ZyXEL AeroBeam WHD6215 ile TV’de kablosuz tam HD keyfi

 

Tam HD görüntüleri TV’ye kablosuz olarak 4Gbps hızda aktaran ZyXEL AeroBeam WHD6215 ile TV’de kablosuz tam HD keyfi.
Dünyanın önde gelen haberleşme teknolojileri sağlayıcılarından ZyXEL, 3 Boyutlu (3B) Tam HD 1080p kalitesindeki görüntülerin 7.1 kanal ses sistemi ile kablosuz olarak TV’ye iletilmesini sağlayan yeni ürün kiti ZyXEL AeroBeam WHD6215’i tanıttı. Teknolojisinin yanında kolay kurulum özelliği ve şık tasarımı ile dikkat çeken WHD6215’e, diz üstü bilgisayar, oyun konsolu, akıllı telefon, Blu-ray oynatıcı ve tablet PC gibi HDMI arabirimi bulunan cihazlar aynı anda bağlanabiliyor. Wireless HD (WiHD) teknolojisine sahip olan AeroBeam WHD6215, tam HD görüntünün ve sesin kayıpsız olarak iletilmesini sağlıyor.
ZyXEL, Tam HD kalitesindeki görüntülerin TV’ye kablosuz olarak iletilmesini sağlayan yeni ürünü WHD6215 Kablosuz HDMI setini tanıttı. Çoklu servis kaynaklarının HD TV’ye kablosuz olarak bağlanmasını sağlayan ürün, Blu-ray oynatıcı, oyun konsolu, akıllı telefon ve tablet gibi HDMI özellikli her cihazla birlikte kullanılabiliyor. Cihazlar arasında kolay ve hızlı geçişin sağlanması için bir uzaktan kumanda cihazı da kutu içeriğinde bulunuyor.
ZyXEL’in yenilikçi yaklaşımının tüm özelliklerine sahip olan AeroBeam WHD6215, ‘tak-çalıştır’ özelliği sayesinde hiçbir ekstra yapılandırmaya gerek kalmadan hemen kullanılabiliyor. Son yılların en iyi bilinen gösterim formatlarından olan üç boyutlu görüntüler (3B) dahil olmak üzere, 1080p Tam HD görüntüleri hiçbir kayıp ya da gecikme olmaksızın TV ekranına kablosuz taşıyan ürün, 7.1 kanal ‘surround’ ses sitemini de destekliyor.
WirelessHD teknolojisine sahip olan AeroBeam WHD6215, Tam HD görüntünün ve sesin kayıpsız olarak iletilmesini sağlayarak kullanıcılara 4Gbps kablosuz bant genişliği sunuyor. Yüksek kaliteli görüntülerin iletimi için gerekli bant genişliğini sağlayan ürünün diğer bir önemli özelliği de, aynı ortamda bulunan diğer kablosuz cihazlarla olası frekans çakışmalarını engellemesi. Mikrodalga fırın, kablosuz telefon, Wi-Fi modem gibi birçok tüketici elektroniği ürününün yaygınlığı dikkate alındığında, bu özelliğin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılıyor.
Sınırsız ev eğlencesinin kapılarını sonuna kadar açan AeroBeam WHD6215’in sahip olduğu dört HDMI yuvası, dört farklı cihaz ile eş zamanlı çalışmaya olanak tanıyor. Böylece kullanıcılar HD TV’lerinde oyun oynamak, video izlemek ya da İnternet’te gezinmek gibi farklı etkinlikler için farklı cihazlar arasında kolayca geçiş yapabiliyorlar.
Estetik tasarımıyla dikkat çeken AaeroBeam WHD6215, piyano siyahı yüzeyi ile evdeki diğer elektronik cihazlarla da görsel açından tam bir uyum sergiliyor.

ZyXEL
1989 yılında kurulan ZyXEL, dünyanın önde gelen haberleşme teknolojileri sağlayıcılarından biri durumunda. Kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atmış bulunan ZyXEL, 3 bin 200’den fazla çalışanı ve 70 ülkedeki merkezleri aracılığıyla 150 ülkeye çözüm sunmakta. Merkezi Tayvan’da olan firmanın küresel çapta 32 bölge ofisi ve 2 ARGE merkezi bulunmakta. Dünyanın en büyük DSL ve ‘residential gateway’ üreticisi olan ZyXEL, 18 kategori altında 400’ün üzerinde ürün sunmaktadır. Küresel BT-Bilişim Teknolojileri pazarının en önemli markaları arasında yer alan ZyXEL, ülkemizdeki faaliyetlerini 2007 yılı Haziran ayından bu yana ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş ismiyle ve firmanın genel merkezine bağlı olarak sürdürmekte. ZyXEL bünyesinde üst düzey servis merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren ZyXEL Türkiye, aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika bölgesinin servis ve destek merkezi konumunda.