzioğlu, Biznet Bilişim’den önce Oracle’da Bilgi Güvenliği Satış Yöneticisi olarak görev yapmaktaydı. Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Hakan Terzioğlu, halen işletme alanındaki yüksek lisansına devam etmektedir.