“TTNET teknoloji vadisi” girişimci ve yatırımcıları aynı platformda buluşturuyor


 

Her sektörden iş fikrini yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen “TTNET Teknoloji Vadisi” Türkiye’nin; yaratıcılık ve teknolojik gelişim alanındaki hedeflerine katkıda bulunacak.
Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET; fikir sahibi girişimcilerle yatırımcıları TTNET çatısı altında buluşturmak için; “Fikrinizin Yanında TTNET Var” sloganıyla “TTNET Teknoloji Vadisi” projesini hayata geçiriyor. TTNET Teknoloji Vadisi projesi; sektörde yeni ürün ve servislerin sunulmasına olanak sağlamanın yanı sıra, her sektörden iş fikirlerini değerlendirmeyi amaçlıyor.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz: “İyi bir fikir dünyayı değiştirebilir”
TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET Teknoloji Vadisi projesiyle ilgili şunları söylüyor: “TTNET Teknoloji Vadisi ile girişimcilere projelerini TTNET güvencesiyle hayata geçirme konusunda destek olurken, yatırımcılara da yine TTNET güvencesiyle ve tek kaynaktan iyi fikirlere ulaşma imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Projemizle Türkiye’nin yaratıcılık ve teknolojik gelişimine katkıda bulunacağımıza; geleceğin başarılı girişimci ve yatırımcı hikâyelerinde önemli rol oynayacağımıza inanıyoruz. İyi bir fikir dünyayı değiştirebilir…”

Sistem nasıl işleyecek?
İş fikrine sahip girişimciler ve yatırımcılar, TTNET tarafından (www.ttnetteknolojivadisi.com.tr) Web adresinde buluşturulacak. İş fikri olanların “Girişimciler” bölümünden kayıt olarak sisteme sunduğu fikirler, öncelikle TTNET’in profesyonel ekipleri tarafından ön değerlendirmeye alınacak ve bu aşamayı geçen fikirler yatırımcıların beğenisine sunulacak. Yeni iş fikirlerinden yararlanmak isteyen yatırımcılar ise Web sitesindeki “Yatırımcılar” kısmından sisteme kayıt olabilecek ve isimleri ya da şirket isimleri sitede yer alacak. TTNET Teknoloji Vadisi’nde girişimciliği destekleyen potansiyel bir “Yatırımcı” olarak bilinecek ve yeni iş fikirlerine ulaşabiliyor olacak. Yatırımcı olmak, iş fikirlerine yatırım konusunda herhangi bir yükümlülük getirmeyecek; girişimlerle ilgili bilgi alma, değerlendirme ya da yatırım için görüşme ancak yatırımcı talebine bağlı olarak gerçekleşecek.

TTNET, ISO 9001:2008 ile kalitesini belgeledi
TTNET, tüm faaliyet alanlarını kapsayacak şekilde ve uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirdiği Süreç ve Kalite Yönetimi çalışmaları ile ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandı. TTNET; dünya çapında denetleme, belgelendirme, danışmanlık ve eğitim hizmeti veren; Türkiye’deki pek çok kurumsal şirkete de bu kapsamda danışmanlık hizmeti veren bağımsız belgelendirme kuruluşu “Bureau Veritas Türkiye” tarafından belgelendirildi. TTNET’in tüm bölge ve faaliyet alanlarını kapsayan ISO 9001:2008 standardı, çalışma süreçlerinin daha kolay izlenmesi ve yönetilmesini sağlayarak müşteri memnuniyetine yönelik yapılacak çalışmalarda yol gösterici olacak. Standart kapsamında, iyileştirme aksiyonlarının hedeflerle ilişkilendirilmesi, bunların etkinliğinin ölçülmesi ve bu sayede de sürekli bir iyileştirme-geliştirme sağlanmış olacak.

