Apple iTunes Rewind 2011 iPhone iş uygulamaları kategorisinde en iyi uygulama seçildi

 

Türkiye’de çözüm ortaklığını OBASE’in yaptığı ve dünyanın önde gelen iş zekası üreticilerinden MicroStrategy, Apple iTunes Rewind 2011’de en iyi iPhone uygulamalarından biri seçildi.
Aralarında MetLife, Whole Foods Market, GUESS?, Herbalife, eHarmony, Edmunds.com ve Sonic Automotive gibi alanında lider firmaların yer aldığı MicroStrategy Mobil müşterileri, bilgiye anında erişim sağlayarak çalışanlarının verimliliğini artırmak için MicroStrategy mobil uygulamalarını tercih ediyorlar. Mobil iş zekası çözümleri ile firmalar her an her yerden işleri hakkında en son ve güncel bilgiye sahip olabiliyor, tablet ve akıllı telefonlarını kullanarak anında ve en doğru kararları alabiliyorlar.
MicroStrategy Başkanlarından Sanju Bansal konuyla ilgili şunları söyledi; “MicroStrategy Mobil, şirketlerin verimliğini artırdığı için yüzlerce şirket tarafından tercih edilmektedir. MicroStrategy Mobil iş dünyasında hızlı ve doğru karar alma şeklini değiştirerek, tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden iş zekası araçlarına kolay erişim olanaklarını artırmakta. Apple’dan aldığımız bu onay, Mobil İş Zekası alanındaki küresel liderliğimizi ve müşterilerimize daha yüksek teknolojide çözümler sağlama misyonumuza bağlılığımızı güçlendirmektedir.”
OBASE Genel Müdürü Bülent Dal ise, “MicroStrategy Mobile, şirketlerin ve kişilerin doğru karar verebilmeleri için gereken bilgiye doğru zamanda daha etkin ve kolay erişmelerini sağlıyor. Özellikle 2011 yılından itibaren Türkiye’deki birçok müşterimizin tablet PC ve akıllı telefon kullanımını hızlıca benimsemesiyle, gerek üst düzey yönetim gerekse operasyon yöneticilerinin kararlarını iPad ve iPhone ortamlarından vermeye başlamasını sağlayan projeleri hayata geçirdik.”
MicroStrategy, mobil uygulamalara sunduğu kapsamlı desteğini daha da geliştirerek sürdürüyor. MicroStrategy, iPad ve iPhone’lar için sunduğu kapsamlı desteğine şirketlerin mobil uygulamaları daha güçlü ve yaygın kullanmaları için birçok yeni görsel geliştirerek devam ediyor. MicroStrategy 2010 yılında Mobil Platformu’nu duyurmuş, 2011 yılında veri görselleri kütüphanesini Mobil uygulamaların kalitesini baz alarak ürettiği yeni geliştirmelerle; Büyüklük ve Yoğunluk Görselleştirme (Heat Map Visualization), Harita Üzerinde Ağ Görselleştirme (Map Network Visualization) ve Takvim Görselleştirme (Calendar Visualization) konularında daha da genişletmişti.

İş Zekası uygulamalarını hızlı dağıtma
MicroStrategy Mobile ile mevcut MicroStrategy projeleri bir kaç gün içinde iPhone, iPad ve BlackBerry’ye geçirilebiliyor. MicroStrategy Mobile uygulamaları dokun-tıkla kullanım modeline uygun olarak kurgulanmış ve herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymuyor. Uygulama geliştiriciler, iPhone ve iPad için iyileştirilerek tasarlanmış hazır görüntü ve kontrolleri kullanabiliyorlar.

Kullanıcılara gelişmiş iş zekası deneyimi
MicroStrategy Mobile’ın son versiyonu kullanıcılara gelişmiş iş zekası deneyimi yaşatmak için iPhone ve iPad’in tüm yeteneklerini etkin şekilde kullanıyor. iPhone ve iPad’in kullanıcı dostu özellikleri mobil kullanıcıların MicroStrategy Mobile’ın sezgisel iş zekası yeteneklerini güçlendiriyor.
Bütünleşik Eşleştirme: MicroStrategy Mobile, Google Maps ile hemen tümleşik olarak haritaların kolay görüntülenmesini ve hızlı bölge tanımlamaları sunuyor.
‘Multi-Touch’: MicroStrategy Mobile kolay veri yönlemesi için yeni ‘Apple multi-touch’ özelliklerini kullanabiliyor.
İş Zekası’na Özel Fonksiyonlar: MicroStrategy Mobile; detaya inme ve sayfalandırma gibi özel fonksiyonlarını iPhone’un yeteneklerinin üzerine ekliyor.
Uygulama Bütünleştirmesi: Uygulama fonksiyonu, makina üzerindeki e-posta, tarayıcı ve yazı mesajlaşması gibi diğer hazır uygulamalarla; tedarikçi firmaların sosyal ağ ve ödeme çözümleri gibi veya var olan kurumsal sistem ve veri kaynaklarıyla doğrudan bütünleştirebiliyor.
Dokunmatik Sorgulama: MicroStrategy Mobile makine üzerindeki GPS alıcısı, ivmelendirici ve barkod okuyucu gibi algılayıcılarla tümleşik çalıştığı için hızlı kullanım sağlıyor. Örneğin makine kullanıcının bölgesini zaten bildiği için elle adres girişine gerek kalmıyor.
Mobil Bilgi Yakalama: Makine üzerindeki kamera, barkod okuyucu gibi algılayıcılar sayesinde elle veri girişine ihtiyaç azalıyor.
Kurumsal Dağıtım: MicroStrategy Mobile; mobil uygulamaları kurum ölçeğinde dağıtabilmek için MicroStrategy 9 platformunun gücünü kullanabiliyor.
Yüksek Performans: MicroStrategy Mobile; mobil araçlar üzerinde yüksek performans için tasarlanmış. Özellikle MicroStartegy Mobile çok seviyeli veri saklama mekanizması, hafızadaki veri yapısı ve yüksek etkili ağ erişimi özellikleriyle mobil iş zekası uygulamalarında beklenen performansı sağlıyor. Buna ek olarak, iPhone ve iPad üzerindeki kodun saf Objective-C ile yazılmış olması hızlı ve doğal grafik animasyonlar sunuyor.
Geniş Kapsamlı Güvenlik: Kurumlar mobil araçları kullanırken en çok dikkat edilen konu güvenlik. MicroStrategy Mobile; mobil araçlar ofis dışında da kullanılırken verinin güvenliğini ve gizliliğini sağlayacak şekilde tasarlandı. İş zekası uygulamasının mobil araç üzerinde saklanan verileri, uygulama kapatıldığında veya mobil araç kilitlendiğinde siliniyor. Transfer şifrelemesi iletilen verinin izlenmesini engelleyip tam korumasını sağlıyor; veri şifrelemesi ise sunucu üzerindeki veriyi saldırılardan koruyor.
Yüksek Ölçekli Operasyon: MicroStrategy Mobile, onbinlerce kullanıcıyı yüksek performansla destekliyor. MicroStrategy’nin güçlü yönetim araçları binlerce kullanıcının eriştiği onlarca iş zekası uygulamasını merkezi yönetim konsolu sayesinde çok daha az BT desteğiyle sağlıyor. MicroStrategy’nin yüksek performans sağlayan mimarisi çok sayıda kullanıcıyı daha az CPU’ya sahip sunucularla sağlıyor.