40 yıllık deneyim ve başarı

Baykan Çallı

Almanya’nın lider geniş bant üreticisi olan AVM, Bircom’un Türkiye’deki güvencesi ile Türkiye pazarındaki yerini aldı.
40 yıldır başarılı bir şekilde ürün ve hizmetlerini kullanıcılar ile buluşturan Bircom, Almanya’nın lider geniş bant cihazları üreticisi olan AVM’nin dağıtımını üstlenerek Türkiye’deki faaliyetlerine devam ediyor.

Satış sonrası destek farklılaştırıyor
Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısı gösteren Bircom, AVM dağıtıcılığıyla ile daha yüksekleri hedefliyor. AVM ürünleri ile iki yıl içerisinde 10 milyon avroluk satış hacmine ulaşmak istediklerini belirten Bircom Genel Müdürü Burçin Bircanoğlu, “Sunduğumuz ürün ve hizmetler ile çalışmalarımızı genişletmeye devam ediyoruz. Sadece ürünleri temin etmekle kalmayıp aynı zamanda satış sonrası sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz sayesinde farkımızı ortaya koyuyoruz. Avrupa genelinde en büyük iki üreticiden biri olan AVM’nin ürünlerini oluşturmuş olduğumuz (www.hepsibukutuda.com) üzerinden gerçekleştireceğiz. Ücretsiz yerinde kurulum’ hizmeti ile birlikte satışa sunduğumuz ürünler arasında, modem, medya sunucu, NAS ve DECT baz istasyonu gibi ‘hepsi bir arada’ olan FRITZ!Box da bulunuyor. AVM, Almanya’da gerek üretim gerekse ARGE çalışmalarını gerçekleştirerek diğer firmalardan ayrılıyor. Ayrıca sunduğumuz cihazlar düşük enerji tasarrufu sağlayarak bütçeye katkı sağlıyor.”

Bircanoğlu: “Kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye dağıtıcılığı ve yerelleştirilmesi görevlerini yürütüyoruz”
AVM’nin Almanya’nın en büyük pazar payına sahip olduğunu ifade eden Burçin Bircanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Almanya halen Avrupa’nın en büyük geniş bant pazarı konumunda. AVM, çok işlevli tekil ürünlere odaklanma anlamında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla yüzde 50’nin üzerinde pazar payına sahip bulunuyor. Bircom olarak, kendi alanında teknoloji lideri firmalar ile çalışarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 40 yıllık bilgi birikimimiz ve deneyimlerimizle gerek Türkiye’ye gerekse kendimize büyük katkılar sağlıyoruz. AVM ile birlikte Türkiye pazarına daha önce hiç bulunmayan farklı ürünleri sunuyoruz. Sunacağımız ürünlere yönelik algının ve talebin oluşması için yoğun çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. AVM ürünlerinin teknolojiyi yakından takip eden kullanıcıların büyük ilgilisini çekeceğini düşünüyorum. AVM ürünleri, modem gibi geleneksel anlamda cihazlar değiller. Geniş bant alanında birden fazla kullanışlı özelliği tek bir cihaz üzerinde birleştiren yenilikçi cihazlar. AVM ürünleri bu sebeplerden dolayı 57 ülkede yılda 6,5 milyon satmakta. Örneğin, tüm dünyada çok ses getiren ve milyonlarca kullanıcısı bulunan FRITZ!Box, VDSL/ADSL2+ modem özellikleriyle hızlı İnternet bağlantısı sağlarken, DECT baz istasyonu özelliği altı cihaza kadar kablosuz telefon ve 10 adet IP telefon bağlayabilme olanağı sunuyor.”

AVM ürünleri her yıl 6,5 milyon kişi ve kurum tarafından tercih ediliyor
Avrupa’da her yıl 26,1 milyon cihaz satıldığını ve bunun 6,5 milyonunu AVM’nin karşıladığına dikkat çeken AVM Uluslararası Satış Müdürü Mehran Reuter, “AVM olarak biz ürüne odaklı bir yapıya sahibiz. Gerçekleştirdiğimiz ARGE çalışmalarımız ile yüksek teknoloji ürünü cihazlar üretip 57 ülkedeki kullanıcılara ulaşıyoruz. Türkiye’de geniş bayi ağına sahip olan Bircom ile pazara girmekten mutluluk duyuyoruz.”