TTNET, fiber hızında İnternet hizmetini 81 ilde sunuyor
TTNET, fiber hızında İnternet’i tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmak amacıyla hizmet sunmaya başladı. Erişim altyapısı uygun olan mevcut TTNET müşterileri ek bir ücret ödemeden ve otomatik olarak fiber hızında İnternet’e geçiş yapabilecek. Yeni müşteriler de TTNET FİBERNET paketi kapsamında, ayda 34 TL’den başlayan fiyatlarla fiber hızında İnternet’e sahip olacak. TTNET, erişim altyapısı ve kullandıkları paketleri uygun olan mevcut müşterilerine kampanyasında, kotasında ve faturasında herhangi bir değişiklik olmadan, otomatik olarak fiber hızında İnternet kullanımı sağlıyor. TTNET, fiber hızında İnternet hizmetini 81 ilde sunarak, İnternet’i daha hızlı kullanmak isteyen yeni müşterileri için de “TTNET FİBERNET Paketleri” ile sunuyor.
TTNET’in, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamak ve hayatlarını daha da kolaylaştırmak için sunduğu TTNET FİBERNET paketleri ile;

  • Filmler yüksek çözünürlükte izleniyor, müzikler yüksek kalitede dinleniyor.
  • 5 GB’lık veri, 1 Mbps hızında yaklaşık 13 saatte indirilirken, TTNET FİBERNET paketleri ile 100 Mbps’ye kadar hızla yaklaşık 8 dakikada indirilebiliyor.

TTNET FİBERNET paketleriyle 20 Mbps’den 100 Mbps’ye kadar fiber hızında İnternet’i ayda sadece 34 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerine sunan TTNET, aynı zamanda TTNET WiFi gibi birçok servisten de ücretsiz yararlanma olanağı sağlıyor.

 

TTNET FİBERNET paketleri

 

 

 

 

 

Paket Adı

Hız

Kota

 

Tarife (vergiler dahil)

TTNET FİBERNET4

20 Mbps'ye kadar

4 GB

34 TL

TTNET FİBERNET6

20 Mbps'ye kadar

6 GB

37 TL

TTNET FİBERNET12

20 Mbps'ye kadar

12 GB

45 TL

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ

20 Mbps'ye kadar

-

65 TL

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ

50 Mbps'ye kadar

-

95 TL

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ

100 Mbps'ye kadar

-

115 TL

TTNET’ten engellilere özel indirim
Engelli müşterilerine yüzde 30’a varan oranlarda indirim yapan TTNET, ekonomik İnternet’le engellilerin dünyaya bağlanmasına katkıda bulunuyor. TTNET, engelli mevcut ve yeni müşterilerine özel fiyatlarla 6 GB kotalı NET6 İnternet paketini 24 TL'ye, NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ İnternet paketini 41 TL'ye sunuyor.  
İndirimli paketlerden yararlanmak isteyen müşterilerin, nüfus cüzdanı, en az yüzde 40 engelli oranını içeren engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ile başvuruda bulunması yeterli oluyor. 1. derece yakını için (anne, baba, çocuk) başvuru yapmak isteyenler ise yakınlarına ait nüfus cüzdanı ile Türk Telekom Ofisleri’ne danışabilirler.

İnternet’i sınırsızca denemek TTNET’le 2 ay bedava
TTNET’ten 6 GB kotalı NET6 paketi alanlar, İnternet’i ilk 2 ay ücret ödemeden sınırsızca kullanıyorlar. Kampanyadan yararlananlar, isterlerse hiçbir ücret ödemeden İnternet paketini iade ediyor ya da 22 ay boyunca ayda sadece 29,90 TL’lik indirimli ve sabit fiyatla kullanmaya devam ediyorlar. İnternet’i 2 ay boyunca limitsiz kullanım hakkıyla bedava deneyen müşteriler, iki ayın ardından sabit fiyat avantajıyla interneti kullanmaya devam edebiliyorlar.
“2 Ay Denemesi Bedava” kampanyası ile evine ya da ofisine İnternet bağlatan yeni müşteriler, deneme süresi için bağlantı ve modem ücreti ödemiyorlar. TTNET’le İnternet kullanmaya devam etmek isteyenler; NET6 paketine, 22 ay boyunca 29,90 TL’lik indirimli ve sabit fiyat avantajıyla sahip oluyorlar. İsteyen müşteriler ayrıca NETLİMİTSİZ paketini de seçerek kampanyadan yararlanabiliyorlar. Akıllı alışverişi tercih eden ve İnternet’le yeni tanışmak isteyenler, TTNET’in fırsatlarla dolu kampanyasından 31 Mart 2012 tarihine kadar yararlanabilecekler. Dileyen müşteri, deneme süresi içerisinde herhangi bir ücret ödemeden veya yükümlülük altında kalmadan sadece ücretsiz aldığı modemi iade ederek İnternet bağlantısını iptal edebiliyor.