DigiturkWebTv, yeni IP kutu ile yurt dışında özgürce TV keyfi yaşatıyor


 

Dört seneyi aşkın süredir yurt dışında İnternet üzerinden ulusal kanallar ve Digiturk kanallarını seyir keyfi yaşatan DigiturkWebTv, Airties ile yeni bir HD IPTV yayın alıcısı geliştirdi.
Tak-çalıştır türündeki yeni IP kutu ile DigiturkWebTv üyeleri artık maçlar, diziler, filmler ve diğer tüm DigiturkWebTv içeriklerini büyük ekranda, maksimum kalitede, kesintisiz olarak takip edebilecek. Aynı zamanda Digital medya oynatıcısı olarak kullanabilen ürün ile; LigTv’de yüksek kalitede canlı maç keyfi yaşanacak, DigiturkWebTV’de yer alan tüm ulusal TV kanalları canlı izlenebilecek, kaçırılan programlar ise istenildiği zaman özgürce tekrar seyredilecek.
Yayınlarını İnternet üzerinden DigiturkWebTv ile yurt dışında yaşayan Türkler’e ulaştıran Digiturk; HD kalitede maç, dizi ve Türk kanallarını izleme keyfini de yurt dışı ekranına taşıyacak yeni bir çözüm için AirTies’la işbirliği yaptı. İşbirliği kapsamında DigiturkWebTv aboneleri ulusal yayınlar ve Digiturk yayınlarını hem live TV (canlı yayın) hem de catch-up TV (Tekrar-izle) özelliğiyle izleyebilecek. AirTies tarafından Digiturk’e özel olarak hazırlanan set top-box ile Türkiye’deki yayınlar canlı olarak ya da canlı yayını 12 saate geriye sararak tekrar takip edebilecek. Böylece saat farkı sebebiyle kaçırılan programlar kolaylıkla izlenecek ve yayın akışı özgürce ayarlanabilecek.

Tak, çalıştır, hemen kullan
Uydu anteni, çanak, servis kurulumu gibi süreçlerin yaşanmayacağı yeni IP kutuyu kullanmak için sadece uygun hızdaki (en az 1MB) İnternet bağlantısı gerekiyor. Kutuyu ethernet ile modeme, HDMI, scart ya da AV kablo ile TV’ye bağlayıp, sadece birkaç dakikada güncel yazılımı yükledikten sonra, kullanıcının DigiturkWebTv üyeliğindeki tüm içerikler ve fazlası TV’sinde yer alıyor.

Saat farkından dolayı kaçırılan maç, dizi ve programlara son
Avrupa ve özellikle ABD gibi deniz aşırı ülkelerdeki saat farkı sebebiyle Türkiye’deki bir canlı yayını izlemek zorlaşıyor. Yeni IP kutu ile saat farkı nedeniyle kaçırılan yayınlar 12 saate kadar geriye sarılarak istenildiği an seyredilebiliyor. DigiturkWebTv’nin İnternet sitesinde sağlanan canlı yayın kumandadan tek tuşla TV’ye taşınıyor. Üstelik TV Rehberi’ndeki tüm programlar otomatik olarak kutunun bulunduğu ülkenin yerel saatine uygun biçimde görüntüleniyor.

HD kalitesinde maç keyfi
Yeni IP kutu yurtdışında yaşayan taraftarlar için Lig TV’deki Spor Toto Super Lig heyecanını HD kalitede dünyanın her yerinde yaşamaya olanak sağlıyor. En keyifli derbiler, her hafta 9 canlı maç yayını, ilk olarak 2012’de oynanacak Play-Off heyecanı, tartışmalı pozisyonlar ve maç sonrası yorumlar TV’lere taşınıyor. Böylece DigiturkWebTv üyeleri aileleriyle oturma odalarının konforunda maç keyfini doyasıya yaşayabiliyor. DigiturkWebTv’nin yeni IP kutu için oluşturduğu üstün “Smooth Streaming” yayın teknolojisi ve Airties’ın bu altyapı üzerine inşa ettiği etkili donanım sayesinde maçın en heyecanlı yerinde donma ve kesilme gibi bir risk de bulunmuyor.