‘www.hepsibukutuda.com’
AVM ürünleri, Bircom’un geniş bayi ağının yanı sıra, yayın hayatına yeni başlayan (www.hepsibukutuda.com) üzerinden satışa sunulacak. Kullanıcılara dolaysız olarak ulaşmak istediklerini söyleyen Bircanoğlu, “Yayın hayatına geçirmiş olduğumuz (www.hepsibukutuda.com) ile kullanıcılara Bircom güvencesini ve tecrübesini yaşatmak istiyoruz. Kurulum hizmetimizi 81 ilde ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyoruz. İlerleyen dönemde distribütörlüğünü alacağımız farklı küresel markalarla, siteyi de teknoloji ürünlerinin yer aldığı geniş kapsamlı bir e-ticaret platformuna dönüştürmeyi hedefliyoruz.”

FRITZ!App uygulaması ile sabit hattınızı akıllı telefonunuza taşıyın
FRITZ!Box, “FRITZ!App” uygulaması sayesinde, sahip olunan sabit hattın akıllı telefonlara taşınarak, mobil telefonunuzun DECT cihazı gibi kullanabilmesini sağlıyor. Ayrıca ürün, NAS (Ağa bağlı depolama) ve medya sunucu özelliklerine de sahip. Türkiye’de satışa sunulacak FRITZ! Kutuları şöyle sıralanıyor: İnternet ve sabit hat üzerinden telefon görüşmesi yapmayı sağlayan DECT telefon FRITZ!Fon, kablosuz ağ çözümleri FRITZ!WLAN USB Stick ve FRITZ!WLAN Repeater, elektrik şebekesi üzerinden ethernet bağlantısı sağlayan FRITZ!Powerline.
Pazarın büyük oyuncuları ile işbirliklerinin olacağını söyleyen Bircanoğlu, “AVM gibi markayı servis sağlayıcıların da müşterilerine sunma arzusu içerisinde olduklarını biliyoruz. Verimlilik ve kaliteyi kullanıcılarına ulaştırmak ve farklılaşmak isteyen her operatör AVM ürünleri tercih etmeden geçemeyecek.”

Bircom’a yeni Pazarlama Müdürü
Bircom’da, Pazarlama Müdürlüğü görevine Özden Aliyagiç Uyar getirildi. Türkiye’nin önde gelen haberleşme teknolojileri şirketlerinden Bircom, 40’ıncı yılında deneyimli isimlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bircom’da Özden Aliyagiç Uyar, Pazarlama Müdürü olarak atandı. Profesyonel kariyerine 2004 yılında Hızlı Sistem A.Ş.’de Kurumsal Marka İletişimi Asistanı olarak başlayan Özden Aliyagiç Uyar, sonrasında Vogel Burda Communications’da yaklaşık üç yıl boyunca Halkla İlişkiler ve Reklam Uzmanı olarak görev aldı. Uyar, Bircom ekibine katılmadan önce ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş.’de Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü olarak görev yapıyordu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Özden Aliyagiç Uyar iyi derecede İngilizce biliyor. Uyar, evli ve bir çocuk annesi.

Bircom
40 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli haberleşme çözümleri sunan Bircom, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye dağıtıcılığını yürütmekte. Pek çok küresel markanın ülke çapında dağıtım, eğitim, saha kurulum desteği, merkezi yönetim hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri Bircom tarafından sunulmakta. Bircom, kurumların bilişim ve telekom alanındaki ihtiyaçlarına en gelişmiş teknolojiler doğrultusunda en kapsamlı çözümleri, en yüksek müşteri memnuniyetiyle sunma anlayışına sahip bulunmakta. Pazara sunduğu ürünler, Türkiye’nin her bölgesinde sertifikalı bayi kanalı ya da telekom operatörleri üzerinden temin edilebiliyor. Bircom ürünleri ülkemizin dört bir yanında tüketici açısından en yüksek fiyat ve fayda oranını sağlayacak bir yaklaşımla sunulmakta. 2002 yılından bu yana, kendi ARGE birimine sahip olan Bircom, TTGV ve TÜBİTAK ile ortak projeler üretmekte. Bircom, ülkemiz telekomünikasyon pazarına yeni ürünler sunmakta yakaladığı başarıyı, 2011 yılında, ilgili ARGE bölümünü Bircom Teknoloji A.Ş. yatırımına dönüştürerek Yıldız Teknik Üniversitesi Teknokent yerlşekesine taşımış. Yazılım geliştirme alanında da çalışmalar yürüten Bircom, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısını göstermiş, yine Deloitte tarafından hazırlanan 2007, 2009 yılları Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinde ‘En Hızlı Büyüyen Teknoloji Firmaları’ listelerine girerek ülkemizi başarıyla temsil etmiş bulunmakta.