Alcatel-Lucent Enterprise ve Arena güçlerini birleştiriyor

 

İmzalanan işbirliği kapsamında Arena, kurumsal iletişim ve veri ağları konularında faaliyet gösteren şirketlere Alcatel-Lucent Enterprise’ın ürünlerini tedarik edecek.
Haberleşme, çağrı merkezi ve veri ağları çözümleri uzmanı Alcatel-Lucent Enterprise ile Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketi olan Arena Bilgisayar A.Ş. bir işbirliğine imza attı. Kurumsal haberleşme, çağrı merkezi ve veri ağları çözümleri dünyasının lideri Alcatel-Lucent Enterprise, Arena Bilgisayar A.Ş. ile bir işbirliğine imza attı. Yapılan işbirliği çerçevesinde, Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketi olan Arena Bilgisayar A.Ş Türkiye geneline yaygın 8 binin üzerinde bayisi ile Alcatel-Lucent Enterprise’ın haberleşme ve veri ağları alanındaki ürün ve çözümlerini Türkiye’deki tüketicilerle buluşturacak.
Yapılan işbirliği anlaşması kapsamında; Arena Bilgisayar A.Ş., Alcatel-Lucent Enterprise’ın teknolojik çözümlerinin maliyet etkin bir şekilde satılabilmesi ve desteklenebilmesi için gereken yüksek kaliteli hizmet platformunu sağlayacak.
Alcatel-Lucent Enterprise’ın Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Çağlayan Nur anlaşma sonrasında yaptığı açıklamada; “Arena Bilgisayar gibi alanında öncü olan bir şirketin tedarikçilerimizden biri olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sektörümüze önemli getiriler sağlayacak olan anlaşmanın her iki taraf için de verimli olmasını diliyoruz” dedi.
Arena Bilgisayar A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsu, anlaşmanın kurumsal haberleşme teknolojileri ve veri ağları sektörü için önemli bir gelişme olduğunu belirtti. Arena Bilgisayar’ın, 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın ve Türkiye’nin en iyi teknoloji markalarının Türkiye çapında dağıtımını gerçekleştiğini söyleyen Tüzünsu, “Bu işbirliği sayesinde Arena Bilgisayar olarak ürün çeşitliliğimizi geliştirirken, Türkiye’nin dört bir yanındaki bayilerimize de önemli bir katma değer sağlamış oluyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, yaygın satış kanalımız, lojistik gücümüz ve finansal çözümlerimiz ile Alcatel Lucent Enterprise’a katma değer sağlayacağımızı umuyoruz” dedi.
Alcatel-Lucent Enterprise, işletmelerin mevcut ve gelecekteki bilişim teknolojileri yatırımlarını korumak amacıyla açık platform yaklaşımı ile birlikte birleşik haberleşme, IP telefon ve teklekomünikasyon sistemleri, ağ altyapıları, müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi yazılımı sunuyor. Alcatel-Lucent Enterprise, Türkiye’de inşaat, finans, bilişim, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren pek çok firmaya ve pek çok kamu kurumuna, kurumsal haberleşem teknolojileri ve veri ağları konusunda hizmet veriyor.

Alcatel-Lucent Enterprise
Telekomünikasyon sektörünün önde gelen firmalarından Alcatel-Lucent’in iştiraklerinden biri olan Alcatel-Lucent Enterprise, haberleşme, çağrı merkezi ve veri ağları çözümleriyle 130’u aşkın ülkede her ölçekten 250 bini aşkın dinamik işletmeye hizmet vermekte. Bireyleri, veri ağlarını ve süreçlerini bütünleştiren çözümleri sayesinde, çalışan ve müşteri ilişkilerini en üst düzey verimliliğe taşımaktadır.
Dinamik işletmeler, Alcatel-Lucent Enterprise çözümleri ile;

  • Müşteri hizmetlerinde farklılaştırma olanakları üreterek,
  • Doğru haberleşme araç ve uygulamaları sunarak yenilikçilik örneği göstererek,
  • Mevcut kaynaklarını en etkin şekilde kullanarak müşterilerine daha iyi hizmet vererek müşteri ilişkilerini stratejilerinin merkezine koyabilmekte.

Alcatel-Lucent Enterprise çözümleri, işletmelerin mevcut ve gelecekteki bilişim teknolojileri yatırımlarını korumak amacıyla açık platform yaklaşımı ile birlikte müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi yazılımı, birleşik haberleşme, IP telefon ve telekomünikasyon sistemleri ve ağ altyapıları sunmakta.

Arena Bilgisayar A.Ş.
Arena Bilgisayar A.Ş., Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketi konumunda. Arena'nın amacı, tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmak. Arena, teknoloji tedarik ağındaki konumu ve şirketin kurulduğu günden beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle Türkiye teknoloji pazarının lider şirketi olarak kabul edilmekte. Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 7,500’ün üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırmakta. Dell, Hewlett Packard, Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, Symantec, SanDisk, Sony, Wyse, Xerox, Lexmark, Verbatim, Airties, Viewsonic, Probook ve Oki Arena’nın pazara sunduğu markaların bazıları.