Bir alıcıdan çok daha fazlası
IP kutu, görüntü kalitesini İnternet bağlantısının hızına göre dinamik olarak değiştirerek maksimum kalitedeki yayını televizyon ekranına ulaştırıyor. Ürün, bir IPTV alıcısı olmanın yanı sıra, sahip olduğu özelliklerle TV izleme alışkanlıklarına bambaşka bir boyut kazandırıyor. Yeni IP kutu “Tekrar İzle” özelliği ile DigiturkWebTv’nin sunduğu tekrar-izle servisine ulaşma imkanı sunuyor. Medya Center özelliği ile kullanıcıların kendi arşivlerinde; harici bir diskte bulunan fotoğraflar, müzik dosyaları ve videolar TV’de görüntülenebiliyor. Youtube ve İnternet Radyo gibi çevrimiçi servisleri ile yeni IP kutu, TV içeriklerinin dışında da dev bir medya ve eğlence dünyasını içinde barındırıyor.
Yeni IP kutu ve DigiturkWebTv ile ilgili daha fazla bilgi ve detaylar için, (www.digiturkwebtv.com) sitesini ziyaret edebilir ya da 0 212 326 00 00’dan Yurt Dışı Yeni Medya bölümünde konuyla ilgili bilgi verecek uzman Digiturk personeli ile iletişime geçebilirsiniz.

Digiturk eDergi yeni i-pad uygulamasıyla Applestore’da
Sayısal yayıncılığın tüm avantajları kullanılarak hazırlanan eDergi her ay, farklı tasarımı ve etkileşimli içeriğiyle okuyucularına televizyon dünyasına dair farklı bir deneyim yaşatacak.
Digiturk, yeni uygulaması Digiturk eDergi ile sanal dünyadaki yerini aldı. Her ay, farklı tasarımı ve zengin içeriğiyle okurlarına seslenecek olan Digiturk eDergi Applestore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.
Sevilen film, dizi ve programlara dair merak edilen tüm içeriklerin yer aldığı Digiturk eDergi’de, sayısal yayıncılığın sunduğu tüm fırsatlardan yararlanılıyor. Akan yazılar, kayan galeriler, tam ekranda izlenebilen videolar, buton galeriler ve ‘voice over’ sayfalarıyla zenginleştirilen Digiturk eDergi’de, kapak dahil tüm sayfalar çift yönlü okumaya uygun olarak dikey ve yatay tasarım alternatifleriyle hazırlandı.
Digiturk eDergi, ilk sayısının kapağında yayıncılık dünyasında örneğine çok sık rastlanmayan bir video uygulamasıyla okuyucularına “Merhaba” diyor. İlk sayısı Şubat ayında hazırlanan Digiturk eDergi, Applestore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Digiturk
Sayısal televizyon yayıncılığı sektöründe Türkiye’ye hizmet vermek amacı ile 1999 yılının mart ayında kurulan Digiturk, 2000 yılının mart ayından beri üyelerine hizmet vermekte. Türkiye’nin ilk sayısal platform kuruluşu olarak bünyesinde çok sayıda televizyon, radyo, müzik ve etkileşimli kanalını, sayısal görüntü ve ses kalitesiyle üyelerine ulaştırmakta. Alışılagelmiş televizyon izleme alışkanlığını 21’inci yüzyıl teknolojisi ile yeniden şekillendiren Digiturk, sayısal platform işletmeciliğinde bugün hâlâ Türkiye’nin lider ismi olmaya devam etmekte. Türkiye’nin en önemli teknolojik yatırımlarından biri olan Digiturk, Avrupa’nın sayılı platformları arasında yer almakta. (www.digiturk.com.tr)